Wavemaster HPX 1750 M parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Okolo uší (Full size)
Typ připojení
Kabelové (wired)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
105 dB
Impedance
32 Ohm
Mikrofon
Boom

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze sluchátek Wavemaster HPX 1750 M. Získejte komplexní pohled na vámi vybraná sluchátka a zjistěte, zda právě tato budou nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními sluchátky.

Parametry a specifikace Wavemaster HPX 1750 M

design a rozměry kvalita zvuku mikrofon ovládání kabel konektor

DESIGN A ROZMĚRY Wavemaster HPX 1750 M
Typ produktu Headset - s kabelem
Hmotnost 184 g Horší než 56 % hodnocených sluchátek.
Doporučené použití Herní konzole, přenosná elektronika, počítač

Wavemaster HPX 1750 M jsou kabelová sluchátka. V případě studiových a profesionálních DJ sluchátek je kabelové propojení standardem a nutností. Připojení přes kabel v jejich případě snižuje zpoždění přenosu zvuku a zabraňuje nežádoucímu vybíjení baterie, jako v případě sluchátek bezdrátových. To stejné platí defacto i pro herní sluchátka. V případě sluchátek pro běžný poslech hudby je kabel spíše přežitkem, i když má stále své příznivce. Mnohem populárnější je dnes však pro běžné užití možnost bezdrátového připojení.

Tyto sluchátka mají konstrukci, kdy se umisťují okolo uší. Díky tomuto provedení mohou lépe izolovat od vnějších rušivých zvuků než například sluchátka na uši. To umožňuje kvalitnější poslech bez rušení. Nicméně tato konstrukce bývá obvykle těžší a méně praktická pro časté přenášení. Hmotnost sluchátek je 184 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Wavemaster HPX 1750 M
Provedení sluchátek Okolo uší (Full size)
Typ připojení Kabelové (wired)
Izolace šumu (Noise Isolating) Ano Lepší než 95 % hodnocených sluchátek.
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 63 % hodnocených sluchátek.
Citlivost 105 dB Lepší než 58 % hodnocených sluchátek.
Impedance 32 Ohm
Membrána 40 mm Lepší než 75 % hodnocených sluchátek.
Ovládání hlasitosti na kabelu Ano

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Frekvenční rozsah je pro mnohé uživatele klíčovou vlastností sluchátek. Čím širší je rozsah, tím více detailů a nuancí v poslechu uslyšíte. Nicméně, každý jedinec vnímá frekvence jinak, a tak se frekvenční rozsah sluchátek liší podle individuálních potřeb. Průměrný člověk vnímá frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz, a proto jsou nejčastěji dostupná sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Pokud hledáte sluchátka s dobrým basovým výkonem, měli byste se zaměřit na hodnoty nižšího rozsahu (basy představují frekvence asi do 256 Hz), zatímco pro reprodukci vysokých tónů budou lepší hodnoty vysokého rozsahu (frekvence zhruba nad 2 048 Hz). Frekvenční rozsah sluchátek Wavemaster HPX 1750 M je 20 - 20000 Hz. Citlivost sluchátek určuje, jak efektivně dokážou přijímat signál ze zdroje. Čím vyšší citlivost sluchátek, tím hlasitěji mohou hrát při nižší spotřebě energie. Nicméně, při vysoké hlasitosti se spotřeba energie zvyšuje, což může být problém při poslechu hudby z mobilu. Hodnota citlivosti kolem 85 dB je vhodná pro klidné prostředí, zatímco hodnota kolem 90 dB umožňuje kvalitní poslech i v hlučnějším prostředí. Sluchátka s hodnotou citlivosti 100 dB a vyšší jsou vhodná pro extrémně hlučné prostředí, jako jsou koncerty. Sluchátka Wavemaster HPX 1750 M mají citlivost 105 dB. Pro kontrolu optimální hlasitosti přehrávání lze využít manuální ovládání přímo na kabelu.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm.

Sluchátka se skládají z mnoha důležitých částí, mezi které patří i membrána, která je zodpovědná za přeměnu elektrického signálu na zvuk. Membrána s tloušťkou okolo 6 mm je velmi citlivá na změny vysokých frekvencí, ale méně citlivá na basy. Pro poměrně vyvážený zvukový profil se používá středně tlustá membrána o tloušťce okolo 10 mm, která dokáže reprodukovat jak basy, tak výšky. Membrána s tloušťkou okolo 20 mm není tak rychlá v reakci na změny zvukového signálu, a to má za následek horší poslech basů. Nicméně je velmi citlivá na vyšší frekvence. V případě tohoto modelu je membrána 40 mm.

Určitě oceníte také speciální navržení konstrukce vytvářející těsnění, které ještě více blokuje šum z okolí a přispívá tak k nerušenému poslechu hudby.

Zobrazit více
MIKROFON Wavemaster HPX 1750 M
Typ Boom
Provozní režim mikrofonu Všesměrové

Wavemaster HPX 1750 M disponují mikrofonem typu boom.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Wavemaster HPX 1750 M
Ovládací prvky Hlasitost
KABEL Wavemaster HPX 1750 M
Typ kabelu Headset kabel - 1,9 m
KONEKTOR Wavemaster HPX 1750 M
Typ konektoru Sluchátka (mini-phone stereo 3,5 mm)
Mikrofon (mini-phone 3,5 mm)

Podobná sluchátka

Další sluchátka Wavemaster

Další projekty: