ASUS ROG Phone 3 parametry, specifikace a recenze

Displej
6.59", 2340 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
24 Megapixelů
Zadní fotoaparát
64 Megapixelů
Operační systém
Android 10
Vnitřní paměť
256 GB
RAM
8 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 865
Baterie
6000 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu ASUS ROG Phone 3 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY ASUS ROG Phone 3
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce ZS661KS
Formát ovládání Dotykový
Výška 171 mm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Šířka 78 mm Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Hloubka 9.85 mm Lepší než 53 % hodnocených telefonů.
Váha 240 g Horší než 98 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černý odlesk
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru USB Type-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon ASUS ROG Phone 3 má rozměry 171 mm x 78 mm x 9.85 mm. Jeho hmotnost je 240 g.

Zobrazit více
DISPLEJ ASUS ROG Phone 3
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.59" Lepší než 93 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2340 x 1080 pixelů Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 19.5:9
HDR Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Obnovovací frekvence displeje 144 Hz Lepší než 99 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 6.59" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje ASUS ROG Phone 3 je 2340 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Obnovovací frekvence u tohoto telefonu dosahuje 144 Hz. Hodnota udává, kolikrát za sekundu displej zobrazí nové informace. Dříve byla považována za běžný standard frekvence 60 Hz, dnes je u telefonů střední třídy průměrem frekvence spíše okolo 90 Hz. Moderní telefony dnes dosahují frekvence okolo 120 Hz a výše. Vyšší frekvence znamená lepší uživatelský zážitek při procházení internetu a zejména pak hraní her.

Zobrazit více
PROCESOR ASUS ROG Phone 3
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 865
Označení procesoru SM8250
Frekvence procesoru 2.84 GHz Lepší než 97 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Qualcomm ADRENO 650

Telefon ASUS ROG Phone 3 disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu ASUS ROG Phone 3 je 2.84 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Qualcomm ADRENO 650.

Zobrazit více
PAMĚŤ ASUS ROG Phone 3
Operační paměť RAM LPDDR4X SDRAM - 8 GB Lepší než 94 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 256 GB Lepší než 98 % hodnocených telefonů.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 256 GB. Nejlepší telefony, jako je tento, disponují pamětí 256 GB až 1 TB, což je už dostatečné i pro velmi náročné uživatele, kteří telefon využívají k tvorbě videí, fotek ve vysokém rozlišení i hraní náročnějších her. Nevýhodou je fakt, že u většiny telefonů si za takovou kapacitu úložiště již budete muset připlatit. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. ASUS ROG Phone 3 má operační paměť LPDDR4X SDRAM - 8 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT ASUS ROG Phone 3
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Rozlišení hlavního fotoaparátu 64 Megapixelů Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 24 Megapixelů Lepší než 93 % hodnocených telefonů.

Zadní kamera telefonu ASUS ROG Phone 3 disponuje 2 objektivy. Současné moderní telefony disponují většinou hned několika zadními objektivy. Nejčastějšími jsou pak makro objektiv, teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Každý slouží pro zachycení dokonalé fotky – makro objektiv je vhodný pro fotografování zblízka, teleobjektiv, často vybaven optickým zoomem, je zase určen pro fotky objektů v dálce, a širokoúhlý objektiv zachytí větší oblasti, kde potřebujete větší zorné pole. Rozlišení hlavního objektivu je 64 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 13 Megapixelů.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu ASUS ROG Phone 3 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 24 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ ASUS ROG Phone 3
Kapacita baterie (velikost) 6000 mAh Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0, Asus ROG HyperCharge Lepší než 86 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu ASUS ROG Phone 3 je 6000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Zajisté mnohé potěší také funkce rychlonabíjení. Díky tomu se telefon nabije až několikanásobně rychleji, co oceníte například na cestách.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE ASUS ROG Phone 3
Technologie TD-SCDMA / WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 5G Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 10
Uživatelské rozhraní ROG UI
Navigace GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model ASUS ROG Phone 3 podporuje připojení 5G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 10.

Zobrazit více
KOMUNIKACE ASUS ROG Phone 3
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE, FDD-LTE, TDD-LTE, 5G NR
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 28, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40, Band 41
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax
Bluetooth Bluetooth 5.1
Bluetooth profily HFP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Bezkontaktní platby v případě tohoto telefonu nejsou problémem, a to díky funkci NFC. Tu je rovněž možné využít například při odemykání dveří či načítání menu v restauraci pomocí NFC tagu. V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 5.1. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA ASUS ROG Phone 3
Podporované zvukové (audio) formáty Apt-X, apt-X HD
FUNKCE ASUS ROG Phone 3
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, halový snímač, ultrazvukový snímač
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (pod displejem), rozpoznávání obličeje
Další funkce telefonu Technologie MIMO, čtyři mikrofony s technologií redukce šumu
OSTATNÍ ASUS ROG Phone 3
Obsah balení Nástroj pro vyjmutí karty SIM, adaptér USB-C na 3,5 jack, kabel USB-C, ochranný kryt, 30W rychlonabíječka, ventilátor AeroCooler 3 s USB-C a 3,5mm audio konektorem

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony ASUS

Další projekty: