Samsung Galaxy Xcover 550 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.4", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
3.1 Megapixelů
RAM
128 MB
Baterie
1500 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Samsung Galaxy Xcover 550 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Samsung Galaxy Xcover 550
Typ telefonu Feature phone
Označení modelu výrobce SM-B550H
Formát ovládání Tlačítkový - odolný
Výška 129 mm Horší než 55 % hodnocených telefonů.
Šířka 56.2 mm Horší než 70 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13.95 mm Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Váha 120.4 g Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Tmavě stříbrná
Ochrana (odolnost) Nárazuvzdorný, vodotěsný
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP67
SAR 0.44 W/kg (tělo), 0.78 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
USB

Telefon Samsung Galaxy Xcover 550 má rozměry 129 mm x 56.2 mm x 13.95 mm. Jeho hmotnost je 120.4 g. Vlastností, kterou stojí za to vypíchnout, je určitě voděodolnost telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Samsung Galaxy Xcover 550
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.4" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 262 144 barev Horší než 56 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.4" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Samsung Galaxy Xcover 550 je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Samsung Galaxy Xcover 550
Frekvence procesoru 460 MHz Horší než 95 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 2 (dvoujádrový) Horší než 90 % hodnocených telefonů.

Počet jader procesoru je 2. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu Samsung Galaxy Xcover 550 je 460 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Samsung Galaxy Xcover 550
Operační paměť RAM 128 MB Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDHC - až 16 GBU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Samsung Galaxy Xcover 550 má operační paměť 128 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Samsung Galaxy Xcover 550
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 3.1 Megapixelů Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Samsung Galaxy Xcover 550 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 3.1 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Samsung Galaxy Xcover 550
Kapacita baterie (velikost) 1500 mAh Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 480 minut Horší než 55 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (WCDMA): až 480 min.

Velikost baterie telefonu Samsung Galaxy Xcover 550 je 1500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Na jedno nabití vydrží telefon Samsung Galaxy Xcover 550 při neustálém telefonování 480 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Samsung Galaxy Xcover 550
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Samsung Galaxy Xcover 550 podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Samsung Galaxy Xcover 550
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily FTP, HFP, HSP, OPP, A2DP, AVRCP
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 3.0. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Samsung Galaxy Xcover 550
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, MP3, MIDI, M4A
Podporované formáty videa MPEG-4, 3GP
OSTATNÍ Samsung Galaxy Xcover 550
Obsah balení Napájecí adaptér
Normy (standardy) IP67

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Samsung

Další projekty: