Pharos Traveler GPS 137E parametry, specifikace a recenze

Displej
3.5", 800 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
3.1 Megapixelů
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
RAM
256 MB
Procesor
Qualcomm MSM7201A
Baterie
1380 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Pharos Traveler GPS 137E na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Pharos Traveler GPS 137E
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 117 mm Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Šířka 61 mm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13 mm Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Váha 140 g Lepší než 53 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru USB

Telefon Pharos Traveler GPS 137E má rozměry 117 mm x 61 mm x 13 mm. Jeho hmotnost je 140 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Pharos Traveler GPS 137E
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 3.5" Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 800 x 480 pixelů Horší než 55 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 3.5" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Pharos Traveler GPS 137E je 800 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Pharos Traveler GPS 137E
Typ procesoru (CPU) Qualcomm MSM7201A
Frekvence procesoru 528 MHz Horší než 92 % hodnocených telefonů.

Telefon Pharos Traveler GPS 137E disponuje procesorem Qualcomm MSM7201A. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu Pharos Traveler GPS 137E je 528 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Pharos Traveler GPS 137E
Operační paměť RAM SDRAM - 256 MB Horší než 88 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDHCU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Pharos Traveler GPS 137E má operační paměť SDRAM - 256 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Pharos Traveler GPS 137E
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 3.1 Megapixelů Horší než 76 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Pharos Traveler GPS 137E má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 3.1 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Pharos Traveler GPS 137E
Kapacita baterie (velikost) 1380 mAh Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 200 hodin Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 240 minut Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 240 min
Pohotovostní režim: až 200 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Pharos Traveler GPS 137E je 1380 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 200 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon Pharos Traveler GPS 137E při neustálém telefonování 240 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Pharos Traveler GPS 137E
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
Navigace A-GPS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Pharos Traveler GPS 137E podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Pharos Traveler GPS 137E
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 2.1 EDR. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE Pharos Traveler GPS 137E
Funkce telefonu Časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Základní organizační funkce Kalendář, kalkulačka, připomínač, budík
OSTATNÍ Pharos Traveler GPS 137E
Obsah balení Náhlavní souprava, kabel USB, napájecí adaptér
Normy (standardy) ETSI
Maximální provozní teplota 60 °C
Minimální provozní teplota -10 °C

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Pharos

Další projekty: