JBL TUNE 125TWS parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Do uší (In-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
96 dB/mW
Impedance
14 Ohm

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze sluchátek JBL TUNE 125TWS. Získejte komplexní pohled na vámi vybraná sluchátka a zjistěte, zda právě tato budou nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními sluchátky.

DESIGN A ROZMĚRY JBL TUNE 125TWS
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezdrátová
Hmotnost 73 g Horší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.
Barva Modrá | Růžová | Černá | Bílá
Doporučené použití Přenosná elektronika

JBL TUNE 125TWS jsou bezdrátová sluchátka, která umožňují neomezený pohyb a tím zvyšují komfort při poslechu hudby. Bezdrátové sluchátka jsou zejména u běžného použití velmi populární právě díky této vlastnosti. Na druhou stranu, limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele však téměř k nerozeznání), a také nutnost jejich pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek, kde sluchátka nabíjí připojený kabel sám o sobě, musí být bezdrátová sluchátka nabíjena zvlášť. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 5.0.

Sluchátka jsou typu do uší a jsou tedy konstruována tak, aby se zasouvala přímo do ucha. To umožňuje úplnou nebo alespoň částečnou izolaci od vnějšího hluku. Takovéto sluchátka mohou mít také funkci izolace okolních zvuků, což ovlivňuje míru jejich izolačních schopností. Oproti sluchátkům přes hlavu jsou pak sluchátka do uší mnohem skladnější a snadněji přenosná. Hmotnost sluchátek je 73 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU JBL TUNE 125TWS
Provedení sluchátek Do uší (In-ear)
Technologie sluchátek Dynamic
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.0 Lepší než 87 % hodnocených sluchátek do uší.
Bluetooth profily Hands-Free Profile (HFP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP).
Režim zvukového výstupu Stereo
Zvukové efekty Pure Bass
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 53 % hodnocených sluchátek do uší.
Citlivost 96 dB/mW Horší než 86 % hodnocených sluchátek do uší.
Impedance 14 Ohm
Maximální akustický tlak 96 dB
Membrána 5.8 mm Horší než 97 % hodnocených sluchátek do uší.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Frekvenční rozsah je pro mnohé uživatele klíčovou vlastností sluchátek. Čím širší je rozsah, tím více detailů a nuancí v poslechu uslyšíte. Nicméně, každý jedinec vnímá frekvence jinak, a tak se frekvenční rozsah sluchátek liší podle individuálních potřeb. Průměrný člověk vnímá frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz, a proto jsou nejčastěji dostupná sluchátka s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz. Pokud hledáte sluchátka s dobrým basovým výkonem, měli byste se zaměřit na hodnoty nižšího rozsahu (basy představují frekvence asi do 256 Hz), zatímco pro reprodukci vysokých tónů budou lepší hodnoty vysokého rozsahu (frekvence zhruba nad 2 048 Hz). Frekvenční rozsah sluchátek JBL TUNE 125TWS je 20 - 20000 Hz. Citlivost sluchátek určuje, jak efektivně dokážou přijímat signál ze zdroje. Čím vyšší citlivost sluchátek, tím hlasitěji mohou hrát při nižší spotřebě energie. Nicméně, při vysoké hlasitosti se spotřeba energie zvyšuje, což může být problém při poslechu hudby z mobilu. Hodnota citlivosti kolem 85 dB je vhodná pro klidné prostředí, zatímco hodnota kolem 90 dB umožňuje kvalitní poslech i v hlučnějším prostředí. Sluchátka s hodnotou citlivosti 100 dB a vyšší jsou vhodná pro extrémně hlučné prostředí, jako jsou koncerty. Sluchátka JBL TUNE 125TWS mají citlivost 96 dB/mW. Celkově dokážou tato sluchátka reprodukovat zvuk až o hlasitosti 96 dB. Buďte však obezřetní. Opakované kontinuální přehrávání hudby s opravdu vysokou hlasitostí může poškodit váš sluch.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 14 Ohm.

Sluchátka se skládají z mnoha důležitých částí, mezi které patří i membrána, která je zodpovědná za přeměnu elektrického signálu na zvuk. Membrána s tloušťkou okolo 6 mm je velmi citlivá na změny vysokých frekvencí, ale méně citlivá na basy. Pro poměrně vyvážený zvukový profil se používá středně tlustá membrána o tloušťce okolo 10 mm, která dokáže reprodukovat jak basy, tak výšky. Membrána s tloušťkou okolo 20 mm není tak rychlá v reakci na změny zvukového signálu, a to má za následek horší poslech basů. Nicméně je velmi citlivá na vyšší frekvence. V případě tohoto modelu je membrána 5.8 mm.

Zobrazit více
MIKROFON JBL TUNE 125TWS
Provedení Vestavěný
Citlivost -38 dBV/Pascal

Citlivost mikrofonu je -38 dBV/Pascal. Nižší citlivost mikrofonu obecně zajistí zachycení i tišších zvuků. Na druhou stranu v hlučnějším prostředí může docházet ke zkreslení záznamu. Díky vyšší citlivosti nebude docházet u mikrofonu ke zkreslení záznamu ani v hlučnějším prostředí. Na druhou stranu mikrofon nezachytí tišší zvuky. Záleží tak, v jakém prostředí a pro jaké účely plánujete sluchátka využívat.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ JBL TUNE 125TWS
Ovládací prvky Ztlumení, zapnutí/vypnutí, příjem/ukončení, přehrávání/pauza, další/předchozí skladba, režim párování, hlasový asistent
KABEL JBL TUNE 125TWS
Typ kabelu Nabíjecí kabel USB-C - odnímatelný
FUNKCE JBL TUNE 125TWS
Inteligentní asistent Siri, Asistent Google, Bixby

Nároční uživatelé a nadšenci do technologií ocení inteligentního asistenta, pomocí kterého mohou částečně ovládat připojené zařízení. Například upravovat hlasitost, nebo si vyžádat informace o zprávách či upozorněních.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ JBL TUNE 125TWS
Typ baterie 2 x baterie do sluchátek - dobíjecí - lithium-iontová
Kapacita baterie 85 mAh Lepší než 52 % hodnocených sluchátek do uší.
Výdrž baterie 8 hodin Lepší než 73 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o výdrži baterie Nepřetržité přehrávání (s dodávaným nabíjecím pouzdrem): až 32 hodin
Nepřetržité přehrávání: až 8 hodin
Doba nabíjení 2 hodiny Lepší než 67 % hodnocených sluchátek do uší.
Dodávaný počet kusů 2

Sluchátka disponují kapacitou baterie o hodnotě 85 mAh. Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie JBL TUNE 125TWS dosahuje hodnoty až 8 hodin.

Doba nabíjení je 2 hodiny.

Zobrazit více
OSTATNÍ JBL TUNE 125TWS
Dodávané příslušenství 3 páry nástavců do uší (malé, střední, velké), nabíjecí kabel USB-C, nabíjecí pouzdro (850 mAh)
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 1 rok

Podobná sluchátka

Další sluchátka JBL

Další projekty: