Razer Kraken parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Okolo uší (Full size)
Typ připojení
Kabelové (wired)
Frekvenční rozsah
12 - 28000 Hz
Citlivost
109 dB
Impedance
32 Ohm
Mikrofon
Boom

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek Razer Kraken na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Razer Kraken
Typ produktu Headset - drátové - 3,5 mm jack
Hmotnost 322 g Horší než 89 % hodnocených sluchátek.
Barva Křemenná růžová | Černá | Rtuťová bílá | Zelená
Materiál sluchátek Hliník
Materiál náušníků Koženka, paměťová pěna, látka
Materiál čelenky Hliník
Doporučené použití Herní konzole, přenosná elektronika, počítač

Razer Kraken jsou kabelová sluchátka. V případě studiových a profesionálních DJ sluchátek je kabelové propojení standardem a nutností. Připojení přes kabel v jejich případě snižuje zpoždění přenosu zvuku a zabraňuje nežádoucímu vybíjení baterie, jako v případě sluchátek bezdrátových. To stejné platí defacto i pro herní sluchátka. V případě sluchátek pro běžný poslech hudby je kabel spíše přežitkem, i když má stále své příznivce. Mnohem populárnější je dnes však pro běžné užití možnost bezdrátového připojení.

Tento typ sluchátek má konstrukci, která obklopuje celé ucho a zlepšuje tak izolaci od vnějšího hluku. Díky tomu poskytují kvalitní poslech bez rušení. Na rozdíl ale například od sluchátek na uši bývají obvykle těžší a méně vhodné pro časté přenášení. Hmotnost sluchátek je 322 g. Přestože jde však o sluchátka přes hlavu, která se běžně vyznačují svou neskladností, lze tento model složit do kompaktnější podoby. Snadněji se tak vejdou například do batohu či tašky.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Razer Kraken
Provedení sluchátek Okolo uší (Full size)
Technologie sluchátek Dynamic
Nastavitelná čelenka Ano
Skládací Ano Lepší než 84 % hodnocených sluchátek.
Typ připojení Kabelové (wired)
Izolace šumu (Noise Isolating) Ano Lepší než 95 % hodnocených sluchátek.
Režim zvukového výstupu Stereo
Zvukové efekty Prostorový zvuk THX
Frekvenční rozsah 12 - 28000 Hz Lepší než 93 % hodnocených sluchátek.
Maximální vstupní výkon 30 mW
Citlivost 109 dB Lepší než 75 % hodnocených sluchátek.
Impedance 32 Ohm
Membrána 50 mm Lepší než 96 % hodnocených sluchátek.
Materiál magnetu Neodymové
Ovládání hlasitosti na kabelu Ano

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka Razer Kraken mají frekvenční rozsah 12 - 28000 Hz. Sluchátka Razer Kraken disponují citlivostí 109 dB. Citlivost sluchátek znamená schopnost sluchátek zachytit signál ze zdroje a reprodukovat ho s dostatečnou hlasitostí. Čím vyšší je citlivost, tím snadněji se signál převádí na zvuk a tím hlasitěji jsou sluchátka schopna hrát při nižší spotřebě energie. Je důležité mít na paměti, že vysoká hlasitost při poslechu může být energeticky náročná pro připojené zařízení. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu z mobilu, je lepší vybrat sluchátka s nízkou citlivostí, aby nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Sluchátka s nižší hodnotou citlivosti (kolem 85 dB) jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí, zatímco střední hodnoty (kolem 90 dB) umožňují kvalitní poslech v hlučnějším prostředí, například v hromadné dopravě nebo v kavárnách. Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti (100 dB a více) jsou navržena pro použití v opravdu hlučném prostředí, jako jsou například koncerty. Pro kontrolu optimální hlasitosti přehrávání lze využít manuální ovládání přímo na kabelu.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 32 Ohm. Maximální vstupní výkon sluchátek pak udává, kolik decibelů, dokáží od zařízení přijímat bez poškození. U Razer Kraken je to 30 mW.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 50 mm.

Určitě oceníte také speciální navržení konstrukce vytvářející těsnění, které ještě více blokuje šum z okolí a přispívá tak k nerušenému poslechu hudby.

Zobrazit více
MIKROFON Razer Kraken
Typ Boom
Provozní režim mikrofonu Jednosměrný
Frekvenční rozsah 100 - 10000 Hz Lepší než 58 % hodnocených sluchátek.
Podrobnosti o zvukovém vstupu Všesměrové
Citlivost -45 dB
Rozsah citlivosti +/- 3dB
Poměr signálu k šumu 0 dB
Funkce mikrofonu Výsuvný mikrofon

Razer Kraken disponují mikrofonem typu boom. Citlivost mikrofonu je -45 dB. Nižší citlivost mikrofonu obecně zajistí zachycení i tišších zvuků. Na druhou stranu v hlučnějším prostředí může docházet ke zkreslení záznamu. Díky vyšší citlivosti nebude docházet u mikrofonu ke zkreslení záznamu ani v hlučnějším prostředí. Na druhou stranu mikrofon nezachytí tišší zvuky. Záleží tak, v jakém prostředí a pro jaké účely plánujete sluchátka využívat.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Razer Kraken
Ovládací prvky Ovládání hlasitosti, zapnutí/ztlumení mikrofonu
KABEL Razer Kraken
Typ kabelu Headset kabel - 1,3 m
Délka kabelu 1.3 m
KONEKTOR Razer Kraken
Typ konektoru Headset (mini-phone stereo 3,5 mm 4pólové)
OSTATNÍ Razer Kraken
Dodávané příslušenství USB zvukový ovladač
Kompatibilita Mac, Windows
Certifikace softwaru Certifikát Discord
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - díly a práce - 2 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka Razer

Další projekty: