Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) parametry, specifikace a recenze

Displej
6", 480 x 854 pixelů
Zadní fotoaparát
5 megapixelů
Operační systém
Android 4.2 (Jelly Bean)
Vnitřní paměť
4 GB
RAM
512 MB
Procesor
MediaTek Cortex-A7
Baterie
2500 mAh

Ostatní varianty:

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

Parametry a specifikace Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)

design a rozměry displej procesor paměť fotoaparát baterie a nabíjení technologie komunikace funkce ostatní

DESIGN A ROZMĚRY Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 166.5 mm Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Šířka 88.9 mm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Hloubka 9.58 mm Lepší než 55 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
SAR 0.297 W/kg (tělo), 1.6 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
USB
Počet SIM karet Dual-SIM
DISPLEJ Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Typ displeje LCD displej
Úhlopříčka displeje (velikost) 6" Lepší než 77 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 480 x 854 pixelů Horší než 53 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 6" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) je 480 x 854 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Typ procesoru (CPU) MediaTek Cortex-A7
Frekvence procesoru 1.3 GHz Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 2 (dvoujádrový) Horší než 90 % hodnocených telefonů.

Telefon Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) disponuje procesorem MediaTek Cortex-A7. Počet jader procesoru je 2. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) je 1.3 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Operační paměť RAM 512 MB Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 4 GB Horší než 86 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 4 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) má operační paměť 512 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 60 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Režimy fotoaparátu Panoramatický snímek, Sériový snímek
Rozpoznávání obličeje Detekce obličeje, detekce úsměvu Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
Rozlišení videa 1280 x 720 (720p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Funkce Cheese Shutter
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 5 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Pro mnohé bude výhodou také funkce rozpoznávání obličeje. Díky ní totiž dokáže foťák rozpoznat obličej člověka v záběru a automaticky tak na něj zaostřit.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Kapacita baterie (velikost) 2500 mAh Lepší než 56 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) je 2500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 4.2 (Jelly Bean)

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7) podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 4.2 (Jelly Bean).

Zobrazit více
KOMUNIKACE Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Možnost dvou SIM karet (Dual-SIM) Ano
OSTATNÍ Kazam Trooper 2 6.0 (MediaTek Cortex-A7)
Obsah balení Napájecí adaptér
Normy (standardy) RoHS, WEEE

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Kazam

Další projekty: