Huawei Mate 30 Pro parametry, specifikace a recenze

Displej
6.53", 2400 x 1176 pixelů
Přední fotoaparát
32 Megapixelů
Zadní fotoaparát
40 Megapixelů
Operační systém
Android 10
Vnitřní paměť
256 GB
RAM
8 GB
Procesor
Hisilicon Kirin 990
Baterie
4500 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Huawei Mate 30 Pro. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Huawei Mate 30 Pro
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce LIO-L29C
Formát ovládání Dotykový
Výška 158.1 mm Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Šířka 73.1 mm Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.8 mm Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Váha 198 g Horší než 90 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Vesmírná stříbrná
Ochrana (odolnost) Prachotěsný, voděodolný, odolný proti stříkající vodě
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP68
Index opravitelnosti 7,4 (z 10)
SAR 0.99 W/kg (tělo), 3.19 W/kg (končetina), 0.54 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Design mobilního telefonu Huawei Mate 30 Pro disponuje rozměry o velikosti 158.1 mm x 73.1 mm x 8.8 mm a hmotností 198 g. Za zmínku stojí také voděodolnost mobilního telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Huawei Mate 30 Pro
Typ displeje OLED displej
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.53" Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2400 x 1176 pixelů Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Jemnost displeje 409 ppi Lepší než 63 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje Tmavý režim, Huawei Horizon Display, ultra zakřivená obrazovka, pokročilý systém vícerozměrného chlazení

Velikost displeje dosahuje 6.53" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Huawei Mate 30 Pro je 2400 x 1176 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 409 ppi.

Zobrazit více
PROCESOR Huawei Mate 30 Pro
Typ procesoru (CPU) Hisilicon Kirin 990
Frekvence procesoru 2.86 GHz Lepší než 97 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Mali-G76

Typem procesoru Huawei Mate 30 Pro je Hisilicon Kirin 990. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Huawei Mate 30 Pro má hodnotu frekvence procesoru 2.86 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Mali-G76.

Zobrazit více
PAMĚŤ Huawei Mate 30 Pro
Operační paměť RAM 8 GB Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 256 GB Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty NM karta - až 256 GB

Paměť telefonu má velikost 256 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Nejlepší telefony, jako je tento, disponují pamětí 256 GB až 1 TB, což je už dostatečné i pro velmi náročné uživatele, kteří telefon využívají k tvorbě videí, fotek ve vysokém rozlišení i hraní náročnějších her. Nevýhodou je fakt, že u většiny telefonů si za takovou kapacitu úložiště již budete muset připlatit. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Huawei Mate 30 Pro má operační paměť 8 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Huawei Mate 30 Pro
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 4
Rozlišení hlavního fotoaparátu 40 Megapixelů Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.8 Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Optický Zoom 3x Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Digitální Zoom 30x Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Speciální efekty fotoaparátu Dynamický efekt bokeh
Režimy fotoaparátu Časosběrný režim, Profi režim, Portrét, Video při velmi slabém osvětlení, 256x ultra zpomalené video
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), 5x hybridní zoom, kontrastní automatické ostření, stabilizace obrazu Huawei AI (AIS), kamera Huawei SuperSensing Cine Camera
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 40 Megapixelů Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/1.6 Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti druhého zadního fotoaparátu OIS (optická stabilizace obrazu), Huawei SuperSensing Cine Camera
TŘETÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení třetího zadního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu třetího zadního fotoaparátu Teleobjektiv
Světelnost objektivu třetího zadního fotoaparátu F/2.4 Lepší než 76 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
ČTVRTÝ FOTOAPARÁT
Funkce čtvrtého zadního fotoaparátu HUAWEI fotoaparát po dobu letu (TOF)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 32 Megapixelů Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Režim HDR AI HDR+
Vlastnosti předního fotoaparátu 3D kamera se snímáním hloubky, segmentace AI

Zadní kamera telefonu Huawei Mate 30 Pro je vybavena 4 objektivy. Větší počet objektivů zpravidla znamená také lepší kvalitu výsledné fotky, jelikož každý objektiv je konstruován jinak: zpravidla makro objektiv, teleobjektiv či širokoúhlý objektiv. Makro objektiv slouží pro skvělé zachycení detailů, teleobjektiv pak využijete při zachycení objektů v dálce, jelikož často disponuje optickým zoomem, a širokoúhlý objektiv udělá skvělé fotky krajiny, kde potřebujete větší zorné pole. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 40 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/1.8.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 30x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Věnovat pozornost byste měli také optickému zoomu, ten je totiž daleko podstatnější než zoom digitální. Jeho hlavní výhodou je to, že s rostoucím přibližováním snímek neztrácí na kvalitě ani jeho ostrosti. Optický zoom je v tomto případě 3x.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 40 Megapixelů. Světelnost druhého objektivu dosahuje velikosti F/1.6.

Třetí fotoaparát
Třetí objektiv je konstruován jako Teleobjektiv. Rozlišení třetího objektivu je 8 Megapixelů. Nakonec je objektiv také vybaven světelností o velikosti F/2.4.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Huawei Mate 30 Pro má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 32 Megapixelů. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Huawei Mate 30 Pro
Kapacita baterie (velikost) 4500 mAh Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení HUAWEI SuperCharge technology, Wireless HUAWEI SuperCharge Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithiový polymer

Velikost baterie telefonu Huawei Mate 30 Pro je 4500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Mnoho uživatelů také ocení funkci bezdrátového nabíjení. Při bezdrátovém nabíjení se telefon nepřehřívá a také tím chráníte konektor před opotřebením. Na druhou stranu při něm dochází k určitým ztrátám energie. Potěší také funkce rychlého nabíjení, která umožňuje rychlejší průtok energie a tím až několikanásobně rychlejší nabití telefonu.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Huawei Mate 30 Pro
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 10
Uživatelské rozhraní EMUI 10.0
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Telefon Huawei Mate 30 Pro podporuje připojení 4G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 10.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Huawei Mate 30 Pro
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 6, Band 8, Band 19
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 6, Band 7, Band 8, Band 9, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26, Band 28, Band 32, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 1800, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 nižší, FDD 800 vyšší, FDD 800 DD, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.1 LE
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 5.1 LE pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Huawei Mate 30 Pro
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MIDI, LDAC, MP4, SBC, 3GP
Podporované formáty videa 3GP, MP4
FUNKCE Huawei Mate 30 Pro
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, barometr, gyroskopický snímač, halový snímač, gesto, gravitační snímač, infračervený (IR) snímač, snímač barevné teploty
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (pod displejem)
Další funkce telefonu Huawei Reverse Charge, Tiny-Core NPU (Neural Network Processing Unit)
OSTATNÍ Huawei Mate 30 Pro
Obsah balení Napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, kabel USB-C, sluchátka USB-C
Normy (standardy) IP68, TUV Rheinland

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Huawei

Další projekty: