Marshall Minor III parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Do uší (In-ear)
Typ připojení
Bezdrátové (wireless)
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Citlivost
93 dB
Impedance
32 Ohm

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek Marshall Minor III na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Marshall Minor III
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezdrátová
Hmotnost 4 g Lepší než 92 % hodnocených sluchátek do uší.
Rozměry a hmotnost Nabíjecí pouzdro: 40 g
Barva Černá
Ochrana (odolnost) IPX4, voděodolnost
Doporučené použití Přenosná elektronika
Max. provozní vzdálenost 10 m Lepší než 82 % hodnocených sluchátek do uší.

Bezdrátová sluchátka Marshall Minor III umožňují neomezený pohyb, čím zvyšují komfort užívání sluchátek. Tato vlastnost je zejména u sluchátek pro běžné použití velmi oblíbená. Avšak určitým limitujícím faktorem bezdrátových sluchátek ve srovnání s kabelovými je určité zpoždění přenosu zvuku mezi zdrojem a sluchátky (pro běžného uživatele ale téměř k nerozeznání) a nutnost pravidelného nabíjení. Na rozdíl od kabelových sluchátek se totiž bezdrátová sluchátka nabíjejí samostatně. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 5.2. Nabízený dosah přenosu je až 10 m. Maximální dosah představuje maximální vzdálenost od zdroje přenosu zvuku, na kterou je možné sluchátka pro bezdrátový přenos zvuku využívat. Maximální dosah komunikace se však může lišit v závislosti na překážkách (osoby, zeď atd.).

Sluchátka jsou konstrukčně navržena jako sluchátka do uší, která se vkládají dovnitř ucha a zajišťují tak větší nebo menší izolaci od okolního ruchu. Úroveň izolace se může lišit v závislosti na přítomnosti funkce izolace okolních šumů. Jednou z hlavních výhod těchto sluchátek oproti těm přes hlavu je jejich skladnost a snadná přenosnost. Hmotnost sluchátek je 4 g.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Marshall Minor III
Provedení sluchátek Do uší (In-ear)
Technologie sluchátek Dynamic
Typ připojení Bezdrátové (wireless)
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepší než 98 % hodnocených sluchátek do uší.
Režim zvukového výstupu Stereo
Frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz Lepší než 53 % hodnocených sluchátek do uší.
Citlivost 93 dB Horší než 93 % hodnocených sluchátek do uší.
Impedance 32 Ohm
Membrána 12 mm Lepší než 67 % hodnocených sluchátek do uší.

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka Marshall Minor III mají frekvenční rozsah 20 - 20000 Hz. Sluchátka Marshall Minor III disponují citlivostí 93 dB. Citlivost sluchátek znamená schopnost sluchátek zachytit signál ze zdroje a reprodukovat ho s dostatečnou hlasitostí. Čím vyšší je citlivost, tím snadněji se signál převádí na zvuk a tím hlasitěji jsou sluchátka schopna hrát při nižší spotřebě energie. Je důležité mít na paměti, že vysoká hlasitost při poslechu může být energeticky náročná pro připojené zařízení. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu z mobilu, je lepší vybrat sluchátka s nízkou citlivostí, aby nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Sluchátka s nižší hodnotou citlivosti (kolem 85 dB) jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí, zatímco střední hodnoty (kolem 90 dB) umožňují kvalitní poslech v hlučnějším prostředí, například v hromadné dopravě nebo v kavárnách. Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti (100 dB a více) jsou navržena pro použití v opravdu hlučném prostředí, jako jsou například koncerty.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 12 mm.

Zobrazit více
MIKROFON Marshall Minor III
Provedení Vestavěný
Dodávané mikrofony 2 Lepší než 61 % hodnocených sluchátek do uší.
OVLÁDÁNÍ Marshall Minor III
Ovládací prvky Přijmout/ukončit, odmítnout hovor
KABEL Marshall Minor III
Typ kabelu Kabel USB-C - odnímatelný
BATERIE A NABÍJENÍ Marshall Minor III
Typ baterie Baterie do sluchátek - dobíjecí
Výdrž baterie 5 hodin(y) Horší než 74 % hodnocených sluchátek do uší.
Podrobnosti o výdrži baterie Nepřetržité přehrávání: až 5 hodin
Nepřetržité přehrávání (s přiloženým nabíjecím pouzdrem): až 25 hodin
Doba nabíjení 1,5 hodiny Lepší než 88 % hodnocených sluchátek do uší.

Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Marshall Minor III dosahuje hodnoty až 5 hodin(y).

Doba nabíjení je 1,5 hodiny.

Zobrazit více
OSTATNÍ Marshall Minor III
Dodávané příslušenství Nabíjecí pouzdro
Vyhovující standardy IPX4

Podobná sluchátka

Další sluchátka Marshall

Další projekty: