i-Mate JASJAR parametry, specifikace a recenze

Displej
3.6", 640 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
1,3 megapixelu
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition
RAM
64 MB
Procesor
Intel Bulverde
Baterie
1620 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu i-Mate JASJAR na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY i-Mate JASJAR
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Ohebný (flip)
Design telefonu Otočný skládací typ telefonu
Výška 8.1 cm Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Šířka 12.8 cm Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Hloubka 2.5 cm Horší než 98 % hodnocených telefonů.
Váha 285 g Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Typ konektoru USB
Headset jack - mini-phone 3.5mm

Telefon i-Mate JASJAR má rozměry 8.1 cm x 12.8 cm x 2.5 cm. Jeho hmotnost je 285 g.

Zobrazit více
DISPLEJ i-Mate JASJAR
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT transflective
Úhlopříčka displeje (velikost) 3.6" Horší než 71 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 480 pixelů Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 3.6" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje i-Mate JASJAR je 640 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR i-Mate JASJAR
Typ procesoru (CPU) Intel Bulverde
Frekvence procesoru 520 MHz Horší než 94 % hodnocených telefonů.

Telefon i-Mate JASJAR disponuje procesorem Intel Bulverde. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu i-Mate JASJAR je 520 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ i-Mate JASJAR
Operační paměť RAM SDRAM - 64 MB Horší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty MultiMediaCard, paměťová karta SDU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. i-Mate JASJAR má operační paměť SDRAM - 64 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT i-Mate JASJAR
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 1,3 megapixelu Horší než 91 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu i-Mate JASJAR má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 1,3 megapixelu. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ i-Mate JASJAR
Kapacita baterie (velikost) 1620 mAh Horší než 61 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithiový polymer

Velikost baterie telefonu i-Mate JASJAR je 1620 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE i-Mate JASJAR
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model i-Mate JASJAR podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC Phone Edition.

Zobrazit více
KOMUNIKACE i-Mate JASJAR
Přenos dat GPRS
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní Infrared (IrDA), IEEE 802.11b
Bluetooth Bluetooth
Služby pro zasílání zpráv Windows Live Messenger (MSN Messenger), SMS, MMS

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA i-Mate JASJAR
Podporované zvukové (audio) formáty MP3, MIDI
OSTATNÍ i-Mate JASJAR
Obsah balení Napájecí adaptér
Normy (standardy) R&TTE

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony i-Mate

Další projekty: