emporiaSMART.4 parametry, specifikace a recenze

Displej
5", 960 x 480 pixelů
Přední fotoaparát
5 megapixelů
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Android 10
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Baterie
2500 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu emporiaSMART.4 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY emporiaSMART.4
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 138 mm Lepší než 52 % hodnocených telefonů.
Šířka 66 mm Horší než 54 % hodnocených telefonů.
Hloubka 11 mm Horší než 55 % hodnocených telefonů.
Váha 155 g Horší než 59 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Ochrana (odolnost) Odolný proti stříkající vodě
Voděodolnost -
Stupeň krytí (IP rating) IP54
SAR 1.4 W/kg (tělo), 0.47 W/kg (hlava), 2.95 W/kg (končetina)
Typ konektoru USB Type-C
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Single-SIM

Telefon emporiaSMART.4 má rozměry 138 mm x 66 mm x 11 mm. Jeho hmotnost je 155 g.

Zobrazit více
DISPLEJ emporiaSMART.4
Úhlopříčka displeje (velikost) 5" Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 960 x 480 pixelů Horší než 51 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 5" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující.

Rozlišení displeje emporiaSMART.4 je 960 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR emporiaSMART.4
Frekvence procesoru 1.5 GHz Lepší než 54 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu emporiaSMART.4 je 1.5 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ emporiaSMART.4
Operační paměť RAM 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSD, microSDXC - až 64 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 32 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. emporiaSMART.4 má operační paměť 3 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT emporiaSMART.4
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Snímač QR kódů
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 55 % hodnocených telefonů.

Zadní fotoaparát telefonu emporiaSMART.4 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 13 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu emporiaSMART.4 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 5 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ emporiaSMART.4
Kapacita baterie (velikost) 2500 mAh Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 168 hodin Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 550 minut Lepší než 50 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 550 min
Pohotovostní režim: až 168 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu emporiaSMART.4 je 2500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 168 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon emporiaSMART.4 při neustálém telefonování 550 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE emporiaSMART.4
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 10
Uživatelské rozhraní Emporia
Inteligentní asistent Asistent Google
Navigace GPS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model emporiaSMART.4 podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 10.

Zobrazit více
KOMUNIKACE emporiaSMART.4
Přenos dat VoLTE, FDD-LTE, VoWiFi
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.2
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.

Bezkontaktní platby v případě tohoto telefonu nejsou problémem, a to díky funkci NFC. Tu je rovněž možné využít například při odemykání dveří či načítání menu v restauraci pomocí NFC tagu. V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 4.2. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE emporiaSMART.4
Další funkce telefonu Tlačítko SOS, nouzová funkce emporia, budík
OSTATNÍ emporiaSMART.4
Obsah balení Náhlavní souprava, napájecí adaptér, kabel USB-C, přídavný kryt baterie bez tlačítka nouzového volání
Normy (standardy) IP54, HAC (kompatibilní s naslouchátky)

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Emporia

Další projekty: