Google Pixel 6 parametry, specifikace a recenze

Displej
6.4", 2400 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
50 Megapixelů
Operační systém
Android 12
Vnitřní paměť
128 GB
RAM
8 GB
Procesor
Google Tensor - se zabezpečením Titan M2
Baterie
4614 mAh

Ostatní varianty:

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Google Pixel 6. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Google Pixel 6
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce GB7N6
Formát ovládání Dotykový
Výška 158.6 mm Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Šířka 74.8 mm Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.9 mm Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Váha 207 g Horší než 94 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Trochu mořská pěna | Trochu korálová | Bouřlivá černá
Materiál telefonu Corning Gorilla Glass 6, rámeček z dotykové slitiny
Ochrana (odolnost) voděodolný, odolný proti prachu
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP68
SAR 1.38 W/kg (tělo), 1 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM, Electronic SIM card (e-SIM)
Počet SIM karet Dual-SIM

Design mobilního telefonu Google Pixel 6 disponuje rozměry o velikosti 158.6 mm x 74.8 mm x 8.9 mm a hmotností 207 g. Za zmínku stojí také voděodolnost mobilního telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Google Pixel 6
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje OLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.4" Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2400 x 1080 pixelů Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Jemnost displeje 411 ppi Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 20:9
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Kontrastní poměr displeje 1000000:1 Lepší než 71 % hodnocených telefonů.
HDR Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Obnovovací frekvence displeje 90 Hz
Funkce displeje Stále zapnutý displej (Always On Display), Nyní přehrává, Plynulé zobrazení (až 90 Hz), Režim vysokého jasu, Na první pohled
Ochranné sklo Povlak odolný proti otiskům prstů, Corning Gorilla Glass Victus (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 6.4" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Google Pixel 6 je 2400 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 411 ppi.

Obnovovací frekvence u tohoto telefonu dosahuje 90 Hz. Hodnota udává, kolikrát za sekundu displej zobrazí nové informace. Dříve byla považována za běžný standard frekvence 60 Hz, dnes je u telefonů střední třídy průměrem frekvence spíše okolo 90 Hz. Moderní telefony dnes dosahují frekvence okolo 120 Hz a výše. Vyšší frekvence znamená lepší uživatelský zážitek při procházení internetu a zejména pak hraní her.

Zobrazit více
PROCESOR Google Pixel 6
Typ procesoru (CPU) Google Tensor - se zabezpečením Titan M2

Typem procesoru Google Pixel 6 je Google Tensor - se zabezpečením Titan M2.

Zobrazit více
PAMĚŤ Google Pixel 6
Operační paměť RAM LPDDR5 SDRAM - 8 GB Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 128 GB Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Paměťové rozhraní UFS 3.1

Paměť telefonu má velikost 128 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Pokud chcete mít v telefonu uložených několik tisíc fotek, písniček, několik filmů či her, pak si bez problémů vystačíte se střední velikostí paměti. Výhodou telefonu s nižší pamětí je také nižší pořizovací cena. Pokud neplánujete telefon využívat například na tvorbu a ukládání videí ve 4K, pak s klidem sáhněte po této velikosti paměti. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Google Pixel 6 má operační paměť LPDDR5 SDRAM - 8 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Google Pixel 6
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Rozlišení hlavního fotoaparátu 50 Megapixelů Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Velikost snímače hlavního fotoaparátu 1/1.31"
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.85 Lepší než 57 % hodnocených telefonů.
Zorné pole hlavního fotoaparátu 82 stupňů Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Velikost pixelu hlavního fotoaparátu 1.2 μm Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Digitální Zoom 7x Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Režim HDR Live HDR+
Režimy fotoaparátu Panorama, režim Portrét, Top Shot, Super Res Zoom, Časté tváře, Filmový panoramatický záběr, Režim Pohyb, Skutečné tóny, Rozmazání tváře, Kouzelná guma, Světlo portrétu, Automatické zaostřování pohybu, Časosběrná astrofotografie
Vyvážení bílé Vlastní
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps, 1920 x 1080 (1080p) při 60 fps, 3840 x 2160 (4K) při 30 fps, 3840 x 2160 (4K) při 40 fps
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Stereofonní záznam, zvukový zoom, automatické ostření s detekcí laseru (LDAF), duální ovládání expozice, širokoúhlá kamera Octa PD Quad Bayer, časosběrné video 4K se stabilizací, stabilizace videa 4K Cinematic Pan, stabilizace videa 4K Locked, aktivní stabilizace videa 1080p
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu druhého zadního fotoaparátu Ultraširokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/2.2 Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zorné pole druhého zadního fotoaparátu 114 stupňů
Velikost pixelu druhého zadního fotoaparátu 1.25 μm Lepší než 60 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti druhého zadního fotoaparátu Korekce objektivu
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Zorné pole předního fotoaparátu 84 stupňů Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Velikost pixelu předního fotoaparátu 1.12 μm Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Zaostření předního fotoaparátu Volné ostření (focus free)
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps

Zadní kamera telefonu Google Pixel 6 je vybavena 2 objektivy. Větší počet objektivů zpravidla znamená také lepší kvalitu výsledné fotky, jelikož každý objektiv je konstruován jinak: zpravidla makro objektiv, teleobjektiv či širokoúhlý objektiv. Makro objektiv slouží pro skvělé zachycení detailů, teleobjektiv pak využijete při zachycení objektů v dálce, jelikož často disponuje optickým zoomem, a širokoúhlý objektiv udělá skvělé fotky krajiny, kde potřebujete větší zorné pole. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 50 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Velikost pixelu je 1.2 μm. Standardně se tento údaj u lepších mobilních telefonů pohybuje kolem 0,8 μm až 1,8 μm, přičemž opět platí, čím vyšší číslo, tím vyšší kvalita fotografií.

Výslednou kvalitu fotografií ovlivňuje dále i velikost snímače fotoaparátu. Ta u hlavního objektivu Google Pixel 6 dosahuje hodnoty 1/1.31". Čím vyšší hodnota za lomítkem tím vyšší výsledná kvalita fotografie. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/1.85.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 7x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Druhý fotoaparát
Druhý objektiv zadního fotoaparátu je konstruován jako Ultraširokoúhlý objektiv. Zorné pole druhého objektivu dosahuje 114 stupňů. Rozlišení objektivu je 12 Megapixelů. Velikost pixelu je v tomto případě 1.25 μm. Světelnost druhého objektivu dosahuje velikosti F/2.2.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Google Pixel 6 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 8 Megapixelů. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery. Samotná velikost pixelu je 1.12 μm. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.0. Zorné pole přední kamery dosahuje 84 stupňů.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Google Pixel 6
Kapacita baterie (velikost) 4614 mAh Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Power Delivery 3.0 Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Standardy bezdrátového nabíjení Qi
Detailní informace o výdrži baterie Smíšené použití: až 24 h
Smíšené použití (extrémní úspora baterie): až 48 h

Velikost baterie telefonu Google Pixel 6 je 4614 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Mnoho uživatelů také ocení funkci bezdrátového nabíjení. Při bezdrátovém nabíjení se telefon nepřehřívá a také tím chráníte konektor před opotřebením. Na druhou stranu při něm dochází k určitým ztrátám energie. Potěší také funkce rychlého nabíjení, která umožňuje rychlejší průtok energie a tím až několikanásobně rychlejší nabití telefonu.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Google Pixel 6
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 5G Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 12
Inteligentní asistent Asistent Google
Navigace GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, Dual Band GNSS

Telefon Google Pixel 6 podporuje připojení 5G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 12.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Google Pixel 6
Přenos dat EDGE, HSDPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR FR1
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 6, Band 8, Band 19
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 13, Band 14, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 25, Band 26, Band 28, Band 29, Band 30, Band 32, Band 38, Band 39, Band 40, Band 41, Band 42, Band 46, Band 48, Band 66, Band 71
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700 PS, FDD 700b, FDD 800 lower, FDD 800 upper, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 700d, FDD 2300 WCS, FDD 1500 L, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, TDD 3500, TDD 5150, TDD 3600, FDD 1700 - 2110 AWS-3, FDD 600
5G NR technologie připojení N1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n71, n77, n78, n40, n25, n12, n48, n30, n14
5G NR frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, FDD AWS-3, FDD 600, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD 2300, FDD 1900, n12, TDD 3500, FDD 2300, n14
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11ax
Bluetooth Bluetooth 5.2
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 5.2 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Google Pixel 6
Podporované formáty videa H.264 AVC, H.265 HEVC
FUNKCE Google Pixel 6
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, barometr, magnetometr, gyroskopický senzor, senzor blikání, spektrální senzor
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (pod displejem)
Další funkce telefonu Technologie MIMO, tři mikrofony, potlačení šumu, rychlé nabíjení, ARCore, Google Cast, Trusty (Trusted Execution Environment), Private Compute Core, Android System Intelligence, bezpečnostní hub
OSTATNÍ Google Pixel 6
Obsah balení Nástroj pro vyjmutí karty SIM, adaptér pro rychlé přepínání, kabel USB-C na USB-C (1 m)
Normy (standardy) IP68, PRO SLUCHADLA M3/T3

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Google

Další projekty: