KEF Mu3 parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Do uší (In-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
104 dB/mW
Impedance
16 Ohm

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek KEF Mu3 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY KEF Mu3
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezdrátová
Rozměry a hmotnost Sluchátka: 1,75 cm x 2,63 cm x 2,45 cm / 5,8 g
Nabíjecí pouzdro: 6,2 cm x 5,2 cm x 3,35 cm / 46,8 g
Barva Stříbrná šedá
Ochrana (odolnost) Odolný proti stříkající vodě
Doporučené použití Přenosná elektronika
Max. provozní vzdálenost 10 m Lepší než 82 % hodnocených sluchátek do uší.

Bezdrátová sluchátka KEF Mu3 umožňují neomezený pohyb, čím zvyšují komfort užívání sluchátek. Tato vlastnost je zejména u sluchátek pro běžné použití velmi oblíbená. Avšak určitým limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek ve srovnání s kabelovými je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele ale téměř k nerozeznání) a nutnost pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek se totiž bezdrátová sluchátka nabíjejí samostatně. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 5.0. Nabízený dosah přenosu je až 10 m. Maximální dosah představuje maximální vzdálenost od zdroje přenosu zvuku, na kterou je možné sluchátka pro bezdrátový přenos zvuku využívat. Maximální dosah komunikace se však může lišit v závislosti na překážkách (osoby, zeď atd.).

Sluchátka jsou konstrukčně navržena jako sluchátka do uší, která se vkládají dovnitř ucha a zajišťují tak větší nebo menší izolaci od okolního ruchu. Úroveň izolace se může lišit v závislosti na přítomnosti funkce izolace okolních šumů. Jednou z hlavních výhod těchto sluchátek oproti těm přes hlavu je jejich skladnost a snadná přenosnost.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU KEF Mu3
Provedení sluchátek Do uší (In-ear)
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.0 Lepší než 87 % hodnocených sluchátek do uší.
Zvukový kodek Bluetooth SBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 94 % hodnocených sluchátek do uší.
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 53 % hodnocených sluchátek do uší.
Maximální vstupní výkon 5 mW
Citlivost 104 dB/mW Lepší než 59 % hodnocených sluchátek do uší.
Impedance 16 Ohm
Membrána 8.2 mm Horší než 85 % hodnocených sluchátek do uší.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka KEF Mu3 mají frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz. Sluchátka KEF Mu3 disponují citlivostí 104 dB/mW. Citlivost sluchátek znamená schopnost sluchátek zachytit signál ze zdroje a reprodukovat ho s dostatečnou hlasitostí. Čím vyšší je citlivost, tím snadněji se signál převádí na zvuk a tím hlasitěji jsou sluchátka schopna hrát při nižší spotřebě energie. Je důležité mít na paměti, že vysoká hlasitost při poslechu může být energeticky náročná pro připojené zařízení. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu z mobilu, je lepší vybrat sluchátka s nízkou citlivostí, aby nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Sluchátka s nižší hodnotou citlivosti (kolem 85 dB) jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí, zatímco střední hodnoty (kolem 90 dB) umožňují kvalitní poslech v hlučnějším prostředí, například v hromadné dopravě nebo v kavárnách. Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti (100 dB a více) jsou navržena pro použití v opravdu hlučném prostředí, jako jsou například koncerty.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 16 Ohm. Maximální vstupní výkon sluchátek pak udává, kolik decibelů, dokáží od zařízení přijímat bez poškození. U KEF Mu3 je to 5 mW.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 8.2 mm.

Ještě nerušenější poslech hudby podpoří speciální funkce Active Noise Canceling neboli aktivní tlumení okolních ruchů.

Zobrazit více
MIKROFON KEF Mu3
Provedení Vestavěný
OVLÁDÁNÍ KEF Mu3
Ovládací prvky Tlačítko více funkcí
BATERIE A NABÍJENÍ KEF Mu3
Typ baterie Baterie do sluchátek dobíjecí - lithium-iontová
Kapacita baterie 50 mAh Horší než 80 % hodnocených sluchátek do uší.
Výdrž baterie 9 hodin Lepší než 79 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o výdrži baterie Nepřetržité přehrávání (zapnuté potlačení hluku): až 9 hodin
Nepřetržité přehrávání (s přiloženým nabíjecím pouzdrem): až 24 hodin
Dodávaný počet kusů 2

Sluchátka disponují kapacitou baterie o hodnotě 50 mAh. Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie KEF Mu3 dosahuje hodnoty až 9 hodin.

Zobrazit více
OSTATNÍ KEF Mu3
Dodávané příslušenství 4 páry silikonových nástavců do uší, nabíjecí kabel USB-C, nabíjecí pouzdro (350 mAh)
Vyhovující standardy IPX5

Podobná sluchátka

Další sluchátka KEF

Další projekty: