JCB Toughphone Tradesman 2 parametry, specifikace a recenze

Displej
1.8", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
0,3 megapixelu
Baterie
800 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu JCB Toughphone Tradesman 2. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY JCB Toughphone Tradesman 2
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Tlačítkový - odolný
Výška 115 mm Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Šířka 51 mm Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Hloubka 16 mm Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Váha 94 g Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Ochrana (odolnost) Nárazuvzdorný, prachotěsný, vodotěsný
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP67
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru USB
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Mini SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Design mobilního telefonu JCB Toughphone Tradesman 2 disponuje rozměry o velikosti 115 mm x 51 mm x 16 mm a hmotností 94 g. Za zmínku stojí také voděodolnost mobilního telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ JCB Toughphone Tradesman 2
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 1.8" Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 1.8" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje JCB Toughphone Tradesman 2 je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PAMĚŤ JCB Toughphone Tradesman 2
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
FOTOAPARÁT JCB Toughphone Tradesman 2
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 0,3 megapixelu Horší než 96 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu JCB Toughphone Tradesman 2 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 0,3 megapixelu, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ JCB Toughphone Tradesman 2
Kapacita baterie (velikost) 800 mAh Horší než 90 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu JCB Toughphone Tradesman 2 je 800 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE JCB Toughphone Tradesman 2
Technologie GSM
KOMUNIKACE JCB Toughphone Tradesman 2
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 2.1 EDR pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA JCB Toughphone Tradesman 2
Podporované zvukové (audio) formáty MP3
Podporované formáty videa MPEG-4
FUNKCE JCB Toughphone Tradesman 2
Funkce telefonu Časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
OSTATNÍ JCB Toughphone Tradesman 2
Normy (standardy) IP67

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony JCB

Další projekty: