Sennheiser MOMENTUM 4 parametry, specifikace a recenze

Typ sluchátek
Okolo uší (Full size)
Typ připojení
Bezdrátové, s kabelem
Frekvenční rozsah
6 - 22000 Hz
Citlivost
106 dB
Impedance
60 Ohm

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze sluchátek Sennheiser MOMENTUM 4 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepších sluchátkách pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Sennheiser MOMENTUM 4
Typ produktu Sluchátka - Bluetooth - bezdrátová, drátová - 2,5 mm jack, USB-C
Výška 19.5 cm
Šířka 18 cm
Hloubka 4.63 cm
Hmotnost 293 g Horší než 83 % hodnocených sluchátek.
Barva Černá | Bílá
Materiál náušníků Syntetická kůže
Doporučené použití Přenosná elektronika
Zvuk s vysokým rozlišením (Hi-Res Audio) Ano

Sennheiser MOMENTUM 4 jsou bezdrátová sluchátka s odnímatelným kabelem. Díky tomu tak kombinují výhody obou řešení. Možnost bezdrátového připojení nabízí volnost pohybu a zároveň tak zvyšuje komfort při jejich užití. Odnímatelný kabel pak zajišťuje alternativu poslechu v případě vybité baterie zapříčiněné bezdrátovým poslechem. Pro přenos zvuku využívají sluchátka technologii Bluetooth 5.2.

Tento typ sluchátek má konstrukci, která obklopuje celé ucho a zlepšuje tak izolaci od vnějšího hluku. Díky tomu poskytují kvalitní poslech bez rušení. Na rozdíl ale například od sluchátek na uši bývají obvykle těžší a méně vhodné pro časté přenášení. Hmotnost sluchátek je 293 g. Přestože jde však o sluchátka přes hlavu, která se běžně vyznačují svou neskladností, lze tento model složit do kompaktnější podoby. Snadněji se tak vejdou například do batohu či tašky.

Zobrazit více
KVALITA ZVUKU Sennheiser MOMENTUM 4
Provedení sluchátek Okolo uší (Full size)
Technologie sluchátek Dynamic
Typ náušníků Uzavřené
Nastavitelná čelenka Ano
Skládací Ano Lepší než 84 % hodnocených sluchátek.
Typ připojení Bezdrátové, s kabelem
Bezdrátová technologie Bluetooth
Verze Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepší než 99 % hodnocených sluchátek.
Bluetooth profily Hands-Free Profile (HFP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP).
Zvukový kodek Bluetooth SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive
Aktivní potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 92 % hodnocených sluchátek.
Technologie aktivního potlačení hluku Adaptivní hybridní ANC
Režim zvukového výstupu Stereo
Zvukové efekty Signature Sound
Frekvenční rozsah 6 - 22000 Hz Lepší než 80 % hodnocených sluchátek.
Celkové harmonické zkreslení (THD) 0.3% Lepší než 66 % hodnocených sluchátek.
Citlivost 106 dB Lepší než 65 % hodnocených sluchátek.
Impedance 60 Ohm
Membrána 42 mm Lepší než 80 % hodnocených sluchátek.
Vlastnosti Chytrá pauza, křišťálově čisté hovory

Kvalitu zvuku ovlivňuje celá řada faktorů. Pokud jde o frekvenční rozsah, platí, že širší rozsah umožní slyšet více detailů během poslechu. Je však důležité si uvědomit, že schopnost vnímání frekvencí se u jednotlivců liší. Průměrný člověk je schopen slyšet frekvence v rozsahu 16 až 20 000 Hz. Výrobci sluchátek se obvykle zaměřují na rozsah 20 až 20 000 Hz. Pokud jsou spodní hodnoty nižší, sluchátka lépe reprodukují basové tóny, jelikož ty představují frekvence až do přibližně 256 Hz. Naopak, hodnoty od 2 048 Hz výše jsou výškové. Sluchátka s vysokou horní hranicí tak poskytnou mnohem přesnější reprodukci vysokých tónů. Sluchátka Sennheiser MOMENTUM 4 mají frekvenční rozsah 6 - 22000 Hz. Sluchátka Sennheiser MOMENTUM 4 disponují citlivostí 106 dB. Citlivost sluchátek znamená schopnost sluchátek zachytit signál ze zdroje a reprodukovat ho s dostatečnou hlasitostí. Čím vyšší je citlivost, tím snadněji se signál převádí na zvuk a tím hlasitěji jsou sluchátka schopna hrát při nižší spotřebě energie. Je důležité mít na paměti, že vysoká hlasitost při poslechu může být energeticky náročná pro připojené zařízení. Pokud tedy chcete poslouchat hudbu z mobilu, je lepší vybrat sluchátka s nízkou citlivostí, aby nedocházelo k přílišnému vybíjení baterie telefonu. Sluchátka s nižší hodnotou citlivosti (kolem 85 dB) jsou vhodnější pro poslech v klidnějším prostředí, zatímco střední hodnoty (kolem 90 dB) umožňují kvalitní poslech v hlučnějším prostředí, například v hromadné dopravě nebo v kavárnách. Sluchátka s vysokou hodnotou citlivosti (100 dB a více) jsou navržena pro použití v opravdu hlučném prostředí, jako jsou například koncerty.

Určitou roli hraje také zařízení, se kterým budete sluchátka nejčastěji využívat. Nižší hodnota impedance zhruba do 100 až 150 Ohmů je vhodná pro přehrávání z mobilní telefonů, notebooků či jiných přenosných přehrávačů, které nemají dostatečně silný zesilovač. Nižší odpor zajistí dosažení potřebné úrovně hlasitosti i s menším množstvím energie, díky čemuž je prodloužena výdrž přehrávače. Zároveň však s nižší impedancí dochází k většímu zkreslení zvuku. Sluchátka s vyšším odporem okolo 250 Ohmů a výše jsou pak vhodná spíše pro přehrání z opravdu výkonných zdrojů signálu nebo za využití sluchátkového zesilovače, jinak by zvuk z nich vycházející nemusel být dostatečně hlasitý. Současně vyšší impedance sluchátek zajistí i menší zkreslení zvuku. V případě těchto sluchátek dosahuje impedance hodnoty 60 Ohm.

Sluchátka jsou složena z různých součástí, z nichž jednou z nejdůležitějších je membrána. Ta transformuje elektrický signál na zvuk, a proto její kvalita ovlivňuje celkový poslech. Existují tři typy membrán: tenká, středně tlustá a silnější. Tenká membrána o tloušťce 6 mm reaguje rychle na vysoké frekvence, ale méně citlivě na basy. Středně tlustá membrána o tloušťce 10 mm poskytuje vyvážený zvukový profil, umožňující užít si jak basy, tak i výšky. Silnější membrána o tloušťce 20 mm je citlivější na vyšší frekvence, ale má horší reakci na basy. Tato sluchátka jsou vybavena membránou 42 mm. Celkové harmonické zkreslení je Audio Output | Total Harmonic Distortion. Uváděná hodnota výrobcem je zpravidla průměr zkreslení za všechna reprodukovatelná frekvenční pásma. Nejedná se o zásadní parametr, podle kterého byste se měli při výběru rozhodovat, na druhou stranu myslete na to, že vyšší harmonické zkreslení může negativně ovlivnit kvalitu zvuku.

Vliv na kvalitu zvukového výstupu může mít i samotná konstrukce sluchátek a jejich náušníků. Uzavřená konstrukce nepropouští hluky z okolí, ani zvuk ze sluchátek směrem ven. Nejen že si tak vychutnáte hudbu i v hlučném prostředí, ale zároveň nebudete svým poslechem nikoho rušit. Sluchátka s uzavřenou konstrukcí jsou tak vhodná do kanceláří nebo na cestování.

Ještě nerušenější poslech hudby podpoří speciální funkce Active Noise Canceling neboli aktivní tlumení okolních ruchů.

Zobrazit více
MIKROFON Sennheiser MOMENTUM 4
Provedení Vestavěný
Provozní režim mikrofonu MEMS-směrová
Potlačení hluku (Noise Cancelling) Ano Lepší než 94 % hodnocených sluchátek.
Frekvenční rozsah 50 - 10000 Hz Lepší než 61 % hodnocených sluchátek.
Dodávané mikrofony 4 Lepší než 92 % hodnocených sluchátek.

Příjemným benefitem mikrofonu sluchátek Sennheiser MOMENTUM 4 je technologie Noise Cancelling potlačující okolní hluk a umožňující zachycení čistšího záznamu zvuku.

Zobrazit více
OVLÁDÁNÍ Sennheiser MOMENTUM 4
Ovládací prvky Hlasitost, přehrávání/pauza, předvolba ekvalizéru
KABEL Sennheiser MOMENTUM 4
Typ kabelu Kabel sluchátek - odpojitelný - ve tvaru L / sub-mini telefon 2,5 mm 4-pole - 1,2 m
Kabel USB-C na USB-A - odpojitelný - 1,2 m
Délka kabelu 1.2 m
Odpojitelný kabel Ano
FUNKCE Sennheiser MOMENTUM 4
Funkce Průhledný režim slyšení, automatické zapnutí/vypnutí
Senzory Dotykový senzor
Další funkce Inteligentní dotykové ovládání, nabíjecí port USB-C
BATERIE A NABÍJENÍ Sennheiser MOMENTUM 4
Typ baterie Baterie do sluchátek dobíjecí - lithium-iontová
Kapacita baterie 700 mAh Lepší než 77 % hodnocených sluchátek.
Výdrž baterie 60 hodin Lepší než 98 % hodnocených sluchátek.
Doba nabíjení 2 hodiny Lepší než 80 % hodnocených sluchátek.
Dodávaný počet kusů 1

Sluchátka disponují kapacitou baterie o hodnotě 700 mAh. Co se týče výdrže baterie sluchátek, jakožto významného faktoru při rozhodování o koupi, opět záleží, za jakým účelem chcete sluchátka využít a potenciálně, jak často budete mít možnost sluchátka dobíjet. Sluchátka s výdrží do pár hodin jsou vhodná spíše na domácí použití, jelikož budou vyžadovat častější nabíjení. Sluchátka s výdrží okolo 10 hodin a vyšší jsou již vhodnější na přejíždění a kratší cesty. V dnešní době ale na trhu naleznete už i sluchátka, které disponují výdrží v řadu vyšších desítek až stovek hodin. V takovém případě se nemusíte strachovat, že se vám sluchátka na delších cestách jednoduše vybijí a zároveň se nebudete muset zdržovat neustálým dobíjením. Výdrž baterie Sennheiser MOMENTUM 4 dosahuje hodnoty až 60 hodin.

Doba nabíjení je 2 hodiny.

Zobrazit více
KONEKTOR Sennheiser MOMENTUM 4
Typ konektoru Sluchátka (sub-mini phone 2.5 mm 4-pole)
USB (24 pin USB-C)
OSTATNÍ Sennheiser MOMENTUM 4
Dodávané příslušenství Přenosné pouzdro, adaptér do letadla, kabel pro sluchátka (1,2 m), nabíjecí kabel USB-C (1,2 m)
Zahrnutý software Sennheiser Smart Control
Vyhovující standardy Bluetooth třídy 1
Záruka výrobce (servis a podpora) Omezená záruka - 2 roky

Podobná sluchátka

Další sluchátka Sennheiser

Další projekty: