Alcatel 5 (5086Y) parametry, specifikace a recenze

Displej
5.7", 1440 x 720 pixelů
Přední fotoaparát
13 megapixelů
Zadní fotoaparát
12 Megapixelů
Operační systém
Google Android
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
MediaTek
Baterie
3000 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Alcatel 5 (5086Y) na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Alcatel 5 (5086Y)
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce 5086Y
Formát ovládání Dotykový
Výška 152.35 mm Lepší než 73 % hodnocených telefonů.
Šířka 71.1 mm Lepší než 60 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.45 mm Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Metalická černá
Voděodolnost -
SAR 1.44 W/kg
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Single-SIM
DISPLEJ Alcatel 5 (5086Y)
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.7" Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1440 x 720 pixelů Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje 2,5D sklo, FullView displej

Velikost displeje dosahuje 5.7" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Alcatel 5 (5086Y) je 1440 x 720 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Alcatel 5 (5086Y)
Typ procesoru (CPU) MediaTek
Označení procesoru MT6750
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.

Telefon Alcatel 5 (5086Y) disponuje procesorem MediaTek. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací.

Zobrazit více
PAMĚŤ Alcatel 5 (5086Y)
Operační paměť RAM 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 128 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 32 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Alcatel 5 (5086Y) má operační paměť 3 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Alcatel 5 (5086Y)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Konstrukce objektivu hlavního fotoaparátu 5-element
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Speciální efekty fotoaparátu HDR, Živé filtry
Režimy fotoaparátu Zpomalené video, Panorama, BurstShot, Face Beauty, Video Story
Zdroj světla fotoaparátu Dvoutónový LED blesk
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), elektronický stabilizátor obrazu (EIS), interpolovaný na 16 Mpx
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 2
Rozlišení předního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla předního fotoaparátu Blesk
Vlastnosti předního fotoaparátu Ukázka obličeje, Selfie album, Interpolováno na 16MP, SmartSelfie DUO
DRUHÝ PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého předního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 51 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti druhého předního fotoaparátu Interpolovaný na 8 Mpx, superširokoúhlý objektiv 120°, 6P objektiv

Zadní fotoaparát telefonu Alcatel 5 (5086Y) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 12 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Alcatel 5 (5086Y) je vybaven 2 objektivy, s tím, že každý z objektivů má při focení jinou funkci. Objektiv je vybaven rozlišením 13 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení. Hlavní přední objektiv dále dosahuje světelnosti F/2.0.

Druhý přední fotoaparát
S druhým předním objektivem se zatím u většiny chytrých telefonů nesetkáte. To, že má Alcatel 5 (5086Y) více jak jeden přední objektiv, je tak ve světě telefonů spíše výjimkou. Rozlišení druhého předního objektivu dosahuje 5 Megapixelů.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Alcatel 5 (5086Y)
Kapacita baterie (velikost) 3000 mAh Lepší než 69 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Alcatel 5 (5086Y) je 3000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Alcatel 5 (5086Y)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Google Android
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Alcatel 5 (5086Y) podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Google Android.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Alcatel 5 (5086Y)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.2
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 4.2. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE Alcatel 5 (5086Y)
Funkce telefonu Reproduktor, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Senzory Senzor okolního světla, senzor přiblížení, digitální kompas, G-senzor
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Tlačítko obličeje, sociální režim
OSTATNÍ Alcatel 5 (5086Y)
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Alcatel

Další projekty: