BlackBerry Z3 parametry, specifikace a recenze

Displej
5", 960 x 540 pixelů
Přední fotoaparát
1,1 megapixelu
Zadní fotoaparát
5 megapixelů
Operační systém
OS BlackBerry 10.2
Vnitřní paměť
8 GB
RAM
5 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 400
Baterie
2500 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu BlackBerry Z3. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY BlackBerry Z3
Typ telefonu Smartphone BlackBerry
Formát ovládání Dotykový
Výška 140 mm Lepší než 54 % hodnocených telefonů.
Šířka 72.8 mm Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Hloubka 9.26 mm Lepší než 58 % hodnocených telefonů.
Váha 164 g Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
SAR 0.63 W/kg (tělo), 0.58 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset jack - mini-phone 3.5mm

Mobilní telefon BlackBerry Z3 disponuje výškou 140 mm, šířkou 72.8 mm a tloušťkou 9.26 mm. Hmotnost telefonu je 164 g.

Zobrazit více
DISPLEJ BlackBerry Z3
Úhlopříčka displeje (velikost) 5" Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 960 x 540 pixelů Lepší než 51 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 5" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující.

Rozlišení displeje BlackBerry Z3 je 960 x 540 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR BlackBerry Z3
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 400
Označení procesoru MSM8230
Frekvence procesoru 1.2 GHz Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 2 (dvoujádrový) Horší než 90 % hodnocených telefonů.

BlackBerry Z3 je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 400. Počet jader procesoru je 2. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. BlackBerry Z3 dosahuje frekvence procesoru 1.2 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ BlackBerry Z3
Operační paměť RAM 1,5 GB Horší než 59 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 8 GB Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Kapacita interní paměti telefonu je 8 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu BlackBerry Z3 je 1,5 GB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT BlackBerry Z3
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 60 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Digitální Zoom 5x Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Režimy fotoaparátu Režim časového posunu
Zdroj světla fotoaparátu Blesk
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 1,1 megapixelu Horší než 94 % hodnocených telefonů.

Zadní fotoaparát telefonu BlackBerry Z3 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 5 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 5x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu BlackBerry Z3 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení předního objektivu dosahuje 1,1 megapixelu. Opět je třeba připomenout, že rozlišení je jen jedním z několika dalších důležitých faktorů ovlivňujících výslednou kvalitu fotografie.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ BlackBerry Z3
Kapacita baterie (velikost) 2500 mAh Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 389 hodin Lepší než 57 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 930 minut Lepší než 69 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 930 min
Pohotovostní režim: až 389 hodin
Přehrávání (zvuk): až 84 hodin
Přehrávání (video): až 10 hodin

Velikost baterie telefonu BlackBerry Z3 je 2500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 389 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě BlackBerry Z3 je to 930 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE BlackBerry Z3
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém OS BlackBerry 10.2
Navigace A-GPS

BlackBerry Z3 podporuje připojení 3G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě OS BlackBerry 10.2.

Zobrazit více
KOMUNIKACE BlackBerry Z3
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Bluetooth profily HFP, HSP
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv BlackBerry Messenger, SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 4.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA BlackBerry Z3
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, ASF, PCM, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, AAC-LC, LPCM, AAC +, OGG, QCP, eAAC+, MKA, M4A, WMA v10, WMA v9, apt-X
Podporované formáty videa MKV, VC-1, AVI, MOV, M-JPEG, MPEG-4, WMV, ASF, MPEG-2, 3GP, H.264, H.263, M4V
FUNKCE BlackBerry Z3
Funkce telefonu Speakerphone, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s počítačem, kalkulačka, upomínky, budík
Další funkce telefonu Kompatibilní s TTY, DLNA Certified, sdílení médií prostřednictvím DLNA, Wi-Fi Miracast, BlackBerry Balance, BlackBerry Magnify, notifikační dioda, ovládání gesty, duální mikrofony s redukcí šumu, kompatibilní s aplikacemi pro Android, funkce inteligentního sdílení, okamžité náhledy
OSTATNÍ BlackBerry Z3
Obsah balení Stereofonní náhlavní souprava, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony BlackBerry

Další projekty: