Vivo Y20s parametry, specifikace a recenze

Displej
6.51", 1600 x 720 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Funtouch OS 11 (založený na Androidu 10)
Vnitřní paměť
128 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 460
Baterie
5000 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Vivo Y20s na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Vivo Y20s
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 164.41 mm Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Šířka 76.32 mm Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.41 mm Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Váha 192.3 g Horší než 87 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Obsidiánově černá | Mlhovinově modrá
Materiál telefonu Plastové
Voděodolnost -
Typ konektoru Micro-USB
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon Vivo Y20s má rozměry 164.41 mm x 76.32 mm x 8.41 mm. Jeho hmotnost je 192.3 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Vivo Y20s
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.51" Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1600 x 720 pixelů Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje HD+
Poměr stran displeje 20:9
Funkce displeje Technologie displeje In-Cell, režim ochrany očí, displej FullView

Velikost displeje dosahuje 6.51" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Vivo Y20s je 1600 x 720 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Vivo Y20s
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 460
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.

Telefon Vivo Y20s disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 460. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací.

Zobrazit více
PAMĚŤ Vivo Y20s
Operační paměť RAM 4 GB Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 128 GB Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSD

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 128 GB. V současnosti jde o nejběžnější velikost úložiště. Úložiště do 128 GB je naprosto dostatečné pro běžného uživatele. Umožní vám mít v telefonu uloženy tisíce fotek, videa ve vysokém rozlišení, desítky aplikací i několik her. Pokud ale patříte mezi ty opravdu náročné uživatele a telefon využíváte třeba na natáčení videí ve 4K, pak si budete muset připlatit za větší paměť o velikosti 256 GB a více. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Vivo Y20s má operační paměť 4 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Vivo Y20s
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 3
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.2 Horší než 73 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Režimy fotoaparátu Panorama, Časosběrný režim, Režim zpomaleného záběru, Profesionální režim, Portrétní režim, Režim Bokeh
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Živá fotografie
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu druhého zadního fotoaparátu Bokeh objektiv
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/2.4 Horší než 63 % hodnocených telefonů.
TŘETÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení třetího zadního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 61 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu třetího zadního fotoaparátu F/2.4 Lepší než 76 % hodnocených telefonů.
Funkce třetího zadního fotoaparátu Supermakrofotoaparát
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/1.8 Lepší než 97 % hodnocených telefonů.

Zadní kamera telefonu Vivo Y20s disponuje 3 objektivy. Současné moderní telefony disponují většinou hned několika zadními objektivy. Nejčastějšími jsou pak makro objektiv, teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Každý slouží pro zachycení dokonalé fotky – makro objektiv je vhodný pro fotografování zblízka, teleobjektiv, často vybaven optickým zoomem, je zase určen pro fotky objektů v dálce, a širokoúhlý objektiv zachytí větší oblasti, kde potřebujete větší zorné pole. Rozlišení hlavního objektivu je 13 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Důležitým faktorem je i světelnost, která je v tomto případě F/2.2 a určuje kolik světla snímačem projde. Nejlepší telefony mají světelnost až F/1,5. Nejčastěji ale dnes narazíte na hodnotu F/1,8 až F/2,2. V tomto případě platí, že čím je číslo za lomítkem nižší, tím je kvalita fotky vyšší.

Druhý fotoaparát
Druhý objektiv zadního fotoaparátu je konstruován jako Bokeh objektiv. Rozlišení objektivu je 2 megapixely. Kromě toho tento objektiv také disponuje světelností F/2.4.

Třetí fotoaparát
Rozlišení třetího objektivu je 2 megapixely. Světelnost dosahuje velikosti F/2.4.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Vivo Y20s má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 8 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení. Hlavní přední objektiv dále dosahuje světelnosti F/1.8.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Vivo Y20s
Kapacita baterie (velikost) 5000 mAh Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Vivo FlashCharge technology Lepší než 86 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Vivo Y20s je 5000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Zajisté mnohé potěší také funkce rychlonabíjení. Díky tomu se telefon nabije až několikanásobně rychleji, co oceníte například na cestách.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Vivo Y20s
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Funtouch OS 11 (založený na Androidu 10)
Navigace GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Vivo Y20s podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Funtouch OS 11 (založený na Androidu 10).

Zobrazit více
KOMUNIKACE Vivo Y20s
Přenos dat FDD-LTE, TDD-LTE
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 900
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 28, Band 38, Band 40, Band 41
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500
Bezdrátové rozhraní Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 5.0

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 5.0. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Vivo Y20s
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, MPEG 2 Audio, MP3, FLAC, MIDI, APE (Monkey's Audio), AMR-NB, Vorbis
Podporované formáty videa MKV, FLV, AVI, 3GP, TS, MP4
FUNKCE Vivo Y20s
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, digitální kompas, gyroskopický senzor
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (boční)
Další funkce telefonu Probuzení obličejem
OSTATNÍ Vivo Y20s
Obsah balení Sluchátka, napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, předinstalovaná ochranná fólie na displej, ochranné pouzdro

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony VIVO

Další projekty: