Toshiba Portégé G810 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.83", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
3 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
RAM
128 MB
Procesor
Qualcomm
Baterie
1530 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Toshiba Portégé G810. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Toshiba Portégé G810
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 6.1 cm Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Šířka 11.3 cm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Hloubka 1.4 cm Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Váha 123 g Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru USB

Design mobilního telefonu Toshiba Portégé G810 disponuje rozměry o velikosti 6.1 cm x 11.3 cm x 1.4 cm a hmotností 123 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Toshiba Portégé G810
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.83" Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.83" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Toshiba Portégé G810 je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Toshiba Portégé G810
Typ procesoru (CPU) Qualcomm
Označení procesoru MSM7200
Frekvence procesoru 400 MHz Horší než 95 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Toshiba Portégé G810 je Qualcomm. Toshiba Portégé G810 má hodnotu frekvence procesoru 400 MHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Toshiba Portégé G810
Operační paměť RAM 128 MB Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDNavíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Toshiba Portégé G810 má operační paměť 128 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Toshiba Portégé G810
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 3 megapixely Horší než 77 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické makro
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Toshiba Portégé G810 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 3 megapixely, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Toshiba Portégé G810
Kapacita baterie (velikost) 1530 mAh Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 315 hodin Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 240 minut Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 240 min
Pohotovostní režim: až 315 hod.

Velikost baterie telefonu Toshiba Portégé G810 je 1530 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 315 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Toshiba Portégé G810 je to 240 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Toshiba Portégé G810
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional

Telefon Toshiba Portégé G810 podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Toshiba Portégé G810
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.0 EDR
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 2.0 EDR pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Toshiba Portégé G810
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC +, MMF, MIDI

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Toshiba

Další projekty: