Qtek S200 parametry, specifikace a recenze

Displej
2.8", 240 x 320 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
RAM
64 MB
Procesor
Texas Instruments
Baterie
1200 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Qtek S200. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Qtek S200
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 10.8 cm Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Šířka 5.8 cm Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Hloubka 1.8 cm Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Váha 150 g Horší než 56 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru USB - mini-USB Type B
Headset jack - sub-mini-phone 2.5mm

Mobilní telefon Qtek S200 disponuje výškou 10.8 cm, šířkou 5.8 cm a tloušťkou 1.8 cm. Hmotnost telefonu je 150 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Qtek S200
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT transflective
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.8" Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 240 x 320 pixelů Horší než 75 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.8" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Qtek S200 je 240 x 320 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Qtek S200
Typ procesoru (CPU) Texas Instruments
Označení procesoru OMAP850
Frekvence procesoru 200 MHz Horší než 99 % hodnocených telefonů.

Qtek S200 je vybaven procesorem Texas Instruments. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Qtek S200 dosahuje frekvence procesoru 200 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Qtek S200
Operační paměť RAM SDRAM - 64 MB Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty MultiMediaCard, paměťová karta SDMožností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Qtek S200 je SDRAM - 64 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Qtek S200
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Qtek S200 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Qtek S200
Kapacita baterie (velikost) 1200 mAh Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithium-iontový polymer

Velikost baterie telefonu Qtek S200 je 1200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Qtek S200
Technologie GSM
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition

Operačním systémem je v tomto případě Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Qtek S200
Přenos dat GPRS, EDGE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní Infrared (IrDA), IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Qtek S200
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3
FUNKCE Qtek S200
Funkce telefonu Vibrační upozornění
OSTATNÍ Qtek S200
Obsah balení Stylus, náhlavní souprava, pouzdro, kabel USB, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Qtek

Další projekty: