Jabra Elite 3 parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Do uší (In-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze sluchátek Jabra Elite 3. Pomocí funkce srovnání sluchátek zjistěte, jak se vámi vybraná sluchátka vyrovnávají konkurenci a zda jsou to právě ona, která nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Jabra Elite 3
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezdrátová
Rozměry a hmotnost Sluchátka: 2,01 cm x 2,08 cm x 2,72 cm / 4,4 g
Nabíjecí pouzdro: 6,415 cm x 3,46 cm x 2,847 cm / 33,4 g
Barva Zlatobéžová | Světle béžová | Tmavě šedá | Námořnická | Šeříková
Ochrana (odolnost) Voděodolnost, IP55
Doporučené použití Přenosná elektronika, telefon
Max. provozní vzdálenost 10 m Lepší než 82 % hodnocených sluchátek do uší.

Jabra Elite 3 jsou bezdrátová sluchátka. Bezdrátové připojení umožňuje absolutní volnost pohybu a tím zvyšuje komfort užívání sluchátek. Zvlášť u sluchátek pro běžné užití je tato vlastnost velmi populární. Limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele však téměř k nerozeznání) a zároveň nutnost jejich nabíjení (v případě kabelových sluchátek se totiž sluchátka dobíjejí samotným připojením kabelu). Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 5.2. Nabízený dosah přenosu je až 10 m. Maximální dosah představuje maximální vzdálenost od zdroje přenosu zvuku, na kterou je možné sluchátka pro bezdrátový přenos zvuku využívat. Maximální dosah komunikace se však může lišit v závislosti na překážkách (osoby, zeď atd.).

Konstrukcí jde o sluchátka do uší. Sluchátka do uší se zasouvají přímo do ucha, díky čemuž běžně nabízejí úplnou nebo alespoň částečnou izolaci od okolních ruchů. Míra izolačních schopností pak závisí také na tom, zda sluchátka disponují funkcí izolace okolních šumů. Jejich nespornou výhodou je jejich skladnost oproti sluchátkům přes hlavu.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Jabra Elite 3
Provedení sluchátek Do uší (In-ear)
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.
Bluetooth profily Profil hands-free (HFP), Headset profil (HSP), profil pokročilé distribuce zvuku (A2DP), profil dálkového ovládání zvuku/videa (AVRCP)
Zvukový kodek Bluetooth SBC, aptX
Izolace šumu (Noise Isolating) Ano Lepší než 89 % hodnocených sluchátek do uší.
Režim zvukového výstupu Stereo
Zvukové efekty Osobní zvuk
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 53 % hodnocených sluchátek do uší.
Membrána 6 mm Horší než 92 % hodnocených sluchátek do uší.
Vlastnosti Google Fast Pair

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Co se frekvenčního rozsahu týče, platí, že čím je širší, tím více detailu při poslechu uslyšíte. Rozsah, který však dokáže člověk vnímat je značně individuální. Průměrný člověk je schopen vnímat frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Na trhu se tak nejčastěji setkáte se sluchátky s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Nižší frekvence až do přibližně 256 Hz jsou považovány za basové. Čím nižší tedy bude spodní hodnota, tím lépe budou sluchátka reprodukovat basy. Naopak hodnoty přibližně od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Jabra Elite 3 nabízí frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz.

Důležitou součástí sluchátek je membrána, která jednoduše řečeno přeměňuje elektrický signál na zvuk. Tenká membrána o tloušťce okolo 6 mm umí rychle reagovat na změny zvukového signálu a zlepšuje poslech vysokých frekvencí. Ovšem je méně citlivá na basy. Středně tlustá membrána okolo 10 mm poskytuje poměrně vyvážený zvukový profil, díky čemuž si užijete jak basy, tak i výšky. Silnější membrána okolo 20 mm neumí tak rychle reagovat na změny zvukového signálu, čímž zhoršuje poslech basů. Ovšem je citlivější na vyšší frekvence. Tento model disponuje membránou 6 mm.

Určitě oceníte také speciální navržení konstrukce vytvářející těsnění, které ještě více blokuje šum z okolí a přispívá tak k nerušenému poslechu hudby.

Zobrazit více
MIKROFON Jabra Elite 3
Provedení Vestavěný
Frekvenční rozsah 100 - 8000 Hz Horší než 59 % hodnocených sluchátek do uší.
Funkce mikrofonu Indikátor stavu nabití baterie
Dodávané mikrofony 2 Lepší než 61 % hodnocených sluchátek do uší.
OVLÁDÁNÍ Jabra Elite 3
Ovládací prvky Ztlumení, hlasitost
KABEL Jabra Elite 3
Typ kabelu USB kabel - odpojitelný - 20 cm
FUNKCE Jabra Elite 3
Funkce Bezdrátové automatické párování
Kompatibilita s internetem věcí (IoT) Ano
Inteligentní asistent Siri, Google Assistant, Alexa

Nároční uživatelé a nadšenci do technologií ocení inteligentního asistenta, pomocí kterého mohou částečně ovládat připojené zařízení. Například upravovat hlasitost, nebo si vyžádat informace o zprávách či upozorněních.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Jabra Elite 3
Typ baterie Dobíjecí - lithium-iontový
Výdrž baterie 7 hodin Lepší než 58 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o výdrži baterie Nepřetržité přehrávání (s dodávaným nabíjecím pouzdrem): až 28 hodin
Nepřetržité přehrávání (pomocí sluchátek): až 7 hodin
Pohotovostní doba 4320 hodin Lepší než 99 % hodnocených sluchátek do uší.
Doba nabíjení 3,5 hodiny Horší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.
Automatické vypnutí Ano

Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Jabra Elite 3 dosahuje hodnoty až 7 hodin.

Délka výdrže baterie v pohotovostním režimu uváděná výrobcem je 4320 hodin.

Doba nabíjení je 3,5 hodiny.

Zobrazit více
OSTATNÍ Jabra Elite 3
Dodávané příslušenství 3 páry sluchátek EarGels
Zahrnutý software Jabra Sound+
Kompatibilita iPhone, telefon se systémem Android
Vyhovující standardy FCC, RoHS, REACH, ISED
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 2 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka Jabra

Další projekty: