Mio A501 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.7", 240 x 320 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0
RAM
64 MB
Procesor
Texas Instruments
Baterie
1050 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Mio A501. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Mio A501
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 9.5 cm Horší než 93 % hodnocených telefonů.
Šířka 6 cm Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Hloubka 2.1 cm Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Váha 140 g Lepší než 53 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru Headset jack - sub-mini-phone 2.5mm
USB

Design mobilního telefonu Mio A501 disponuje rozměry o velikosti 9.5 cm x 6 cm x 2.1 cm a hmotností 140 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Mio A501
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.7" Horší než 82 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 240 x 320 pixelů Horší než 75 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 262 144 barev Horší než 56 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.7" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Mio A501 je 240 x 320 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Mio A501
Typ procesoru (CPU) Texas Instruments
Označení procesoru OMAP850
Frekvence procesoru 200 MHz Horší než 99 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Mio A501 je Texas Instruments. Mio A501 má hodnotu frekvence procesoru 200 MHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Mio A501
Operační paměť RAM SDRAM - 64 MB Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty MultiMediaCard, paměťová karta SDNavíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Mio A501 má operační paměť SDRAM - 64 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Mio A501
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Mio A501 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 2 megapixely, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Mio A501
Kapacita baterie (velikost) 1050 mAh Horší než 77 % hodnocených telefonů.
Doba nabíjení telefonu 2,8 hodiny
Pohotovostní doba 200 hodin Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 270 minut Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 270 min
Pohotovostní režim: až 200 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Mio A501 je 1050 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 200 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Mio A501 je to 270 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Mio A501
Technologie GSM
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0

Operační systém telefonu je Microsoft Windows Mobile 5.0.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Mio A501
Přenos dat GPRS, EDGE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 2.0
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 2.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Mio A501
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3
FUNKCE Mio A501
Funkce telefonu Vibrační upozornění
OSTATNÍ Mio A501
Obsah balení Stylus, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Mio

Další projekty: