CUBOT P40 parametry, specifikace a recenze

Displej
6.2", 1520 x 720 pixelů
Přední fotoaparát
20 Megapixelů
Zadní fotoaparát
12 Megapixelů
Operační systém
Android 10
Vnitřní paměť
128 GB
RAM
4 GB
Procesor
MediaTek
Baterie
4200 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu CUBOT P40 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY CUBOT P40
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 155 mm Lepší než 77 % hodnocených telefonů.
Šířka 73 mm Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Hloubka 10 mm Lepší než 51 % hodnocených telefonů.
Váha 184 g Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Zelená
Voděodolnost -
Typ konektoru USB Type-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon CUBOT P40 má rozměry 155 mm x 73 mm x 10 mm. Jeho hmotnost je 184 g.

Zobrazit více
DISPLEJ CUBOT P40
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje LTPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.2" Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 1520 x 720 pixelů Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje HD+
Jemnost displeje 270 ppi Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje Technologie displeje In-Cell, Waterdrop Screen

Velikost displeje dosahuje 6.2" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje CUBOT P40 je 1520 x 720 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Dalším důležitým faktorem, který ovlivní výsledný obraz, je jemnost displeje. V případě tohoto modelu je hodnota jemnosti 270 ppi. U jemnosti displeje platí, že čím je hodnota vyšší, tím bude obraz ostřejší. Průměrně se hodnota jemnosti obrazu pohybuje kolem 350-400 ppi. To zaručí dostatečně jemný a ostrý obraz pro běžné používání. Nejlepší telefony na trhu ale dnes mohou mít jemnost displeje až 450 ppi a vyšší.

Zobrazit více
PROCESOR CUBOT P40
Typ procesoru (CPU) MediaTek
Označení procesoru MT6761
Frekvence procesoru 1.8 GHz Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 4 (čtyřjádrový) Horší než 57 % hodnocených telefonů.

Telefon CUBOT P40 disponuje procesorem MediaTek. Počet jader procesoru je 4. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu CUBOT P40 je 1.8 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ CUBOT P40
Operační paměť RAM 4 GB Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 128 GB Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC, microSD, microSDXC - až 128 GB

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 128 GB. V současnosti jde o nejběžnější velikost úložiště. Úložiště do 128 GB je naprosto dostatečné pro běžného uživatele. Umožní vám mít v telefonu uloženy tisíce fotek, videa ve vysokém rozlišení, desítky aplikací i několik her. Pokud ale patříte mezi ty opravdu náročné uživatele a telefon využíváte třeba na natáčení videí ve 4K, pak si budete muset připlatit za větší paměť o velikosti 256 GB a více. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

U tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. CUBOT P40 má operační paměť 4 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT CUBOT P40
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 3
Rozlišení hlavního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX486 sensor
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), AI Quad camera
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 5 megapixelů Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Funkce druhého zadního fotoaparátu Makrokamera
TŘETÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení třetího zadního fotoaparátu 0,3 megapixelu Horší než 99 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Samsung S5K2T7
Režimy předního fotoaparátu AI Beauty

Zadní kamera telefonu CUBOT P40 disponuje 3 objektivy. Současné moderní telefony disponují většinou hned několika zadními objektivy. Nejčastějšími jsou pak makro objektiv, teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Každý slouží pro zachycení dokonalé fotky – makro objektiv je vhodný pro fotografování zblízka, teleobjektiv, často vybaven optickým zoomem, je zase určen pro fotky objektů v dálce, a širokoúhlý objektiv zachytí větší oblasti, kde potřebujete větší zorné pole. Rozlišení hlavního objektivu je 12 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 5 Megapixelů.

Třetí fotoaparát
Rozlišení třetího objektivu je 0,3 megapixelu.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu CUBOT P40 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 20 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ CUBOT P40
Kapacita baterie (velikost) 4200 mAh Lepší než 87 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu CUBOT P40 je 4200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE CUBOT P40
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 10
Platební technologie Google Pay
Navigace GPS, A-GPS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model CUBOT P40 podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 10. Součástí je také platební technologie Google Pay.

Zobrazit více
KOMUNIKACE CUBOT P40
Přenos dat FDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 19, Band 20
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 vyšší, FDD 800 DD
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.2
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.

Bezkontaktní platby v případě tohoto telefonu nejsou problémem, a to díky funkci NFC. Tu je rovněž možné využít například při odemykání dveří či načítání menu v restauraci pomocí NFC tagu. V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 4.2. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA CUBOT P40
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, APE (Monkey's Audio)
Podporované formáty videa AVI, MOV, MPEG-4, 3GP
FUNKCE CUBOT P40
Senzory Akcelerometr, senzor přiblížení, magnetometr, světelný senzor
Zabezpečení telefonu Rozpoznávání obličeje
Technologie zabezpečení Face ID
Další funkce telefonu Odemykání obličejem, notifikační dioda, rychlé nabíjení
OSTATNÍ CUBOT P40
Obsah balení Napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, kabel USB-C, ochranné pouzdro

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony CUBOT

Další projekty: