Nokia 130 parametry, specifikace a recenze

Displej
1.8", 160 x 128 pixelů
Zadní fotoaparát
0,3 megapixelu
Vnitřní paměť
8 MB
RAM
4 MB
Baterie
1020 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia 130. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 130
Typ telefonu Mobilní telefon
Formát ovládání Tlačítkový
Výška 106 mm Horší než 81 % hodnocených telefonů.
Šířka 45.5 mm Horší než 93 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13.9 mm Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Váha 68.6 g Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Bílá | Černá | Červená | Šedá
Voděodolnost -
SAR 0.73 W/kg (tělo), 1.28 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Mini SIM
Počet SIM karet Single-SIM

Mobilní telefon Nokia 130 disponuje výškou 106 mm, šířkou 45.5 mm a tloušťkou 13.9 mm. Hmotnost telefonu je 68.6 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia 130
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 1.8" Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 160 x 128 pixelů Horší než 89 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 114 ppi Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 1.8" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Nokia 130 je 160 x 128 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Jemnost displeje je 114 ppi a kromě rozlišení je dalším výrazným faktorem ovlivňujícím ostrost obrazu. Platí, že čím vyšší hodnota, tím je obraz ostřejší. Průměrná hodnota se aktuálně pohybuje kolem 350-400 ppi, co zaručuje jemný a dostatečně ostrý obraz. Ty nejjemnější displeje moderních telefonů dosahují 450 ppi a výše.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia 130
Frekvence procesoru 360 MHz Horší než 97 % hodnocených telefonů.

Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Nokia 130 dosahuje frekvence procesoru 360 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 130
Operační paměť RAM 4 MB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 8 MB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Kapacita interní paměti telefonu je 8 MB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Nokia 130 je 4 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 130
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 0
Rozlišení hlavního fotoaparátu 0,3 megapixelu Horší než 96 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Rozlišení hlavního objektivu je 0,3 megapixelu. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 130
Kapacita baterie (velikost) 1020 mAh Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 864 hodin Lepší než 97 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 780 minut Lepší než 63 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 780 min
Pohotovostní režim (GSM): až 864 h
Přehrávání (hudba): až 46 h
Přehrávání (video): až 16 h

Velikost baterie telefonu Nokia 130 je 1020 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 864 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia 130 je to 780 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 130
Technologie GSM
KOMUNIKACE Nokia 130
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily OPP
Služby pro zasílání zpráv SMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia 130
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, MP3, AAC-LC, MIDI
Podporované formáty videa M-JPEG, MPEG-4, H.263
FUNKCE Nokia 130
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Další funkce telefonu Sdílení médií prostřednictvím funkce Slam, budík
OSTATNÍ Nokia 130
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: