Samsung Galaxy Note Edge parametry, specifikace a recenze

Displej
5.6", 2560 x 1440 +160 pixelů
Přední fotoaparát
3,7 megapixelu
Zadní fotoaparát
16 Megapixelů
Operační systém
Android 4.4 (KitKat)
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 805
Baterie
3000 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Samsung Galaxy Note Edge. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Samsung Galaxy Note Edge
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce SM-N915FY
Formát ovládání Dotykový
Výška 151.3 mm Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Šířka 82.4 mm Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.3 mm Lepší než 77 % hodnocených telefonů.
Váha 174 g Horší než 74 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá | Bílá | Černé uhlí
Voděodolnost -
SAR 0.33 W/kg (tělo), 0.24 W/kg (hlava)
Integrované součásti Snímač srdečního tepu
Typ konektoru MHL (Micro-USB) - 11 pin Micro-USB Type B
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Micro SIM

Design mobilního telefonu Samsung Galaxy Note Edge disponuje rozměry o velikosti 151.3 mm x 82.4 mm x 8.3 mm a hmotností 174 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Samsung Galaxy Note Edge
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje Quad HD+ Super AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.6" Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2560 x 1440 +160 pixelů Lepší než 94 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 518 ppi Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 5.6" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Samsung Galaxy Note Edge je 2560 x 1440 +160 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 518 ppi.

Zobrazit více
PROCESOR Samsung Galaxy Note Edge
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 805
Frekvence procesoru 2.7 GHz Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Samsung Galaxy Note Edge je Qualcomm Snapdragon 805. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Samsung Galaxy Note Edge má hodnotu frekvence procesoru 2.7 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Samsung Galaxy Note Edge
Operační paměť RAM 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 128 GB

Paměť telefonu má velikost 32 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Samsung Galaxy Note Edge má operační paměť 3 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Samsung Galaxy Note Edge
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 16 Megapixelů Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Režim HDR Automatický režim HDR
Režimy fotoaparátu Panoramatické snímky, režim širokoúhlých selfie, režim selfie, režim Shot & More, režim Virtual Tour Shot, automatický režim
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 3840 x 2160 (4K)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Kompenzace expozice, Selektivní ostření, Inteligentní OIS, Funkce Cheese Shutter, Foto poznámka, Zadní kamera Selfie, Rychlé automatické zaostřování
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 3,7 megapixelu Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Speciální efekty předního fotoaparátu Krásná tvář (Beauty face)

Zadní fotoaparát telefonu Samsung Galaxy Note Edge má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 16 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Samsung Galaxy Note Edge má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 3,7 megapixelu. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Samsung Galaxy Note Edge
Kapacita baterie (velikost) 3000 mAh Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 1080 minut Lepší než 75 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Aktivní používání online (WCDMA): až 9 h
Aktivní používání online (LTE): až 9 h
Aktivní používání online (Wi-Fi): až 11 h
Přehrávání (video): až 12 h
Přehrávání (zvuk): až 67 h
Volání (WCDMA): až 1080 min
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Samsung Galaxy Note Edge je 3000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Samsung Galaxy Note Edge je to 1080 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Samsung Galaxy Note Edge
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 4.4 (KitKat)
Navigace A-GPS, GLONASS, BeiDou

Telefon Samsung Galaxy Note Edge podporuje připojení 4G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 4.4 (KitKat).

Zobrazit více
KOMUNIKACE Samsung Galaxy Note Edge
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac, ANT+/ANT
Bluetooth Bluetooth 4.1
Bluetooth profily HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, DIP, HOGP
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv Google Hangouts, SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 4.1 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Samsung Galaxy Note Edge
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, XMF, AAC +, OGG, eAAC+, MIDI, M4A
Podporované formáty videa MKV, VC-1, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, M4V, WebM, MP43
Vylepšené zvukové (audio) formáty SoundAlive, Samsung Adapt Sound
FUNKCE Samsung Galaxy Note Edge
Funkce telefonu Speakerphone, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, barometr, magnetometr, gyroskopický snímač, halový snímač, snímač pohybu, gesta, RGB snímač, srdeční frekvence, UV snímač
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s PC, kalkulačka, upomínka, odpočítávací časovač, budík s funkcí snooze, stopky
Další funkce telefonu Text-to-Speech (rozpoznávání textu), aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), multitasking, S Pen multi-input, snímání obrazovky, Android Beam, S Beam, Smart stay, infračervené dálkové ovládání, Air View/Air Gesture, funkce Dual Camera, funkce Scrapbook, S Finder, Action Memo, Multi Window, Easy Mode, technologie MIMO, Private Mode, Ultra Power Saving Mode, Emergency Mode, Zrychlení stahování, Funkce Překlopení do ztišení, Režim automobilu, Režim vysoké citlivosti dotyku, Režim úspory energie, LED dioda s upozorněním, Funkce inteligentního upozornění, Rychlé připojení, Zrcadlení obrazovky, Režim blokování, Detektor dětského pláče, Zápis na obrazovku, Režim přetažení, Oznámení o nepříznivém počasí (Geo News), Podpora MirrorLink, Výstřižek obrázků, Inteligentní výběr, Dynamická zamykací obrazovka, Briefing, Moudrý hlas 2. 0, Extra hlasitost 2.0, Tři mikrofony, SMART EDGE SCREEN, Rychlé nástroje, Detektor zvonku, Automatické haptické ovládání
OSTATNÍ Samsung Galaxy Note Edge
Obsah balení Stylus, napájecí adaptér
Maximální provozní teplota 35 °C
Minimální provozní teplota 5 °C

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Samsung

Další projekty: