Jabra Evolve 75 parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Na uši (On-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Mikrofon
Boom

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze sluchátek Jabra Evolve 75. Získejte komplexní pohled na vámi vybraná sluchátka a zjistěte, zda právě tato budou nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními sluchátky.

DESIGN A ROZMĚRY Jabra Evolve 75
Typ produktu Headset - Bluetooth - bezdrátová - USB
Výška 5.1 cm
Šířka 17.6 cm
Hloubka 20.6 cm
Hmotnost 177 g Horší než 54 % hodnocených sluchátek.
Doporučené použití Přenosná elektronika, konference

Jabra Evolve 75 jsou bezdrátová sluchátka, která umožňují neomezený pohyb a tím zvyšují komfort při poslechu hudby. Bezdrátové sluchátka jsou zejména u běžného použití velmi populární právě díky této vlastnosti. Na druhou stranu, limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele však téměř k nerozeznání), a také nutnost jejich pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek, kde sluchátka nabíjí připojený kabel sám o sobě, musí být bezdrátová sluchátka nabíjena zvlášť. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 4.2.

Konstrukcí jde o sluchátka na uši. Sluchátka na uši obecně bývají lehčí. Jejich konstrukce má ale menší izolační schopnosti, a proto může například ve srovnání se sluchátky okolo uší propouštět více zvuků směrem dovnitř i ven. Hmotnost sluchátek je 177 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Jabra Evolve 75
Provedení sluchátek Na uši (On-ear)
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 4.2 Lepší než 66 % hodnocených sluchátek.
Aktivní potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 92 % hodnocených sluchátek.
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 64 % hodnocených sluchátek.
Membrána 40 mm Lepší než 75 % hodnocených sluchátek.
Počet současně připojitelných zařízení (multipoint) 2 Lepší než 98 % hodnocených sluchátek.
Ovládání hlasitosti na kabelu Ano

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Frekvenční rozsah je pro mnohé uživatele klíčovou vlastností sluchátek. Čím širší je rozsah, tím více detailů a nuancí v poslechu uslyšíte. Nicméně, každý jedinec vnímá frekvence jinak, a tak se frekvenční rozsah sluchátek liší podle individuálních potřeb. Průměrný člověk vnímá frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz, a proto jsou nejčastěji dostupná sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Pokud hledáte sluchátka s dobrým basovým výkonem, měli byste se zaměřit na hodnoty nižšího rozsahu (basy představují frekvence asi do 256 Hz), zatímco pro reprodukci vysokých tónů budou lepší hodnoty vysokého rozsahu (frekvence zhruba nad 2 048 Hz). Frekvenční rozsah sluchátek Jabra Evolve 75 je 20 - 20000 Hz. Pro kontrolu optimální hlasitosti přehrávání lze využít manuální ovládání přímo na kabelu.

Sluchátka se skládají z mnoha důležitých částí, mezi které patří i membrána, která je zodpovědná za přeměnu elektrického signálu na zvuk. Membrána s tloušťkou okolo 6 mm je velmi citlivá na změny vysokých frekvencí, ale méně citlivá na basy. Pro poměrně vyvážený zvukový profil se používá středně tlustá membrána o tloušťce okolo 10 mm, která dokáže reprodukovat jak basy, tak výšky. Membrána s tloušťkou okolo 20 mm není tak rychlá v reakci na změny zvukového signálu, a to má za následek horší poslech basů. Nicméně je velmi citlivá na vyšší frekvence. V případě tohoto modelu je membrána 40 mm.

Ještě nerušenější poslech hudby podpoří speciální funkce Active Noise Canceling neboli aktivní tlumení okolních ruchů.

Zobrazit více
MIKROFON Jabra Evolve 75
Provedení Mikrofon náhlavní soupravy
Typ Boom
Provozní režim mikrofonu Jednosměrný
Potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 94 % hodnocených sluchátek.
Frekvenční rozsah 150 - 6800 Hz Horší než 82 % hodnocených sluchátek.

Jabra Evolve 75 disponují mikrofonem typu boom. Příjemným benefitem mikrofonu sluchátek Jabra Evolve 75 je technologie Noise Cancelling potlačující okolní hluk a umožňující zachycení čistšího záznamu zvuku.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Jabra Evolve 75
Ovládací prvky Ztlumení, hlasitost, zapnutí/vypnutí, příjem/ukončení hovoru
KABEL Jabra Evolve 75
Typ kabelu USB kabel - odnímatelný
BATERIE A NABÍJENÍ Jabra Evolve 75
Typ baterie Headset baterie dobíjecí
Výdrž baterie 15 hodin Lepší než 56 % hodnocených sluchátek.
Doba nabíjení 2,5 hodiny Horší než 52 % hodnocených sluchátek.

Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Jabra Evolve 75 dosahuje hodnoty až 15 hodin.

Doba nabíjení je 2,5 hodiny.

Zobrazit více
KONEKTOR Jabra Evolve 75
Typ konektoru Headset (4 PIN USB typu A)
OSTATNÍ Jabra Evolve 75
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 1 rok

Podobná sluchátka

Další sluchátka Jabra

Další projekty: