Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) parametry, specifikace a recenze

Displej
5.3", 2560 x 1440 pixelů
Přední fotoaparát
13 megapixelů
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Android 7.1.1 Nougat
Vnitřní paměť
64 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 835
Baterie
3090 mAh

Ostatní varianty:

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)). Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

Parametry a specifikace Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))

design a rozměry displej procesor paměť fotoaparát baterie a nabíjení technologie komunikace funkce ostatní

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 151.5 mm Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Šířka 73.7 mm Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Hloubka 7.9 mm Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Ocel
Materiál telefonu Slitina hliníku řady 6000
Ochrana (odolnost) Odolný proti stříkající vodě
Voděodolnost -
Stupeň krytí (IP rating) IP54
SAR 1.33 W/kg (tělo), 0.711 W/kg (hlava), 3.99 W/kg (končetina)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM (sloty SIM1 a SIM2/MicroSD)
Konfigurace SIM karet Nano SIM + nano SIM/microSD
DISPLEJ Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.3" Lepší než 61 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2560 x 1440 pixelů Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje QHD
Funkce displeje 2,5D sklo
Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 5.3" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) je 2560 x 1440 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 835
Frekvence procesoru 2.5 GHz Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) je Qualcomm Snapdragon 835. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) má hodnotu frekvence procesoru 2.5 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Operační paměť RAM LPDDR4X SDRAM - 4 GB Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 64 GB Lepší než 75 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 256 GB

Paměť telefonu má velikost 64 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Pokud chcete mít v telefonu uložených několik tisíc fotek, písniček, několik filmů či her, pak si bez problémů vystačíte se střední velikostí paměti. Výhodou telefonu s nižší pamětí je také nižší pořizovací cena. Pokud neplánujete telefon využívat například na tvorbu a ukládání videí ve 4K, pak s klidem sáhněte po této velikosti paměti. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) má operační paměť LPDDR4X SDRAM - 4 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.0 Horší než 52 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Optika Carl Zeiss, automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), dvoutónový blesk, infračervený dálkoměr, režim Dual-Sight
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu předního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Zaostření předního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla předního fotoaparátu Displej s bleskem (Display flash)
Rozlišení videa 3840 x 2160 (4K)
Vlastnosti předního fotoaparátu Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF)

Zadní kamera telefonu Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) je vybavena 2 objektivy. Větší počet objektivů zpravidla znamená také lepší kvalitu výsledné fotky, jelikož každý objektiv je konstruován jinak: zpravidla makro objektiv, teleobjektiv či širokoúhlý objektiv. Makro objektiv slouží pro skvělé zachycení detailů, teleobjektiv pak využijete při zachycení objektů v dálce, jelikož často disponuje optickým zoomem, a širokoúhlý objektiv udělá skvělé fotky krajiny, kde potřebujete větší zorné pole. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 13 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/2.0. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 13 Megapixelů.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Hlavní přední objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 13 Megapixelů. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Kapacita baterie (velikost) 3090 mAh Lepší než 71 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) je 3090 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 7.1.1 Nougat
Inteligentní asistent Asistent Google
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Telefon Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots)) podporuje připojení 4G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 7.1.1 Nougat.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac, ANT+/ANT
Bluetooth Bluetooth 5.0
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 5.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
FUNKCE Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, digitální kompas, barometr, gyroskopický senzor, Hallův senzor
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Technologie MIMO, tři mikrofony, prostorový 360° zvuk Nokia OZO
Certifikace Android Enterprise Recommended Ano
OSTATNÍ Nokia 8 (Dual-SIM (SIM1 and SIM2/MicroSD slots))
Obsah balení Datový kabel, náhlavní souprava, napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM
Normy (standardy) IP54

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: