Nokia Asha 210 Dual SIM parametry, specifikace a recenze

Displej
2.4", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
RAM
32 MB
Baterie
1200 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia Asha 210 Dual SIM. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia Asha 210 Dual SIM
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Plná klávesnice
Výška 111.5 mm Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Šířka 60 mm Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Hloubka 11.8 mm Horší než 58 % hodnocených telefonů.
Váha 100 g Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Bílá | Černá | Žlutá | Azurová
Voděodolnost -
SAR 0,43 W/kg (tělo), 0,62 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Typ SIM karty (velikost) Mini SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon Nokia Asha 210 Dual SIM disponuje výškou 111.5 mm, šířkou 60 mm a tloušťkou 11.8 mm. Hmotnost telefonu je 100 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia Asha 210 Dual SIM
Typ displeje LCD displej
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.4" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 169 ppi Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.4" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Nokia Asha 210 Dual SIM je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Jemnost displeje je 169 ppi a kromě rozlišení je dalším výrazným faktorem ovlivňujícím ostrost obrazu. Platí, že čím vyšší hodnota, tím je obraz ostřejší. Průměrná hodnota se aktuálně pohybuje kolem 350-400 ppi, co zaručuje jemný a dostatečně ostrý obraz. Ty nejjemnější displeje moderních telefonů dosahují 450 ppi a výše.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia Asha 210 Dual SIM
Frekvence procesoru 208 MHz Horší než 98 % hodnocených telefonů.

Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Nokia Asha 210 Dual SIM dosahuje frekvence procesoru 208 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia Asha 210 Dual SIM
Operační paměť RAM 32 MB Horší než 97 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Uživatelská paměť 64 MB
Podporované paměťové karty microSD - až 32 GBMožností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Nokia Asha 210 Dual SIM je 32 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia Asha 210 Dual SIM
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.8 Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Volné ostření (focus free)
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Digitální Zoom 4x Lepší než 57 % hodnocených telefonů.
Vyvážení bílé Automatické, předvolby
Rozlišení statických snímků 1600 x 1200
Rozlišení videa 176 x 144 (QCIF)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia Asha 210 Dual SIM má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.8. Ty nejlepší telefony disponují objektivem se světelností až F/1,5, kdy snímačem projde více světla a fotky budou kvalitní i za zhoršených světelných podmínek. Nejčastější jsou však objektivy se světelností kolem F/1,8 až F/2,2. Platí, že čím nižší číslo za lomítkem, tím lepší kvalita fotografie.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 4x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia Asha 210 Dual SIM
Kapacita baterie (velikost) 1200 mAh Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 576 hodin Lepší než 84 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 720 minut Lepší než 61 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 720 min
Pohotovostní režim (GSM): až 576 hodin
Přehrávání (hudba): až 40 hodin
Aktivní používání online (Wi-Fi): až 14 hodin

Velikost baterie telefonu Nokia Asha 210 Dual SIM je 1200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 576 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia Asha 210 Dual SIM je to 720 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia Asha 210 Dual SIM
Technologie GSM
Podporované softwarové platformy Java
KOMUNIKACE Nokia Asha 210 Dual SIM
Přenos dat GPRS, EDGE
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Bluetooth profily HFP, HSP, OPP, SPP, SDAP, PBAP
WLAN zabezpečení WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv WhatsApp, SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 2.1 EDR, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia Asha 210 Dual SIM
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC-LC, MIDI, HE-AAC
Podporované formáty videa AVC, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCE Nokia Asha 210 Dual SIM
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s počítačem, kalkulačka, upomínky, budík
Záznamy v telefonním seznamu 1000
Možnost dvou SIM karet (Dual-SIM) Ano
Další funkce telefonu Kompatibilní s TTY, aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), tlačítko pro sdílení na Facebooku, sdílení médií přes Slam, technologie potlačení šumu
OSTATNÍ Nokia Asha 210 Dual SIM
Obsah balení Stereofonní náhlavní souprava, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: