Nokia N8 parametry, specifikace a recenze

Displej
3.5", 640 x 360 pixelů
Zadní fotoaparát
12 Megapixelů
Operační systém
Symbian^3
Vnitřní paměť
16 GB
RAM
256 MB
Procesor
ARM ARM11
Baterie
1200 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Nokia N8. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia N8
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 114 mm Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Šířka 59 mm Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13 mm Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Váha 135 g Lepší než 58 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Tmavě šedá
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio, FM vysílač
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
HDMI

Design mobilního telefonu Nokia N8 disponuje rozměry o velikosti 114 mm x 59 mm x 13 mm a hmotností 135 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia N8
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 3.5" Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 360 pixelů Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 3.5" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Nokia N8 je 640 x 360 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia N8
Typ procesoru (CPU) ARM ARM11
Frekvence procesoru 680 MHz Horší než 90 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Broadcom BCM2727

Typem procesoru Nokia N8 je ARM ARM11. Nokia N8 má hodnotu frekvence procesoru 680 MHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Broadcom BCM2727.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia N8
Operační paměť RAM SDRAM - 256 MB Horší než 88 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 16 GB Horší než 53 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Paměť telefonu má velikost 16 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Nokia N8 má operační paměť SDRAM - 256 MB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia N8
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.8 Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Digitální Zoom 3x Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Samospoušť Ano
Režimy fotoaparátu Redukce červených očí
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
Rozlišení statických snímků 4000 x 3000
Rozlišení videa 1280 x 720 (720p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Optika Carl Zeiss, podpora PictBridge
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia N8 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 12 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/2.8.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 3x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia N8
Kapacita baterie (velikost) 1200 mAh Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 400 hodin Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 350 minut Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 350 min
Pohotovostní režim: až 400 h
Přehrávání (video): až 6 h
Nahrávání (video): až 3,3 h
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Nokia N8 je 1200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 400 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Nokia N8 je to 350 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia N8
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Symbian^3
Navigace A-GPS
Podporované softwarové platformy Java MIDP 2.1, CLDC 1.1, J2ME, Java

Telefon Nokia N8 podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Symbian^3.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Nokia N8
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily DUN, FTP, HFP, HSP, OPP, SPP, GAP, GOEP, A2DP, AVRCP, SAP, GAVDP, BIP, PBAP
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv AOL Instant Messenger Service (AIM), Google Talk, Windows Live Messenger (MSN Messenger), Yahoo! Messenger, OVI Chat, SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 3.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia N8
Podporované zvukové (audio) formáty WMA, AAC, AMR, MP3, protected WMA (DRM), eAAC+
Podporované formáty videa MPEG-4, H.264
FUNKCE Nokia N8
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, digitální kompas
Formáty vyzvánění MP3, AMR, AAC, WMA
Polyfonní vyzvánění Ano
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s počítačem, kalkulačka, upomínky, budík
Další funkce telefonu Radio Data Service (RDS), aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), aktualizace softwaru FOTI (Firmware Over The Internet), podpora OpenGL 2.0
OSTATNÍ Nokia N8
Obsah balení USB adaptér, stereofonní náhlavní souprava, USB kabel, napájecí adaptér, HDMI kabel

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: