Jabra Elite 75t parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Do uší (In-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze sluchátek Jabra Elite 75t. Získejte komplexní pohled na vámi vybraná sluchátka a zjistěte, zda právě tato budou nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními sluchátky.

DESIGN A ROZMĚRY Jabra Elite 75t
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezdrátová
Výška 1.62 cm
Šířka 1.94 cm
Hloubka 2.19 cm
Hmotnost 5.5 g Lepší než 82 % hodnocených sluchátek do uší.
Rozměry a hmotnost Sluchátka: 1,94 cm x 2,19 cm x 1,62 cm / 5,5 g
Nabíjecí pouzdro: 3,66 cm x 6,24 cm x 2,7 cm / 35 g
Barva Titanová černá | Černá | Zlatobéžová
Materiál sluchátek Silikonová pryž, PC/ABS
Ochrana (odolnost) Ochrana proti větru, IP57
Doporučené použití Přenosná elektronika, počítače
Max. provozní vzdálenost 10 m Lepší než 82 % hodnocených sluchátek do uší.

Jabra Elite 75t jsou bezdrátová sluchátka, která umožňují neomezený pohyb a tím zvyšují komfort při poslechu hudby. Bezdrátové sluchátka jsou zejména u běžného použití velmi populární právě díky této vlastnosti. Na druhou stranu, limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele však téměř k nerozeznání), a také nutnost jejich pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek, kde sluchátka nabíjí připojený kabel sám o sobě, musí být bezdrátová sluchátka nabíjena zvlášť. Sluchátka využívají pro přenos zvuku technologii Bluetooth 5.0. Maximální dosah sluchátek je až 10 m. Tento dosah představuje vzdálenost od zdroje zvuku, na kterou lze sluchátka s bezdrátovým přenosem zvuku používat. Nicméně, maximální dosah může být ovlivněn překážkami jako jsou například zdi, nebo osoby a jiné.

Sluchátka jsou typu do uší a jsou tedy konstruována tak, aby se zasouvala přímo do ucha. To umožňuje úplnou nebo alespoň částečnou izolaci od vnějšího hluku. Takovéto sluchátka mohou mít také funkci izolace okolních zvuků, což ovlivňuje míru jejich izolačních schopností. Oproti sluchátkům přes hlavu jsou pak sluchátka do uší mnohem skladnější a snadněji přenosná. Hmotnost sluchátek je 5.5 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Jabra Elite 75t
Provedení sluchátek Do uší (In-ear)
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.0 Lepší než 87 % hodnocených sluchátek do uší.
Bluetooth profily Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP), Serial Port Profile (SPP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP)
Zvukový kodek Bluetooth SBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 94 % hodnocených sluchátek do uší.
Technologie aktivního potlačení hluku Digitální ANC
Izolace šumu (Noise Isolating) Ano Lepší než 89 % hodnocených sluchátek do uší.
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 53 % hodnocených sluchátek do uší.
Membrána 6 mm Horší než 92 % hodnocených sluchátek do uší.
Počet současně připojitelných zařízení (multipoint) 2 Lepší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Frekvenční rozsah je pro mnohé uživatele klíčovou vlastností sluchátek. Čím širší je rozsah, tím více detailů a nuancí v poslechu uslyšíte. Nicméně, každý jedinec vnímá frekvence jinak, a tak se frekvenční rozsah sluchátek liší podle individuálních potřeb. Průměrný člověk vnímá frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz, a proto jsou nejčastěji dostupná sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Pokud hledáte sluchátka s dobrým basovým výkonem, měli byste se zaměřit na hodnoty nižšího rozsahu (basy představují frekvence asi do 256 Hz), zatímco pro reprodukci vysokých tónů budou lepší hodnoty vysokého rozsahu (frekvence zhruba nad 2 048 Hz). Frekvenční rozsah sluchátek Jabra Elite 75t je 20 - 20000 Hz.

Sluchátka se skládají z mnoha důležitých částí, mezi které patří i membrána, která je zodpovědná za přeměnu elektrického signálu na zvuk. Membrána s tloušťkou okolo 6 mm je velmi citlivá na změny vysokých frekvencí, ale méně citlivá na basy. Pro poměrně vyvážený zvukový profil se používá středně tlustá membrána o tloušťce okolo 10 mm, která dokáže reprodukovat jak basy, tak výšky. Membrána s tloušťkou okolo 20 mm není tak rychlá v reakci na změny zvukového signálu, a to má za následek horší poslech basů. Nicméně je velmi citlivá na vyšší frekvence. V případě tohoto modelu je membrána 6 mm.

Určitě oceníte také speciální navržení konstrukce vytvářející těsnění, které ještě více blokuje šum z okolí a přispívá tak k nerušenému poslechu hudby.

Aktivní tlumení okolních ruchů, známé také jako Active Noise Canceling, poskytne ještě klidnější poslech hudby.

Zobrazit více
MIKROFON Jabra Elite 75t
Provedení Vestavěný
Potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.
Frekvenční rozsah 100 - 10000 Hz Lepší než 75 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o zvukovém vstupu - 100 - 10000 Hz
Dodávané mikrofony 4 Lepší než 90 % hodnocených sluchátek do uší.

Příjemným benefitem mikrofonu sluchátek Jabra Elite 75t je technologie Noise Cancelling potlačující okolní hluk a umožňující zachycení čistšího záznamu zvuku.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Jabra Elite 75t
Ovládací prvky HearThrough
KABEL Jabra Elite 75t
Typ kabelu Kabel USB-C - odpojitelný - 30 cm
FUNKCE Jabra Elite 75t
Kompatibilita s internetem věcí (IoT) Ano
Inteligentní asistent Siri, Google Assistant, Alexa

Sluchátka dovolují současně připojení až 2 zařízení. Díky tomu můžete snadno přepínat mezi poslechem z mobilu, tabletu či počítače bez nutnosti ručního přepojování. Nároční uživatelé a nadšenci do technologií ocení inteligentního asistenta, pomocí kterého mohou částečně ovládat připojené zařízení. Například upravovat hlasitost, nebo si vyžádat informace o zprávách či upozorněních.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Jabra Elite 75t
Typ baterie Baterie do sluchátek - dobíjecí
Výdrž baterie 7,5 hodin Lepší než 60 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o výdrži baterie (s přiloženým nabíjecím pouzdrem): až 28 hodin
Doba nabíjení 2,2 hodiny Horší než 83 % hodnocených sluchátek do uší.
Automatické vypnutí Ano

Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Jabra Elite 75t dosahuje hodnoty až 7,5 hodin.

Doba nabíjení je 2,2 hodiny.

Zobrazit více
KONEKTOR Jabra Elite 75t
Typ konektoru USB (pouze napájení) (24 pin USB-C)
OSTATNÍ Jabra Elite 75t
Dodávané příslušenství Nabíjecí pouzdro, 3 páry gelů EarGels, nabíjecí kabel USB-C
Kompatibilita iPhone, telefon se systémem Android
Vyhovující standardy IC, FCC, RoHS, REACH
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 2 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka Jabra

Další projekty: