Vertu Aster parametry, specifikace a recenze

Displej
4.7", 1920 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
2,1 megapixelu
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Android 4.4 (KitKat)
Vnitřní paměť
64 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 801
Baterie
2275 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Vertu Aster. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Vertu Aster
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 143.4 mm Lepší než 58 % hodnocených telefonů.
Šířka 69 mm Lepší než 52 % hodnocených telefonů.
Hloubka 11.2 mm Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Váha 193 g Horší než 87 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Kaviárový karung | Onyxové lýtko | Lagunové lýtko | Malinový pštros | Mandarinkový karung | Červené lýtko
Materiál telefonu Hadí kůže, titan (stupeň 5)
Voděodolnost -
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset jack - mini-phone 3.5mm

Mobilní telefon Vertu Aster disponuje výškou 143.4 mm, šířkou 69 mm a tloušťkou 11.2 mm. Hmotnost telefonu je 193 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Vertu Aster
Úhlopříčka displeje (velikost) 4.7" Horší než 56 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1920 x 1080 pixelů Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD
Jemnost displeje 473 ppi Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Ochranné sklo Safírové sklo

Velikost displeje dosahuje 4.7" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující.

Rozlišení displeje Vertu Aster je 1920 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Jemnost displeje je 473 ppi a kromě rozlišení je dalším výrazným faktorem ovlivňujícím ostrost obrazu. Platí, že čím vyšší hodnota, tím je obraz ostřejší. Průměrná hodnota se aktuálně pohybuje kolem 350-400 ppi, co zaručuje jemný a dostatečně ostrý obraz. Ty nejjemnější displeje moderních telefonů dosahují 450 ppi a výše.

Zobrazit více
PROCESOR Vertu Aster
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 801
Frekvence procesoru 2.3 GHz Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Vertu Aster je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 801. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Vertu Aster dosahuje frekvence procesoru 2.3 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Vertu Aster
Vnitřní paměť (interní úložiště) 64 GB Lepší než 75 % hodnocených telefonů.

Kapacita interní paměti telefonu je 64 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Pro běžné používání a ukládání fotek, písniček či filmů je tato střední velikost vnitřního úložiště ideální a nenároční uživatelé si s ní bohatě vystačí. Výhodou je nižší cena telefonů vybavených touto kapacitou úložiště. Za vyšší kapacitu si již musíte připlatit. Nejlepší telefony dnes dosahují velikosti paměti od 256 GB až po 1 TB. Taková velikost je pak vhodná pro ty nejnáročnější uživatele, kteří hodně fotí ve vysokém rozlišení, či točí videa například ve 4K. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Vertu Aster
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 2,1 megapixelu Horší než 81 % hodnocených telefonů.

Zadní fotoaparát telefonu Vertu Aster má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 13 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Vertu Aster má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení předního objektivu dosahuje 2,1 megapixelu. Opět je třeba připomenout, že rozlišení je jen jedním z několika dalších důležitých faktorů ovlivňujících výslednou kvalitu fotografie.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Vertu Aster
Kapacita baterie (velikost) 2275 mAh Lepší než 51 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 380 hodin Lepší než 55 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 930 minut Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 930 min
Pohotovostní režim: až 380 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Vertu Aster je 2275 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 380 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Vertu Aster je to 930 minut. Mnoho uživatelů také ocení funkci bezdrátového nabíjení. Při bezdrátovém nabíjení se telefon nepřehřívá a také tím chráníte konektor před opotřebením. Na druhou stranu při něm dochází k určitým ztrátám energie.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Vertu Aster
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 4.4 (KitKat)
Navigace A-GPS

Vertu Aster podporuje připojení 4G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Android 4.4 (KitKat).

Zobrazit více
KOMUNIKACE Vertu Aster
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, DC-HSPA+
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 17, Band 20, Band 25
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700b, FDD 800 DD, FDD 1900+
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv Skype, SMS, MMS

Příznivci moderních technologií ocení funkci NFC, která umožňuje mimo jiné bezkontaktní platby mobilem, ale najde i další využití v rámci konektivity, jako je odemykání dveří nebo načtení menu v restauraci pomocí NFC tagu. Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 4.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Vertu Aster
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, AAC +, OGG, M4A, WMA v10, AU, apt-X
Podporované formáty videa MPEG-4
Vylepšené zvukové (audio) formáty Zvuk Dolby Digital Plus, leštěná zvuková lišta PVD Black
FUNKCE Vertu Aster
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, digitální kompas, gyroskopický snímač
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s PC, kalkulačka, připomenutí, časovač odpočítávání, stopky, budík
Další funkce telefonu Aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), snímání obrazovky, odemykání obličejem, Android Beam, inteligentní psaní (Gesture), technologie potlačení šumu, notifikační dioda, polštář z černého leštěného titanu PVD
OSTATNÍ Vertu Aster
Obsah balení Čistící hadřík, stereofonní náhlavní souprava s dálkovým ovládáním, kabel USB, napájecí adaptér, adaptér pro kartu SIM
Normy (standardy) RoHS, Qi

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Vertu

Další projekty: