Alcatel 30.25X parametry, specifikace a recenze

Displej
2.8", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Vnitřní paměť
256 MB
RAM
128 MB
Procesor
Spreadtrum
Baterie
950 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Alcatel 30.25X. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Alcatel 30.25X
Typ telefonu Feature phone
Označení modelu výrobce 3025X
Formát ovládání Ohebný (flip)
Výška 106 mm Horší než 81 % hodnocených telefonů.
Šířka 55.4 mm Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Hloubka 16.9 mm Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Váha 108 g Lepší než 76 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Metalická šedá
Voděodolnost -
SAR 1.556 W/kg (tělo), 0.423 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
Počet SIM karet Single-SIM

Design mobilního telefonu Alcatel 30.25X disponuje rozměry o velikosti 106 mm x 55.4 mm x 16.9 mm a hmotností 108 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Alcatel 30.25X
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.8" Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.8" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Alcatel 30.25X je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Alcatel 30.25X
Typ procesoru (CPU) Spreadtrum
Označení procesoru SC7703

Typem procesoru Alcatel 30.25X je Spreadtrum.

Zobrazit více
PAMĚŤ Alcatel 30.25X
Operační paměť RAM 128 MB Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 256 MB Horší než 97 % hodnocených telefonů.
Uživatelská paměť 150 MB
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Paměť telefonu má velikost 256 MB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Alcatel 30.25X má operační paměť 128 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Alcatel 30.25X
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Volné ostření (focus free)
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Interpolováno na 3,2 Mpx
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Alcatel 30.25X má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 2 megapixely, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Alcatel 30.25X
Kapacita baterie (velikost) 950 mAh Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Doba nabíjení telefonu 3 hodiny
Pohotovostní doba 200 hodin Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 240 minut Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 240 h
Pohotovostní režim: až 200 h

Velikost baterie telefonu Alcatel 30.25X je 950 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 200 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Alcatel 30.25X je to 240 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Alcatel 30.25X
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.

Telefon Alcatel 30.25X podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Alcatel 30.25X
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 3.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
FUNKCE Alcatel 30.25X
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, letový režim, vibrační upozornění
Další funkce telefonu HD Voice, blacklist, whitelist, falešné volání, budík
OSTATNÍ Alcatel 30.25X
Obsah balení Náhlavní souprava, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Alcatel

Další projekty: