TelForceOne Myphone HAMMER Explorer parametry, specifikace a recenze

Displej
5.72", 1440 x 720 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Android 9.0 Pie
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
MediaTek
Baterie
5000 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu TelForceOne Myphone HAMMER Explorer na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

Parametry a specifikace TelForceOne Myphone HAMMER Explorer

design a rozměry displej procesor paměť fotoaparát baterie a nabíjení technologie komunikace funkce ostatní

DESIGN A ROZMĚRY TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotyková vrstva - odolná
Výška 163 mm Lepší než 93 % hodnocených telefonů.
Šířka 76 mm Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Hloubka 15.2 mm Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Váha 269 g Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Stříbrná
Ochrana (odolnost) Nárazuvzdorný, odolný proti pádu, odolný proti vodě
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP69
SAR 1.362 W/kg
Typ konektoru USB Type-C
Headset jack - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon TelForceOne Myphone HAMMER Explorer má rozměry 163 mm x 76 mm x 15.2 mm. Jeho hmotnost je 269 g. Vlastností, kterou stojí za to vypíchnout, je určitě voděodolnost telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.72" Lepší než 73 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1440 x 720 pixelů Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje HD+
Jemnost displeje 283 ppi Horší než 82 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 18:9
Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3 (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 5.72" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje TelForceOne Myphone HAMMER Explorer je 1440 x 720 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Dalším důležitým faktorem, který ovlivní výsledný obraz, je jemnost displeje. V případě tohoto modelu je hodnota jemnosti 283 ppi. U jemnosti displeje platí, že čím je hodnota vyšší, tím bude obraz ostřejší. Průměrně se hodnota jemnosti obrazu pohybuje kolem 350-400 ppi. To zaručí dostatečně jemný a ostrý obraz pro běžné používání. Nejlepší telefony na trhu ale dnes mohou mít jemnost displeje až 450 ppi a vyšší.

Zobrazit více
PROCESOR TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Typ procesoru (CPU) MediaTek
Označení procesoru MT6761
Frekvence procesoru 2 GHz Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Telefon TelForceOne Myphone HAMMER Explorer disponuje procesorem MediaTek. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu TelForceOne Myphone HAMMER Explorer je 2 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Operační paměť RAM LPDDR4 SDRAM - 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 128 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 32 GB. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. TelForceOne Myphone HAMMER Explorer má operační paměť LPDDR4 SDRAM - 3 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX135 sensor
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.0 Horší než 52 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Speciální efekty fotoaparátu Zkrášlení obličeje
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.

Zadní fotoaparát telefonu TelForceOne Myphone HAMMER Explorer má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 13 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Důležitým faktorem je i světelnost, která je v tomto případě F/2.0 a určuje kolik světla snímačem projde. Nejlepší telefony mají světelnost až F/1,5. Nejčastěji ale dnes narazíte na hodnotu F/1,8 až F/2,2. V tomto případě platí, že čím je číslo za lomítkem nižší, tím je kvalita fotky vyšší.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu TelForceOne Myphone HAMMER Explorer má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 8 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Kapacita baterie (velikost) 5000 mAh Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Doba nabíjení telefonu 3 hodiny
Pohotovostní doba 666 hodin Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 1800 minut Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 1800 min
Pohotovostní režim: až 666 h
Přehrávání (zvuk (vypnutý displej)): až 21 h
Přehrávání (youtube (zapnutá wi-fi)): až 10 h
Technologie baterie Lithiový polymer

Velikost baterie telefonu TelForceOne Myphone HAMMER Explorer je 5000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 666 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon TelForceOne Myphone HAMMER Explorer při neustálém telefonování 1800 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 9.0 Pie
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model TelForceOne Myphone HAMMER Explorer podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 9.0 Pie.

Zobrazit více
KOMUNIKACE TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1900 GSM, 2100 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 5.0. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
FUNKCE TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, senzor okolního světla, senzor přiblížení, magnetometr, gyroskopický senzor, gravitační senzor
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
OSTATNÍ TelForceOne Myphone HAMMER Explorer
Obsah balení Kabel USB, napájecí adaptér
Normy (standardy) MIL-STD 810G, IK07, IP69

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony myPhone

Další projekty: