Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) parametry, specifikace a recenze

Displej
5.29", 1280 x 800 pixelů
Zadní fotoaparát
8 megapixelů
Operační systém
Google Android 2.3
Vnitřní paměť
16 GB
Procesor
Cortex-A9
Baterie
2500 mAh

Ostatní varianty:

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9). Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 146.85 mm Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Šířka 82.95 mm Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Hloubka 9.65 mm Lepší než 54 % hodnocených telefonů.
Váha 178 g Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
SAR 0.65 W/kg (tělo), 0.26 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru MHL (Micro-USB) - 5 pin Micro-USB Type B
Headset jack - mini-phone 3.5mm

Design mobilního telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) disponuje rozměry o velikosti 146.85 mm x 82.95 mm x 9.65 mm a hmotností 178 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje HD Super AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.29" Lepší než 60 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1280 x 800 pixelů Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 5.29" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) je 1280 x 800 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Typ procesoru (CPU) Cortex-A9
Frekvence procesoru 1.4 GHz Horší než 52 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 2 (dvoujádrový) Horší než 90 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) je Cortex-A9. Počet jader procesoru je 2. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) má hodnotu frekvence procesoru 1.4 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Vnitřní paměť (interní úložiště) 16 GB Horší než 53 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Paměť telefonu má velikost 16 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 52 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Digitální Zoom 4x Lepší než 57 % hodnocených telefonů.
Speciální efekty fotoaparátu Negativ, Sépie, Stupně šedi
Rozpoznávání obličeje Funkce Smile Shutter Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Vyvážení bílé Automatické, předvolby
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 352 x 288 (CIF), 320 x 240 (QVGA), 640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (1080p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Detekce mrknutí
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 8 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 4x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Pokud rádi fotíte lidi a portréty, jistě oceníte také funkci rozpoznávání obličeje. Fotoaparát díky ní automaticky rozpozná tvář a zaostří na ni.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Kapacita baterie (velikost) 2500 mAh Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 960 hodin Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 1570 minut Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 1570 min
Pohotovostní režim (GSM): až 960 h
Volání (WCDMA): až 810 min
Pohotovostní režim (WCDMA): až 820 h

Velikost baterie telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) je 2500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Pohotovostní doba je 960 hodin. Tento údaj vyjadřuje, po jak dlouho dobu vydrží telefon na jedno nabití v případě, že ho zvlášť aktivně nepoužíváte. Výdrž baterie při volání je, podobně jako Standby time údaj, který nám říká, jak dlouho na jedno nabití vydrží telefon při nepřetržitém telefonování. U telefonu Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) je to 1570 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Google Android 2.3
Navigace A-GPS

Telefon Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9) podporuje připojení 3G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Google Android 2.3.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily HFP, HSP, OPP, SPP, GAP, SDAP, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, SSP
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Pomocí Bluetooth 3.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Podporované zvukové (audio) formáty AAC, AMR, MP3, AAC +, eAAC+
Podporované formáty videa MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263
FUNKCE Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Funkce telefonu Reproduktor, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s PC, kalkulačka, upomínka, stopky, budík
Další funkce telefonu Inteligentní psaní (T9), služba Radio Data Service (RDS), aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air)
OSTATNÍ Samsung Galaxy Note 16 GB 3G (Cortex-A9)
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Samsung

Další projekty: