E-TEN G500 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.8", 240 x 320 pixelů
Zadní fotoaparát
1,3 megapixelu
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
RAM
64 MB
Procesor
Samsung
Baterie
1440 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu E-TEN G500 na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY E-TEN G500
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 11.9 cm Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Šířka 6.2 cm Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Hloubka 2.3 cm Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Váha 191 g Horší než 86 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru Headset jack
USB

Telefon E-TEN G500 má rozměry 11.9 cm x 6.2 cm x 2.3 cm. Jeho hmotnost je 191 g.

Zobrazit více
DISPLEJ E-TEN G500
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.8" Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 240 x 320 pixelů Horší než 75 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.8" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje E-TEN G500 je 240 x 320 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR E-TEN G500
Typ procesoru (CPU) Samsung
Označení procesoru S3C2440
Frekvence procesoru 400 MHz Horší než 95 % hodnocených telefonů.

Telefon E-TEN G500 disponuje procesorem Samsung. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu E-TEN G500 je 400 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ E-TEN G500
Operační paměť RAM SDRAM - 64 MB Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty miniSDU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. E-TEN G500 má operační paměť SDRAM - 64 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT E-TEN G500
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 1,3 megapixelu Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Digitální Zoom 4x Lepší než 57 % hodnocených telefonů.
Rozlišení statických snímků 1280 x 960
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu E-TEN G500 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 1,3 megapixelu. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 4x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ E-TEN G500
Kapacita baterie (velikost) 1440 mAh Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 200 hodin Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 240 minut Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání: až 240 min
Pohotovostní režim: až 200 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu E-TEN G500 je 1440 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time u tohoto telefonu dosahuje 200 hodin, a značí nám, po jak dlouhou dobu telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Na jedno nabití vydrží telefon E-TEN G500 při neustálém telefonování 240 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE E-TEN G500
Technologie GSM
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition

Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition.

Zobrazit více
KOMUNIKACE E-TEN G500
Přenos dat GPRS
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 2.0 EDR
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 2.0 EDR. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA E-TEN G500
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, MIDI
FUNKCE E-TEN G500
Funkce telefonu Hlasové vytáčení
OSTATNÍ E-TEN G500
Obsah balení Stylus, náhlavní souprava, pouzdro, adaptér do zapalovače cigaret, držák mobilního telefonu do auta, USB kabel, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony E-TEN

Další projekty: