ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) parametry, specifikace a recenze

Displej
6.8", 1920 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
23 Megapixelů
Operační systém
Android 6.0 (Marshmallow)
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 652
Baterie
4600 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce ZU680KL
Formát ovládání Dotykový
Výška 186.4 mm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Šířka 93.9 mm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Hloubka 6.8 mm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Váha 233 g Horší než 97 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Růžové zlato | Titanově šedá | Ledovcová stříbrná
Materiál telefonu Kov
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru HDMI - 19 pin micro HDMI Type D
USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM
Konfigurace SIM karet Nano SIM + nano SIM/microSD

Telefon ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) má rozměry 186.4 mm x 93.9 mm x 6.8 mm. Jeho hmotnost je 233 g.

Zobrazit více
DISPLEJ ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.8" Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1920 x 1080 pixelů Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD
Technologie vylepšení displeje Modrý světelný filtr pro péči o oči
Funkce displeje Full Lamination, ASUS Tru2Life+
Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 4 (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 6.8" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) je 1920 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 652
Frekvence procesoru 1.8 GHz Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Qualcomm ADRENO 510

Telefon ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 652. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) je 1.8 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Qualcomm ADRENO 510.

Zobrazit více
PAMĚŤ ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Operační paměť RAM 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 200 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 32 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) má operační paměť 3 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 23 Megapixelů Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.0 Horší než 52 % hodnocených telefonů.
Konstrukce objektivu hlavního fotoaparátu 6-element
Optická stabilizace (OIS) Optická stabilizace obrazu se 4 stupni (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Speciální efekty fotoaparátu Hloubka ostrosti
Režim HDR Automatický režim HDR
Režimy fotoaparátu Panorama, Časosběrný režim, Noční režim, Manuální režim, Režim krásy v reálném čase, Režim super rozlišení, Režim všech úsměvů, Režim Mini
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Krytka objektivu ze safírového skla, funkce animace GIF, automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), ZenMotion, inteligentní odstranění, elektronický stabilizátor obrazu (EIS), MiniMovie, přetáčení v čase
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu předního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Zaostření předního fotoaparátu Volné ostření (focus free)
Režim HDR Automatický režim HDR
Režimy předního fotoaparátu Zpomalené video, noční režim, selfie panorama
Vlastnosti předního fotoaparátu Fotoaparát PixelMaster

Zadní fotoaparát telefonu ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 23 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Důležitým faktorem je i světelnost, která je v tomto případě F/2.0 a určuje kolik světla snímačem projde. Nejlepší telefony mají světelnost až F/1,5. Nejčastěji ale dnes narazíte na hodnotu F/1,8 až F/2,2. V tomto případě platí, že čím je číslo za lomítkem nižší, tím je kvalita fotky vyšší. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Hlavní přední objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Objektiv je vybaven rozlišením 8 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení. Hlavní přední objektiv dále dosahuje světelnosti F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Kapacita baterie (velikost) 4600 mAh Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 2040 minut Lepší než 94 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 2040 min
Nepřetržité prohlížení webu (Wi-Fi): až 14,5 h
Přehrávání (video): až 12,5 h
Technologie baterie Lithium

Velikost baterie telefonu ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) je 4600 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Na jedno nabití vydrží telefon ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) při neustálém telefonování 2040 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 6.0 (Marshmallow)
Uživatelské rozhraní ASUS ZenUI 3.0
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL) podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 6.0 (Marshmallow).

Zobrazit více
KOMUNIKACE ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní Infrared (IrDA), IEEE 802.11b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.2
Bluetooth profily A2DP
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 4.2. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, hallův snímač, RGB snímač
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Funkce QuickMemo, Wi-Fi Miracast, Kids Mode, technologie ASUS TruVivid, úsporný režim, Hi-Res Audio, technologie ASUS BoostMaster, úložiště ASUS WebStorage (5 GB), úložiště Google Drive (100 GB) (zdarma na 2 roky), VisualMaster 3.0, DTS Headphone:X, technologie ASUS SonicMaster 3.0
OSTATNÍ ASUS ZenFone 3 Ultra (ZU680KL)
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony ASUS

Další projekty: