Alcatel One Touch Retro parametry, specifikace a recenze

Displej
2.4", 240 x 320 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Vnitřní paměť
256 MB
RAM
128 MB
Procesor
Qualcomm
Baterie
850 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Alcatel One Touch Retro. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Alcatel One Touch Retro
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Ohebný (flip)
Výška 104.4 mm Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Šířka 52.6 mm Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Hloubka 18.3 mm Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Váha 111 g Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Červenočerná
Voděodolnost -
SAR 1.473 W/kg (tělo), 1.075 W/kg (hlava)

Mobilní telefon Alcatel One Touch Retro disponuje výškou 104.4 mm, šířkou 52.6 mm a tloušťkou 18.3 mm. Hmotnost telefonu je 111 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Alcatel One Touch Retro
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.4" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 240 x 320 pixelů Horší než 75 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 262 144 barev Horší než 56 % hodnocených telefonů.
DRUHÝ DISPLEJ
Úhlopříčka druhého displeje (velikost) 1.44"

Velikost displeje dosahuje 2.4" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Alcatel One Touch Retro je 240 x 320 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Alcatel One Touch Retro
Typ procesoru (CPU) Qualcomm
Označení procesoru QSC6155
Frekvence procesoru 480 MHz Horší než 94 % hodnocených telefonů.

Alcatel One Touch Retro je vybaven procesorem Qualcomm. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Alcatel One Touch Retro dosahuje frekvence procesoru 480 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Alcatel One Touch Retro
Operační paměť RAM 128 MB Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 256 MB Horší než 97 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Kapacita interní paměti telefonu je 256 MB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Alcatel One Touch Retro je 128 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Alcatel One Touch Retro
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Alcatel One Touch Retro má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Alcatel One Touch Retro
Kapacita baterie (velikost) 850 mAh Horší než 88 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 240 minut Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Doba Voláníu: až 240 min.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Alcatel One Touch Retro je 850 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Alcatel One Touch Retro je to 240 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Alcatel One Touch Retro
Technologie CDMA2000 1X
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.

Alcatel One Touch Retro podporuje připojení 3G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Alcatel One Touch Retro
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily HFP, HSP, OPP, SPP, A2DP, AVRCP, PBAP
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
FUNKCE Alcatel One Touch Retro
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, vibrační upozornění
Další funkce telefonu V souladu s E-911, komerční mobilní výstražný systém (CMAS)
OSTATNÍ Alcatel One Touch Retro
Obsah balení Napájecí adaptér
Normy (standardy) HAC (kompatibilní s naslouchátky)

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Alcatel

Další projekty: