ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) parametry, specifikace a recenze

Displej
5.7", 2560 x 1440 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
23 Megapixelů
Operační systém
Android 7.0 Nougat
Vnitřní paměť
128 GB
RAM
6 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 821
Baterie
3300 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM). Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

Parametry a specifikace ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)

design a rozměry displej procesor paměť fotoaparát baterie a nabíjení technologie komunikace funkce ostatní

DESIGN A ROZMĚRY ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce ZS571KL
Formát ovládání Dotykový
Výška 158.67 mm Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Šířka 77.4 mm Lepší než 93 % hodnocených telefonů.
Hloubka 7.99 mm Lepší než 84 % hodnocených telefonů.
Váha 185 g Horší než 81 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Materiál telefonu Kov
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Headset jack - mini-phone 3.5mm
USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) disponuje výškou 158.67 mm, šířkou 77.4 mm a tloušťkou 7.99 mm. Hmotnost telefonu je 185 g.

Zobrazit více
DISPLEJ ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje Quad HD Super AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.7" Lepší než 72 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2560 x 1440 pixelů Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje QHD
Kontrastní poměr displeje 3000000:1 Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Technologie vylepšení displeje Modrý světelný filtr pro péči o oči
Funkce displeje Technologie ASUS Glove Touch, ASUS Tru2Life
Ochranné sklo Oleofobní povlak odolný proti otiskům prstů, Corning Gorilla Glass 4 (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 5.7" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) je 2560 x 1440 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 821
Frekvence procesoru 2.35 GHz Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Qualcomm ADRENO 530

ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 821. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) dosahuje frekvence procesoru 2.35 GHz.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Qualcomm ADRENO 530.

Zobrazit více
PAMĚŤ ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Operační paměť RAM LPDDR4 SDRAM - 6 GB Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 128 GB Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSDXC - až 2 TB

Kapacita interní paměti telefonu je 128 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Pro běžné používání a ukládání fotek, písniček či filmů je tato střední velikost vnitřního úložiště ideální a nenároční uživatelé si s ní bohatě vystačí. Výhodou je nižší cena telefonů vybavených touto kapacitou úložiště. Za vyšší kapacitu si již musíte připlatit. Nejlepší telefony dnes dosahují velikosti paměti od 256 GB až po 1 TB. Taková velikost je pak vhodná pro ty nejnáročnější uživatele, kteří hodně fotí ve vysokém rozlišení, či točí videa například ve 4K. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) je LPDDR4 SDRAM - 6 GB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 23 Megapixelů Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.0 Horší než 52 % hodnocených telefonů.
Konstrukce objektivu hlavního fotoaparátu 6-element
Optická stabilizace (OIS) Optická stabilizace obrazu se 4 stupni (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Speciální efekty fotoaparátu Hloubka ostrosti
Režim HDR HDR Pro
Režimy fotoaparátu Panorama, časosběrný režim, noční režim, režim krásy, režim super rozlišení, snímky při slabém osvětlení, režim Všechny úsměvy, režim Mini, režim Děti
Zdroj světla fotoaparátu Duální LED blesk
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps, 1280 x 720 (720p) při 30 fps, 3840 x 2160 (4K) při 30 fps
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Funkce animace GIF, skener QR kódů, Smart Remove, elektronický stabilizátor obrazu (EIS), Time Rewind, objektiv Largan, kompenzace protisvětla, fotoaparát PixelMaster 3.0, 3-osá elektronická stabilizace obrazu
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu předního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Zaostření předního fotoaparátu Volné ostření (focus free)
Režim HDR HDR Pro
Režimy předního fotoaparátu Časosběrný režim, režim zpomaleného pohybu, snímky při slabém osvětlení, panoramatické selfie, automatické snímání, režim zkrášlení, funkce animace GIF.
Vlastnosti předního fotoaparátu Fotoaparát PixelMaster 3.0

Zadní fotoaparát telefonu ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 23 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.0. Ty nejlepší telefony disponují objektivem se světelností až F/1,5, kdy snímačem projde více světla a fotky budou kvalitní i za zhoršených světelných podmínek. Nejčastější jsou však objektivy se světelností kolem F/1,8 až F/2,2. Platí, že čím nižší číslo za lomítkem, tím lepší kvalita fotografie. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Hlavní přední objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Rozlišení předního objektivu dosahuje 8 Megapixelů. Opět je třeba připomenout, že rozlišení je jen jedním z několika dalších důležitých faktorů ovlivňujících výslednou kvalitu fotografie. Hlavní objektiv je dále vybaven světelností F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Kapacita baterie (velikost) 3300 mAh Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithiový polymer

Velikost baterie telefonu ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) je 3300 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Technologie CDMA2000 1X / GSM / WCDMA (UMTS) / TD-SCDMA
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 7.0 Nougat
Uživatelské rozhraní ASUS ZenUI 3.0
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM) podporuje připojení 4G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Android 7.0 Nougat.

Zobrazit více
KOMUNIKACE ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Přenos dat GPRS, EDGE, EV-DO, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE, VoLTE, FDD-LTE, TDD-LTE
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 900
4G LTE technologie připojení Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 12, Band 13, Band 29, Band 40, Band 41
4G LTE frekvence připojení FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700d, TDD 2300, TDD 2500
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.2
Bluetooth profily A2DP
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 4.2, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
FUNKCE ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, hallův snímač, RGB snímač
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Infračervené dálkové ovládání, Duální mikrofony, Technologie MIMO, Úsporný režim, Hi-Res Audio, Dotykové ovládání v rukavicích, Technologie ASUS BoostMaster, ASUS WebStorage (5 GB), Úložiště Google Drive (100 GB) (zdarma na 2 roky), Technologie ASUS SonicMaster 3.0, Technologie NXP Smart AMP
OSTATNÍ ASUS ZenFone AR (ZS571KL) (Dual-SIM)
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony ASUS

Další projekty: