ASUS ZenFone 6 64 GB parametry, specifikace a recenze

Displej
6.4", 2280 x 1080 pixelů
Zadní fotoaparát
48 Megapixelů
Operační systém
Android 9.0 Pie
Vnitřní paměť
64 GB
RAM
6 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 855
Baterie
5000 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu ASUS ZenFone 6 64 GB. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY ASUS ZenFone 6 64 GB
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce ZS630KL
Formát ovládání Dotykový
Výška 158.94 mm Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Šířka 75.58 mm Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Hloubka 9.6 mm Lepší než 55 % hodnocených telefonů.
Váha 195 g Horší než 88 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Soumračná stříbrná | Půlnoční černá
Voděodolnost -
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon ASUS ZenFone 6 64 GB disponuje výškou 158.94 mm, šířkou 75.58 mm a tloušťkou 9.6 mm. Hmotnost telefonu je 195 g.

Zobrazit více
DISPLEJ ASUS ZenFone 6 64 GB
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.4" Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2280 x 1080 pixelů Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD

Velikost displeje dosahuje 6.4" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů.

Rozlišení displeje ASUS ZenFone 6 64 GB je 2280 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR ASUS ZenFone 6 64 GB
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 855
Označení procesoru SM8150
Frekvence procesoru 2.8 GHz Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Qualcomm ADRENO 640

ASUS ZenFone 6 64 GB je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. ASUS ZenFone 6 64 GB dosahuje frekvence procesoru 2.8 GHz.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Qualcomm ADRENO 640.

Zobrazit více
PAMĚŤ ASUS ZenFone 6 64 GB
Operační paměť RAM 6 GB Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 64 GB Lepší než 75 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 2 TB

Kapacita interní paměti telefonu je 64 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Pro běžné používání a ukládání fotek, písniček či filmů je tato střední velikost vnitřního úložiště ideální a nenároční uživatelé si s ní bohatě vystačí. Výhodou je nižší cena telefonů vybavených touto kapacitou úložiště. Za vyšší kapacitu si již musíte připlatit. Nejlepší telefony dnes dosahují velikosti paměti od 256 GB až po 1 TB. Taková velikost je pak vhodná pro ty nejnáročnější uživatele, kteří hodně fotí ve vysokém rozlišení, či točí videa například ve 4K. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu ASUS ZenFone 6 64 GB je 6 GB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT ASUS ZenFone 6 64 GB
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Design zadního fotoaparátu Flip
Rozlišení hlavního fotoaparátu 48 Megapixelů Lepší než 93 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu ASUS ZenFone 6 64 GB je vybaven 2 objektivy, s tím, že každý z objektivů má při focení jinou úlohu. Nejčastěji se u chytrých telefonů setkáte se širokoúhlým objektivem, teleobjektivem nebo makro objektivem. Širokoúhlý objektiv se využívá zejména pro zachycení krajiny a jiných prostorově větších kompozic, kde je zapotřebí většího zorného pole. Teleobjektiv je určen pro fotografování objektů v dálce a často disponuje optickým zoomem. Makro objektiv je ideální pro fotky blízkých a malých objektů. Rozlišení hlavního objektivu je 48 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 13 Megapixelů.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ ASUS ZenFone 6 64 GB
Kapacita baterie (velikost) 5000 mAh Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithiový polymer

Velikost baterie telefonu ASUS ZenFone 6 64 GB je 5000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE ASUS ZenFone 6 64 GB
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 9.0 Pie
Navigace GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

ASUS ZenFone 6 64 GB podporuje připojení 4G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Android 9.0 Pie.

Zobrazit více
KOMUNIKACE ASUS ZenFone 6 64 GB
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE, DC-HSPA+
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Příznivci moderních technologií ocení funkci NFC, která umožňuje mimo jiné bezkontaktní platby mobilem, ale najde i další využití v rámci konektivity, jako je odemykání dveří nebo načtení menu v restauraci pomocí NFC tagu. Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 5.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
FUNKCE ASUS ZenFone 6 64 GB
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, hallův snímač
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Duální mikrofony, ARCore
OSTATNÍ ASUS ZenFone 6 64 GB
Obsah balení Náhlavní souprava, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony ASUS

Další projekty: