i-Mate JAMin parametry, specifikace a recenze

Displej
2.8", 240 x 320 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
RAM
64 MB
Procesor
Texas Instruments
Baterie
1200 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu i-Mate JAMin na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY i-Mate JAMin
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 10.8 cm Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Šířka 5.8 cm Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Hloubka 1.8 cm Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Váha 150 g Horší než 56 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru USB
Headset jack - sub-mini-phone 2.5mm

Telefon i-Mate JAMin má rozměry 10.8 cm x 5.8 cm x 1.8 cm. Jeho hmotnost je 150 g.

Zobrazit více
DISPLEJ i-Mate JAMin
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT transflective
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.8" Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 240 x 320 pixelů Horší než 75 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.8" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje i-Mate JAMin je 240 x 320 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR i-Mate JAMin
Typ procesoru (CPU) Texas Instruments
Označení procesoru OMAP850
Frekvence procesoru 200 MHz Horší než 99 % hodnocených telefonů.

Telefon i-Mate JAMin disponuje procesorem Texas Instruments. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu i-Mate JAMin je 200 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ i-Mate JAMin
Operační paměť RAM SDRAM - 64 MB Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty MultiMediaCard, paměťová karta SDU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. i-Mate JAMin má operační paměť SDRAM - 64 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT i-Mate JAMin
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu i-Mate JAMin má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ i-Mate JAMin
Kapacita baterie (velikost) 1200 mAh Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithium-iontový polymer

Velikost baterie telefonu i-Mate JAMin je 1200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE i-Mate JAMin
Technologie GSM
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition

Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition.

Zobrazit více
KOMUNIKACE i-Mate JAMin
Přenos dat GPRS, EDGE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní Infrared (IrDA), IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA i-Mate JAMin
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, WMA, AAC, AMR, MP3
OSTATNÍ i-Mate JAMin
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony i-Mate

Další projekty: