HyperX Cloud Alpha parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Okolo uší (Full size)
Typ připojení
Kabelové (wired)
Frekvenční rozsah
13 - 27000 Hz
Citlivost
98 dB
Impedance
65 Ohm
Mikrofon
Boom

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze sluchátek HyperX Cloud Alpha. Získejte komplexní pohled na vámi vybraná sluchátka a zjistěte, zda právě tato budou nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními sluchátky.

Parametry a specifikace HyperX Cloud Alpha

design a rozměry kvalita zvuku mikrofon ovládání kabel konektor ostatní

DESIGN A ROZMĚRY HyperX Cloud Alpha
Typ produktu Headset - drátové - 3,5 mm jack
Hmotnost 336 g Horší než 91 % hodnocených sluchátek.
Barva Černá, červená | černá
Materiál sluchátek Hliník
Materiál náušníků Paměťová pěna
Materiál čelenky Koženka
Doporučené použití Herní konzole, přenosná elektronika, počítač

HyperX Cloud Alpha jsou kabelová sluchátka. V případě studiových a profesionálních DJ sluchátek je kabelové propojení standardem a nutností. Připojení přes kabel v jejich případě snižuje zpoždění přenosu zvuku a zabraňuje nežádoucímu vybíjení baterie, jako v případě sluchátek bezdrátových. To stejné platí defacto i pro herní sluchátka. V případě sluchátek pro běžný poslech hudby je kabel spíše přežitkem, i když má stále své příznivce. Mnohem populárnější je dnes však pro běžné užití možnost bezdrátového připojení.

Tyto sluchátka mají konstrukci, kdy se umisťují okolo uší. Díky tomuto provedení mohou lépe izolovat od vnějších rušivých zvuků než například sluchátka na uši. To umožňuje kvalitnější poslech bez rušení. Nicméně tato konstrukce bývá obvykle těžší a méně praktická pro časté přenášení. Hmotnost sluchátek je 336 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU HyperX Cloud Alpha
Provedení sluchátek Okolo uší (Full size)
Technologie sluchátek Dynamic
Typ náušníků Uzavřené
Nastavitelná čelenka Ano
Typ připojení Kabelové (wired)
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 13 - 27000 Hz Lepší než 90 % hodnocených sluchátek.
Celkové harmonické zkreslení (THD) <1%
Citlivost 98 dB Horší než 78 % hodnocených sluchátek.
Impedance 65 Ohm
Membrána 50 mm Lepší než 96 % hodnocených sluchátek.
Materiál magnetu Neodymové
Ovládání hlasitosti na kabelu Ano

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Frekvenční rozsah je pro mnohé uživatele klíčovou vlastností sluchátek. Čím širší je rozsah, tím více detailů a nuancí v poslechu uslyšíte. Nicméně, každý jedinec vnímá frekvence jinak, a tak se frekvenční rozsah sluchátek liší podle individuálních potřeb. Průměrný člověk vnímá frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz, a proto jsou nejčastěji dostupná sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Pokud hledáte sluchátka s dobrým basovým výkonem, měli byste se zaměřit na hodnoty nižšího rozsahu (basy představují frekvence asi do 256 Hz), zatímco pro reprodukci vysokých tónů budou lepší hodnoty vysokého rozsahu (frekvence zhruba nad 2 048 Hz). Frekvenční rozsah sluchátek HyperX Cloud Alpha je 13 - 27000 Hz. Citlivost sluchátek určuje, jak efektivně dokážou přijímat signál ze zdroje. Čím vyšší citlivost sluchátek, tím hlasitěji mohou hrát při nižší spotřebě energie. Nicméně, při vysoké hlasitosti se spotřeba energie zvyšuje, což může být problém při poslechu hudby z mobilu. Hodnota citlivosti kolem 85 dB je vhodná pro klidné prostředí, zatímco hodnota kolem 90 dB umožňuje kvalitní poslech i v hlučnějším prostředí. Sluchátka s hodnotou citlivosti 100 dB a vyšší jsou vhodná pro extrémně hlučné prostředí, jako jsou koncerty. Sluchátka HyperX Cloud Alpha mají citlivost 98 dB. Pro kontrolu optimální hlasitosti přehrávání lze využít manuální ovládání přímo na kabelu.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 65 Ohm.

Sluchátka se skládají z mnoha důležitých částí, mezi které patří i membrána, která je zodpovědná za přeměnu elektrického signálu na zvuk. Membrána s tloušťkou okolo 6 mm je velmi citlivá na změny vysokých frekvencí, ale méně citlivá na basy. Pro poměrně vyvážený zvukový profil se používá středně tlustá membrána o tloušťce okolo 10 mm, která dokáže reprodukovat jak basy, tak výšky. Membrána s tloušťkou okolo 20 mm není tak rychlá v reakci na změny zvukového signálu, a to má za následek horší poslech basů. Nicméně je velmi citlivá na vyšší frekvence. V případě tohoto modelu je membrána 50 mm. Celkové harmonické zkreslení je Audio Output | Total Harmonic Distortion. Uváděná hodnota výrobcem je zpravidla průměr zkreslení za všechna reprodukovatelná frekvenční pásma. Nejedná se o zásadní parametr, podle kterého byste se měli při výběru rozhodovat, na druhou stranu myslete na to, že vyšší harmonické zkreslení může negativně ovlivnit kvalitu zvuku.

Vliv na kvalitu zvukového výstupu může mít i samotná konstrukce sluchátek a jejich náušníků. Uzavřená konstrukce nepropouští hluky z okolí, ani zvuk ze sluchátek směrem ven. Nejen že si tak vychutnáte hudbu i v hlučném prostředí, ale zároveň nebudete svým poslechem nikoho rušit. Sluchátka s uzavřenou konstrukcí jsou tak vhodná do kanceláří nebo na cestování.

Zobrazit více
MIKROFON HyperX Cloud Alpha
Provedení Odnímatelný mikrofon náhlavní soupravy
Typ Boom
Technologie mikrofonu Elektretový kondenzátor
Provozní režim mikrofonu Obousměrný
Potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 94 % hodnocených sluchátek.
Frekvenční rozsah 50 - 18000 Hz Lepší než 93 % hodnocených sluchátek.
Citlivost -43 dBV/Pascal

HyperX Cloud Alpha disponují mikrofonem typu boom. Citlivost mikrofonu je -43 dBV/Pascal. Nižší citlivost mikrofonu obecně zajistí zachycení i tišších zvuků. Na druhou stranu v hlučnějším prostředí může docházet ke zkreslení záznamu. Díky vyšší citlivosti nebude docházet u mikrofonu ke zkreslení záznamu ani v hlučnějším prostředí. Na druhou stranu mikrofon nezachytí tišší zvuky. Záleží tak, v jakém prostředí a pro jaké účely plánujete sluchátka využívat. Příjemným benefitem mikrofonu sluchátek HyperX Cloud Alpha je technologie Noise Cancelling potlačující okolní hluk a umožňující zachycení čistšího záznamu zvuku.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ HyperX Cloud Alpha
Ovládací prvky Hlasitost, zapnutí/vypnutí mikrofonu
KABEL HyperX Cloud Alpha
Typ kabelu Headset kabel - odpojitelný - 1,3 m
Prodlužovací Headset kabel - 2 m
Délka kabelu 1.3 m
Odpojitelný kabel Ano
KONEKTOR HyperX Cloud Alpha
Typ konektoru Headset (mini-phone stereo 3,5 mm 4pólové)
OSTATNÍ HyperX Cloud Alpha
Dodávané příslušenství Odnímatelný mikrofon
Kompatibilita Mac, Windows
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 2 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka HyperX

Další projekty: