Wavemaster HPX 1602 M parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Na uši (On-ear)
Typ připojení
Kabelové (wired)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
105 dB
Impedance
32 Ohm
Mikrofon
Boom

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze sluchátek Wavemaster HPX 1602 M. Pomocí funkce srovnání sluchátek zjistěte, jak se vámi vybraná sluchátka vyrovnávají konkurenci a zda jsou to právě ona, která nejvíce naplní vaše očekávání.

Parametry a specifikace Wavemaster HPX 1602 M

design a rozměry kvalita zvuku mikrofon

DESIGN A ROZMĚRY Wavemaster HPX 1602 M
Typ produktu Headset - s kabelem

Wavemaster HPX 1602 M jsou kabelová sluchátka. V případě studiových a profesionálních DJ sluchátek je kabelové propojení standardem a nutností. Připojení přes kabel v jejich případě snižuje zpoždění přenosu zvuku a zabraňuje nežádoucímu vybíjení baterie, jako v případě sluchátek bezdrátových. To stejné platí defacto i pro herní sluchátka. V případě sluchátek pro běžný poslech hudby je kabel spíše přežitkem, i když má stále své příznivce. Mnohem populárnější je dnes však pro běžné užití možnost bezdrátového připojení.

Konstrukcí jde o sluchátka na uši. Sluchátka na uši obecně bývají lehčí. Jejich konstrukce má ale menší izolační schopnosti, a proto může například ve srovnání se sluchátky okolo uší propouštět více zvuků směrem dovnitř i ven.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Wavemaster HPX 1602 M
Provedení sluchátek Na uši (On-ear)
Typ připojení Kabelové (wired)
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 63 % hodnocených sluchátek.
Citlivost 105 dB Lepší než 58 % hodnocených sluchátek.
Impedance 32 Ohm
Membrána 30 mm Horší než 80 % hodnocených sluchátek.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Co se frekvenčního rozsahu týče, platí, že čím je širší, tím více detailu při poslechu uslyšíte. Rozsah, který však dokáže člověk vnímat je značně individuální. Průměrný člověk je schopen vnímat frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Na trhu se tak nejčastěji setkáte se sluchátky s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Nižší frekvence až do přibližně 256 Hz jsou považovány za basové. Čím nižší tedy bude spodní hodnota, tím lépe budou sluchátka reprodukovat basy. Naopak hodnoty přibližně od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Wavemaster HPX 1602 M nabízí frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz. Parametr citlivosti určuje, jak citlivě dokážou sluchátka přijímat signál ze zdroje. Čím vyšší hodnotou citlivosti sluchátka disponují, tím hlasitěji budou schopné hrát při menší spotřebě energie. Obecně totiž platí, že vyšší hlasitost při poslechu znamená i větší energetickou zátěž pro připojené zařízení. Pokud tak kupujete například sluchátka pro poslech hudby z mobilu, je tento údaj relevantní, jelikož nechcete, aby docházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Nižší hodnoty okolo 85 dB jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí (například doma nebo v kanceláři). Střední hodnoty okolo 90 dB dokážou zprostředkovat kvalitní poslech i v hlučnějším prostředí (například na cestách hromadnou dopravou nebo v kavárnách). Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti okolo 100 dB a více jsou pak konstruovaná do opravdu hlučného prostředí, jako jsou například koncerty. Wavemaster HPX 1602 M disponují citlivostí 105 dB.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm.

Důležitou součástí sluchátek je membrána, která jednoduše řečeno přeměňuje elektrický signál na zvuk. Tenká membrána o tloušťce okolo 6 mm umí rychle reagovat na změny zvukového signálu a zlepšuje poslech vysokých frekvencí. Ovšem je méně citlivá na basy. Středně tlustá membrána okolo 10 mm poskytuje poměrně vyvážený zvukový profil, díky čemuž si užijete jak basy, tak i výšky. Silnější membrána okolo 20 mm neumí tak rychle reagovat na změny zvukového signálu, čímž zhoršuje poslech basů. Ovšem je citlivější na vyšší frekvence. Tento model disponuje membránou 30 mm.

Zobrazit více
MIKROFON Wavemaster HPX 1602 M
Typ Boom

Wavemaster HPX 1602 M disponují mikrofonem typu boom.

Zobrazit více

Podobná sluchátka

Další sluchátka Wavemaster

Další projekty: