JBL TUNE 500BT parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Na uši (On-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Impedance
32 Ohm

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek JBL TUNE 500BT na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY JBL TUNE 500BT
Typ produktu Sluchátka - Bluetooth - bezdrátová
Hmotnost 155 g Lepší než 52 % hodnocených sluchátek.
Barva Modrá | Bílá | Růžová | Černá
Materiál náušníků Polyuretanová kůže

Bezdrátová sluchátka JBL TUNE 500BT umožňují neomezený pohyb, čím zvyšují komfort užívání sluchátek. Tato vlastnost je zejména u sluchátek pro běžné použití velmi oblíbená. Avšak určitým limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek ve srovnání s kabelovými je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele ale téměř k nerozeznání) a nutnost pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek se totiž bezdrátová sluchátka nabíjejí samostatně. Sluchátka využívají pro přenos zvuku technologii Bluetooth 4.1.

Konstrukcí jde o sluchátka na uši. Sluchátka na uši obecně bývají lehčí. Jejich konstrukce má ale menší izolační schopnosti, a proto může například ve srovnání se sluchátky okolo uší propouštět více zvuků směrem dovnitř i ven. Hmotnost sluchátek je 155 g. Přestože jde však o sluchátka přes hlavu, která se běžně vyznačují svou neskladností, lze tento model složit do kompaktnější podoby. Snadněji se tak vejdou například do batohu či tašky.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU JBL TUNE 500BT
Provedení sluchátek Na uši (On-ear)
Technologie sluchátek Dynamic
Nastavitelná čelenka Ano
Skládací Ano Lepší než 84 % hodnocených sluchátek.
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 4.1 Lepší než 57 % hodnocených sluchátek.
Bluetooth profily Profil hands-free (HFP), Headset profil (HSP), profil pokročilé distribuce zvuku (A2DP), profil dálkového ovládání zvuku/videa (AVRCP)
Režim zvukového výstupu Stereo
Zvukové efekty Pure Bass
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 64 % hodnocených sluchátek.
Impedance 32 Ohm
Membrána 32 mm Horší než 71 % hodnocených sluchátek.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka JBL TUNE 500BT mají frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 32 mm.

Zobrazit více
MIKROFON JBL TUNE 500BT
Provedení Vestavěný
OVLÁDÁNÍ JBL TUNE 500BT
Ovládací prvky Hlasitost, zapnutí/vypnutí, příjem/ukončení hovoru, přehrávání/pauza, další/předchozí skladba, režim párování, hlasový asistent
FUNKCE JBL TUNE 500BT
Inteligentní asistent Siri, Google Now

Nároční uživatelé a nadšenci do technologií ocení inteligentního asistenta, pomocí kterého mohou částečně ovládat připojené zařízení. Například upravovat hlasitost, nebo si vyžádat informace o zprávách či upozorněních.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ JBL TUNE 500BT
Typ baterie Baterie do sluchátek dobíjecí - lithium-polymerová - bezdrátové nabíjení
Kapacita baterie 300 mAh Horší než 75 % hodnocených sluchátek.
Výdrž baterie 16 hodin Lepší než 59 % hodnocených sluchátek.
Doba nabíjení 2 hodiny Lepší než 80 % hodnocených sluchátek.

Sluchátka disponují kapacitou baterie o hodnotě 300 mAh. Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie JBL TUNE 500BT dosahuje hodnoty až 16 hodin.

Doba nabíjení je 2 hodiny.

Zobrazit více
OSTATNÍ JBL TUNE 500BT
Dodávané příslušenství Nabíjecí kabel
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 1 rok

Podobná sluchátka

Další sluchátka JBL

Další projekty: