HTC 7 Trophy parametry, specifikace a recenze

Displej
3.8", 800 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
5 megapixelů
Operační systém
Microsoft Windows Phone 7
Vnitřní paměť
8 GB
RAM
576 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon
Baterie
1300 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu HTC 7 Trophy na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY HTC 7 Trophy
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 119 mm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Šířka 62 mm Horší než 61 % hodnocených telefonů.
Hloubka 12 mm Horší než 59 % hodnocených telefonů.
Váha 140 g Lepší než 53 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset jack - mini-phone 3.5mm

Telefon HTC 7 Trophy má rozměry 119 mm x 62 mm x 12 mm. Jeho hmotnost je 140 g.

Zobrazit více
DISPLEJ HTC 7 Trophy
Úhlopříčka displeje (velikost) 3.8" Horší než 70 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 800 x 480 pixelů Horší než 55 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 3.8" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující.

Rozlišení displeje HTC 7 Trophy je 800 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR HTC 7 Trophy
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon
Frekvence procesoru 1 GHz Horší než 80 % hodnocených telefonů.

Telefon HTC 7 Trophy disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu HTC 7 Trophy je 1 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ HTC 7 Trophy
Operační paměť RAM 576 MB Horší než 77 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 8 GB Horší než 72 % hodnocených telefonů.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 8 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. HTC 7 Trophy má operační paměť 576 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT HTC 7 Trophy
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 60 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Režimy fotoaparátu Režim krajina/portrét
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 1280 x 720 (720p)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu HTC 7 Trophy má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 5 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ HTC 7 Trophy
Kapacita baterie (velikost) 1300 mAh Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 435 hodin Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 405 minut Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 405 min
Volání (WCDMA): až 330 min
Pohotovostní režim (GSM): až 360 h
Pohotovostní režim (WCDMA): až 435 h

Velikost baterie telefonu HTC 7 Trophy je 1300 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 435 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon HTC 7 Trophy při neustálém telefonování 405 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE HTC 7 Trophy
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Phone 7
Uživatelské rozhraní HTC Hub

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model HTC 7 Trophy podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Phone 7.

Zobrazit více
KOMUNIKACE HTC 7 Trophy
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Bluetooth profily HFP, HSP, A2DP, AVRCP, PBAP
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 2.1 EDR. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA HTC 7 Trophy
Podporované zvukové (audio) formáty WMA, MP3, M4A
Podporované formáty videa VC-1, MPEG-4, WMV, 3GP, WMV9
FUNKCE HTC 7 Trophy
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, digitální kompas
Polyfonní vyzvánění Ano
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s PC, kalkulačka, připomenutí, budík s funkcí opakovaného buzení, převod měn, budík
OSTATNÍ HTC 7 Trophy
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony HTC

Další projekty: