LG G7 Fit LMQ850EM parametry, specifikace a recenze

Displej
6.1", 3120 x 1440 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
16 Megapixelů
Operační systém
Android 8.1 Oreo
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 821
Baterie
3000 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu LG G7 Fit LMQ850EM na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY LG G7 Fit LMQ850EM
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce LMQ850EM
Formát ovládání Dotykový
Výška 153.2 mm Lepší než 75 % hodnocených telefonů.
Šířka 71.9 mm Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Hloubka 7.99 mm Lepší než 84 % hodnocených telefonů.
Váha 158 g Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Nová aurora černá
Ochrana (odolnost) Prachotěsné, vodotěsné
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP68
SAR 1.544 W/kg (tělo), 0.327 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon LG G7 Fit LMQ850EM má rozměry 153.2 mm x 71.9 mm x 7.99 mm. Jeho hmotnost je 158 g. Vlastností, kterou stojí za to vypíchnout, je určitě voděodolnost telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ LG G7 Fit LMQ850EM
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.1" Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 3120 x 1440 pixelů Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje QHD+
Jemnost displeje 564 ppi Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 19.5:9
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
HDR Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Technologie vylepšení displeje Super jasný displej
Funkce displeje Displej FullVision

Velikost displeje dosahuje 6.1" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje LG G7 Fit LMQ850EM je 3120 x 1440 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Dalším důležitým faktorem, který ovlivní výsledný obraz, je jemnost displeje. V případě tohoto modelu je hodnota jemnosti 564 ppi. U jemnosti displeje platí, že čím je hodnota vyšší, tím bude obraz ostřejší. Průměrně se hodnota jemnosti obrazu pohybuje kolem 350-400 ppi. To zaručí dostatečně jemný a ostrý obraz pro běžné používání. Nejlepší telefony na trhu ale dnes mohou mít jemnost displeje až 450 ppi a vyšší.

Zobrazit více
PROCESOR LG G7 Fit LMQ850EM
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 821
Frekvence procesoru 2.35 GHz Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.

Telefon LG G7 Fit LMQ850EM disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 821. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu LG G7 Fit LMQ850EM je 2.35 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ LG G7 Fit LMQ850EM
Operační paměť RAM 4 GB Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 256 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 32 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. LG G7 Fit LMQ850EM má operační paměť 4 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT LG G7 Fit LMQ850EM
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 16 Megapixelů Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.2 Horší než 73 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Speciální efekty fotoaparátu HDR
Režimy fotoaparátu Zpomalené video, Panorama, Časosběrný režim, BurstShot, manuální režim, Cheese Shot, Režim Food, Časosběrný snímek, Režim Snap video, Režim Popout, Režim 360 Panorama
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 3840 x 2160 (4K)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), asistent fotoaparátu AI
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu předního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/1.9 Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla předního fotoaparátu Blesk

Zadní fotoaparát telefonu LG G7 Fit LMQ850EM má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 16 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Důležitým faktorem je i světelnost, která je v tomto případě F/2.2 a určuje kolik světla snímačem projde. Nejlepší telefony mají světelnost až F/1,5. Nejčastěji ale dnes narazíte na hodnotu F/1,8 až F/2,2. V tomto případě platí, že čím je číslo za lomítkem nižší, tím je kvalita fotky vyšší.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu LG G7 Fit LMQ850EM má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Hlavní přední objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Objektiv je vybaven rozlišením 8 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení. Hlavní přední objektiv dále dosahuje světelnosti F/1.9.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ LG G7 Fit LMQ850EM
Kapacita baterie (velikost) 3000 mAh Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0 Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu LG G7 Fit LMQ850EM je 3000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Dnes je oblíbené bezdrátové nabíjení, které ocení mnoho uživatelů. Nemusíte se obávat přehřívání telefonu a je také praktické tím, že zbytečně neopotřebováváte konektor telefonu. Zajisté mnohé potěší také funkce rychlonabíjení. Díky tomu se telefon nabije až několikanásobně rychleji, co oceníte například na cestách.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE LG G7 Fit LMQ850EM
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 8.1 Oreo
Inteligentní asistent Asistent Google
Navigace A-GPS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model LG G7 Fit LMQ850EM podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 8.1 Oreo.

Zobrazit více
KOMUNIKACE LG G7 Fit LMQ850EM
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11ac
Bluetooth Bluetooth 4.2
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Bezkontaktní platby v případě tohoto telefonu nejsou problémem, a to díky funkci NFC. Tu je rovněž možné využít například při odemykání dveří či načítání menu v restauraci pomocí NFC tagu. V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 4.2. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA LG G7 Fit LMQ850EM
Vylepšené zvukové (audio) formáty DTS: X 3D prostorový zvuk, reproduktor Boombox
FUNKCE LG G7 Fit LMQ850EM
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, barometr, gyroskopický snímač
Zabezpečení telefonu Rozpoznávání obličeje, čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Kompatibilní s TTY, Wi-Fi Miracast, HD Voice, 32bitový Hi-Fi Quad DAC, rozpoznávání obličeje, ARCore, rozpoznávání hlasu, Google Lens, AI Cam
OSTATNÍ LG G7 Fit LMQ850EM
Obsah balení Napájecí adaptér
Normy (standardy) MIL-STD 810G, IP68, HAC (kompatibilní s naslouchátky)

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony LG

Další projekty: