Nokia 808 PureView parametry, specifikace a recenze

Displej
4", 640 x 360 pixelů
Zadní fotoaparát
41 Megapixelů
Operační systém
Symbian Belle
Vnitřní paměť
16 GB
RAM
512 MB
Procesor
ARM11
Baterie
1400 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Nokia 808 PureView. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 808 PureView
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 123.9 mm Horší než 60 % hodnocených telefonů.
Šířka 60.2 mm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13.9 mm Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Váha 169 g Horší než 70 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Bílá | černá
Voděodolnost -
SAR 1.09 W/kg (tělo), 1.23 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru HDMI - 19 pin micro HDMI Type D
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Micro SIM

Design mobilního telefonu Nokia 808 PureView disponuje rozměry o velikosti 123.9 mm x 60.2 mm x 13.9 mm a hmotností 169 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia 808 PureView
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 4" Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 360 pixelů Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 184 ppi Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Ochranné sklo Corning Gorilla Glass (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 4" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Nokia 808 PureView je 640 x 360 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 184 ppi.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia 808 PureView
Typ procesoru (CPU) ARM11
Frekvence procesoru 1.3 GHz Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Nokia 808 PureView je ARM11. Nokia 808 PureView má hodnotu frekvence procesoru 1.3 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 808 PureView
Operační paměť RAM 512 MB Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 16 GB Horší než 53 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Paměť telefonu má velikost 16 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Nokia 808 PureView má operační paměť 512 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 808 PureView
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 41 Megapixelů Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.4 Horší než 89 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Minimální ohnisková vzdálenost 8.02 mm
Digitální Zoom 12x Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Samospoušť Ano
Speciální efekty fotoaparátu Černobílý, Sépiový, Živý, sníh, normální, odstíny šedi
Režimy fotoaparátu Režim krajina/portrét, redukce červených očí, noční režim
Rozpoznávání obličeje Ano Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Vyvážení bílé Automatické, předvolby
Zdroj světla fotoaparátu Xenonový blesk
Rozlišení statických snímků 7728 x 5368, 7728 x 4354
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatická expozice, kompenzace expozice, optika Carl Zeiss, technologie PureView
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia 808 PureView má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 41 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/2.4.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 12x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Pokud rádi fotíte lidi a portréty, jistě oceníte také funkci rozpoznávání obličeje. Fotoaparát díky ní automaticky rozpozná tvář a zaostří na ni.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 808 PureView
Kapacita baterie (velikost) 1400 mAh Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 504 hodin Lepší než 77 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 540 minut Lepší než 50 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 540 min
Volání (WCDMA): až 390 min
Pohotovostní režim: až 504 h
Přehrávání (hudba): až 70 h
Přehrávání (video): až 8 h
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Nokia 808 PureView je 1400 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 504 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Nokia 808 PureView je to 540 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 808 PureView
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Symbian Belle
Navigace A-GPS
Podporované softwarové platformy Java

Telefon Nokia 808 PureView podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Symbian Belle.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Nokia 808 PureView
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily SPP, AVRCP, SAP, PBAP
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
WLAN zabezpečení WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv Microsoft Lync, SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 3.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia 808 PureView
Podporované zvukové (audio) formáty WMA, AAC, AMR, MP3, protected WMA (DRM 10), MIDI, M4A, HE-AAC, WMA v10
Podporované formáty videa SWF, MKV, RMVB, VC-1, FLV, AVC, AVI, XviD, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, RealVideo
Vylepšené zvukové (audio) formáty Zvuková technologie Dolby
FUNKCE Nokia 808 PureView
Funkce telefonu Speakerphone, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, magnetometr
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s počítačem, kalkulačka, upomínky, budík
Další funkce telefonu Kompatibilní s TTY, RDS (Radio Data Service), DLNA Certified, Text-to-Speech (rozpoznávání textu), aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), aktualizace softwaru FOTI (Firmware Over The Internet), podpora OpenGL 2.0, sdílení médií přes DLNA, technologie Nokia Rich Recording, technologie potlačení šumu, podpora Dolby Headphone, zakřivený displej, úsporný režim.
OSTATNÍ Nokia 808 PureView
Obsah balení Datový kabel, náramkový pásek, stereofonní náhlavní souprava, napájecí adaptér
Kompatibilní s Windows 7 Software a zařízení "kompatibilní se systémem Windows 7" nesou záruku společnosti Microsoft, že tyto produkty prošly testy kompatibility a spolehlivosti s 32bitovým a 64bitovým systémem Windows 7.

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: