Samsung SGH i780 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.55", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 6
Procesor
Marvell
Baterie
1500 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Samsung SGH i780 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Samsung SGH i780
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Plná klávesnice - dotyková obrazovka
Výška 11.6 cm Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Šířka 6.1 cm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Hloubka 1.3 cm Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Váha 124 g Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
Typ konektoru USB

Telefon Samsung SGH i780 má rozměry 11.6 cm x 6.1 cm x 1.3 cm. Jeho hmotnost je 124 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Samsung SGH i780
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.55" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.55" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Samsung SGH i780 je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Samsung SGH i780
Typ procesoru (CPU) Marvell
Frekvence procesoru 624 MHz Horší než 91 % hodnocených telefonů.

Telefon Samsung SGH i780 disponuje procesorem Marvell. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu Samsung SGH i780 je 624 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Samsung SGH i780
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Samsung SGH i780
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Digitální Zoom 2x Horší než 91 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Samsung SGH i780 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 2x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Samsung SGH i780
Kapacita baterie (velikost) 1500 mAh Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 540 hodin Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 420 minut Horší než 60 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 420 min
Pohotovostní režim: až 540 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Samsung SGH i780 je 1500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 540 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon Samsung SGH i780 při neustálém telefonování 420 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Samsung SGH i780
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Mobile 6

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Samsung SGH i780 podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 6.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Samsung SGH i780
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.0
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 2.0. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Samsung SGH i780
Podporované zvukové (audio) formáty WMA, AAC, MP3, AAC +
FUNKCE Samsung SGH i780
Funkce telefonu Vibrační upozornění

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Samsung

Další projekty: