BlackBerry Bold 9900 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.8", 640 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
5 Megapixelů
Operační systém
BlackBerry 7 OS
Vnitřní paměť
8 GB
RAM
768 MB
Procesor
Qualcomm
Baterie
1230 mAh
DESIGN A ROZMĚRY BlackBerry Bold 9900
Typ telefonu Smartphone BlackBerry
Formát ovládání Plná klávesnice - dotyková obrazovka
Výška 115 mm Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Šířka 66 mm Horší než 53 % hodnocených telefonů.
Hloubka 11 mm Horší než 54 % hodnocených telefonů.
Váha 130 g Lepší než 61 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Bílá | Černá
Voděodolnost -
SAR 1,13 W/kg
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B

Design mobilního telefonu BlackBerry Bold 9900 disponuje rozměry o velikosti 115 mm x 66 mm x 11 mm a hmotností 130 g.

Zobrazit více
DISPLEJ BlackBerry Bold 9900
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT transmissive
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.8" Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 480 pixelů Horší než 61 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 287 ppi Horší než 81 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionů barev Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje Tapeta, podsvícená

Velikost displeje dosahuje 2.8" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje BlackBerry Bold 9900 je 640 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 287 ppi.

Zobrazit více
PROCESOR BlackBerry Bold 9900
Typ procesoru (CPU) Qualcomm
Označení procesoru MSM8655
Frekvence procesoru 1.2 GHz Horší než 65 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru BlackBerry Bold 9900 je Qualcomm. BlackBerry Bold 9900 má hodnotu frekvence procesoru 1.2 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ BlackBerry Bold 9900
Operační paměť RAM SDRAM - 768 MB Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 8 GB Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Uživatelská paměť 6 GB
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Paměť telefonu má velikost 8 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. BlackBerry Bold 9900 má operační paměť SDRAM - 768 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT BlackBerry Bold 9900
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 5 Megapixelů Horší než 58 % hodnocených telefonů.
Digitální Zoom 4x Lepší než 59 % hodnocených telefonů.
Rozpoznávání obličeje Ano Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 1280 x 720 (720p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Nulové zpoždění závěrky
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu BlackBerry Bold 9900 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 5 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 4x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Pokud rádi fotíte lidi a portréty, jistě oceníte také funkci rozpoznávání obličeje. Fotoaparát díky ní automaticky rozpozná tvář a zaostří na ni.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ BlackBerry Bold 9900
Kapacita baterie (velikost) 1230 mAh Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 307 hodin Horší než 59 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 378 minut Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 378 min
Pohotovostní režim (GSM): až 307 h
Volání (WCDMA): až 354 min
Pohotovostní režim (WCDMA): až 307 h
Přehrávání (zvuk): až 50 h
Přehrávání (video): až 7,4 h
Technologie baterie Lithium-iontové

Velikost baterie telefonu BlackBerry Bold 9900 je 1230 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 307 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu BlackBerry Bold 9900 je to 378 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE BlackBerry Bold 9900
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Operační systém BlackBerry 7 OS

Telefon BlackBerry Bold 9900 podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je BlackBerry 7 OS.

Zobrazit více
KOMUNIKACE BlackBerry Bold 9900
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Bluetooth profily DUN, HFP, HSP, SPP, A2DP, AVRCP, SAP, MAP
NFC Ano Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
WLAN zabezpečení WEP, WPA, WPA2
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv AOL Instant Messenger Service (AIM), Google Talk, Windows Live Messenger (MSN Messenger), Yahoo! Messenger, BlackBerry Messenger, SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 2.1 EDR pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA BlackBerry Bold 9900
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, AAC +, OGG, M4A
Podporované formáty videa AVI, MOV, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263
FUNKCE BlackBerry Bold 9900
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Digitální kompas, magnetometr
Formáty vyzvánění MIDI, MP3
Polyfonní vyzvánění Ano
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s PC, kalkulačka, převod jednotek, připomenutí, budík s opakovaným buzením, budík
Další funkce telefonu Kompatibilní s TTY, multitasking, technologie SureType
OSTATNÍ BlackBerry Bold 9900
Obsah balení Stereofonní náhlavní souprava, kabel USB, napájecí adaptér
Paměťová karta microSD - 2 GB
Normy (standardy) AES, Triple DES
Maximální provozní teplota 35 °C
Minimální provozní teplota 0 °C

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony BlackBerry