CUBOT King Kong Mini 2 parametry, specifikace a recenze

Displej
4", 540 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
8 megapixelů
Zadní fotoaparát
13 megapixelů
Operační systém
Android 10
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
MediaTek
Baterie
3000 mAh

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu CUBOT King Kong Mini 2. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY CUBOT King Kong Mini 2
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotyková vrstva - odolná
Výška 119 mm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Šířka 58 mm Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Hloubka 12.1 mm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Váha 122.7 g Lepší než 65 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá, oranžová
Ochrana (odolnost) Prachotěsné, vodotěsné
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
SAR 0.566 W/kg (hlava), 0.907 W/kg (tělo), 1.408 W/kg (hotspot), 2.891 W/kg (končetina)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Design mobilního telefonu CUBOT King Kong Mini 2 disponuje rozměry o velikosti 119 mm x 58 mm x 12.1 mm a hmotností 122.7 g. Za zmínku stojí také voděodolnost mobilního telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ CUBOT King Kong Mini 2
Úhlopříčka displeje (velikost) 4" Horší než 65 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 540 x 1080 pixelů Lepší než 52 % hodnocených telefonů.
Jemnost displeje 302 ppi Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Maximální jas (svítivost) displeje 450 cd/m²
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Kontrastní poměr displeje 1300:1
Funkce displeje 2,5D sklo

Velikost displeje dosahuje 4" palců. Menší displeje telefonu nemusí být nutně nevýhodou. Jsou snadnější na ovládání jednou rukou. Neposkytují však takový zážitek například ze sledování videí nebo hraní her, proto jsou vhodnější pro méně náročné uživatele. Pokud se tak řadíte mezi ty, kdo si vystačí se základními funkcemi a nevyužívají telefon například pro pravidelné sledování videí či hraní her, tato velikost je plně dostačující.

Rozlišení displeje CUBOT King Kong Mini 2 je 540 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Pokud toužíte po dokonalém obrazu, zaměřte se kromě rozlišení také na jemnost displeje. Toto číslo udává, jak ostrý obraz bude. Ty nejlepší telefony dnes mají jemnost displeje 450 ppi a vyšší, průměrně se ale tato hodnota pohybuje kolem 350-400 ppi. To je dostatečné proto, abyste si užívali jemný a ostrý obraz. Tento model má jemnost displeje 302 ppi.

Zobrazit více
PROCESOR CUBOT King Kong Mini 2
Typ procesoru (CPU) MediaTek
Označení procesoru MT6761
Frekvence procesoru 2 GHz Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) IMG PowerVR GE8300

Typem procesoru CUBOT King Kong Mini 2 je MediaTek. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. CUBOT King Kong Mini 2 má hodnotu frekvence procesoru 2 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor IMG PowerVR GE8300.

Zobrazit více
PAMĚŤ CUBOT King Kong Mini 2
Operační paměť RAM 3 GB Lepší než 67 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSD, microSDXC - až 128 GB

Paměť telefonu má velikost 32 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Navíc, pokud potřebujete větší paměť, tak tento model nabízí možnost vložení paměťové karty a tím navýšení velikosti paměti.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. CUBOT King Kong Mini 2 má operační paměť 3 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT CUBOT King Kong Mini 2
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 13 megapixelů Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.2 Horší než 73 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Počet čoček v objektivu 4-element
Zaostření předního fotoaparátu Volné ostření (focus free)

Zadní fotoaparát telefonu CUBOT King Kong Mini 2 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 13 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/2.2.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu CUBOT King Kong Mini 2 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 8 Megapixelů. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ CUBOT King Kong Mini 2
Kapacita baterie (velikost) 3000 mAh Lepší než 69 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu CUBOT King Kong Mini 2 je 3000 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE CUBOT King Kong Mini 2
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 10
Navigace GPS, A-GPS

Telefon CUBOT King Kong Mini 2 podporuje připojení 4G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 10.

Zobrazit více
KOMUNIKACE CUBOT King Kong Mini 2
Přenos dat FDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 19, Band 20
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 vyšší, FDD 800 DD
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.2

Pomocí Bluetooth 4.2 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA CUBOT King Kong Mini 2
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, APE (Monkey's Audio)
Podporované formáty videa AVI, MOV, 3GP, MP4
FUNKCE CUBOT King Kong Mini 2
Senzory Akcelerometr, senzor přiblížení, magnetometr, světelný senzor, gyroskop
Zabezpečení telefonu Rozpoznávání obličeje
Technologie zabezpečení Face ID
Další funkce telefonu Architektura ze skleněných fólií (GFF)
OSTATNÍ CUBOT King Kong Mini 2
Obsah balení Šroubovák, napájecí adaptér, kabel USB-C
Maximální provozní teplota 60 °C
Minimální provozní teplota -35 °C

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony CUBOT

Další projekty: