Ubiquio 401 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.4", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
2,1 megapixelu
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0
RAM
64 MB
Procesor
Intel XScale PXA272
Baterie
840 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Ubiquio 401. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Ubiquio 401
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Vysouvací - dotykový displej, plná klávesnice
Výška 10.9 cm Horší než 77 % hodnocených telefonů.
Šířka 5.3 cm Horší než 76 % hodnocených telefonů.
Hloubka 2.4 cm Horší než 97 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru USB
DISPLEJ Ubiquio 401
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.4" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.4" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Ubiquio 401 je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Ubiquio 401
Typ procesoru (CPU) Intel XScale PXA272
Frekvence procesoru 416 MHz Horší než 95 % hodnocených telefonů.

Ubiquio 401 je vybaven procesorem Intel XScale PXA272. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Ubiquio 401 dosahuje frekvence procesoru 416 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Ubiquio 401
Operační paměť RAM 64 MB Horší než 94 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty miniSDMožností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Ubiquio 401 je 64 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Ubiquio 401
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2,1 megapixelu Horší než 80 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Ubiquio 401 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2,1 megapixelu. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Ubiquio 401
Kapacita baterie (velikost) 840 mAh Horší než 89 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Ubiquio 401 je 840 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Ubiquio 401
Technologie GSM
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0

Operačním systémem je v tomto případě Microsoft Windows Mobile 5.0.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Ubiquio 401
Přenos dat GPRS
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
OSTATNÍ Ubiquio 401
Obsah balení Stylus, stereofonní náhlavní souprava, kabel USB

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Ubiquio

Další projekty: